Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 

Hotel XANADU - Belek

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
un alt hotel pt pretentiosi este hotel XANADU din belek, iata aici citeva referinte.

https://www.tripadvi...nean_Coast.html

http://xanaduhotels....du_resort_hotel

Edited by Adm, 21 February 2017 - 20:00.


#2
chrismo

chrismo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 15.02.2009

 rottweiler2007, on 29th June 2010, 18:00, said:

un alt hotel pt pretentiosi este hotel XANADU din belek, iata aici citeva referinte : http://www.tripadvis...nean_Coast.html
Am inteles de pe tripadvisor ca Xanadu e un hotel ff bun. Anul asta stiu unde voi merge (Rixos Sungate, care stiu deja ca nu e la fel de bun ca Premium Belek unde am fost anul trecut, dar e criza, nu?), dar pentru la anul oscilez intre Gloria Serenity, Calista si Xanadu. Ceva sfaturi? Sau Barut Lara, pe care am vazut ca l-ai promovat, e din aceeasi clasa?
Ce ar avea in plus Xanadu?

#3
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

 chrismo, on 29th June 2010, 20:36, said:

Am inteles de pe tripadvisor ca Xanadu e un hotel ff bun. Anul asta stiu unde voi merge (Rixos Sungate, care stiu deja ca nu e la fel de bun ca Premium Belek unde am fost anul trecut, dar e criza, nu?), dar pentru la anul oscilez intre Gloria Serenity, Calista si Xanadu. Ceva sfaturi? Sau Barut Lara, pe care am vazut ca l-ai promovat, e din aceeasi clasa?
Ce ar avea in plus Xanadu?
BARUT are cele mai bune servicii pe care le-am intilnit in 11 ani de turcia
de 1 mai viitor il voi verifica pe xanadu cu ochisorii mei dar oricum dupa cum vezi referintele lui sint de la excelent in sus si e pe primul loc pe zona belek iar calista mult mai jos....nu stiu de ce nu imi place calista....de cind m a sunat unul de acolo in vara lui 2008 august ca nu face fatza aerul cond, ma feresc....nu stiu ce sa zic....nu am stat la calista, doar l am vizitat si nu e totuna dar pozitia lui pe tripadv ....gindeste te si tu.....nu te ai pacalit cind ai mers pe mina mea

xanadu sta mai slab decit barut la camere dar serviciile sint ...dupa cum singur poti citi

romanul in general e cumparator de poze, nu cumpara servicii...sint putini care cumpara servicii

gloria serenity imi place in poze dar nu l cunosc deloc, nu l am vazut deloc deloc in realitate....deci nu mi pot da cu parerea.

sa asteptam incheierea sezonului si sa vedem pe ce loc va fi calista pt ca acu fo 2 luni era pe 65 iar acum e pe 31, clasamentul oricum e mincinos, belek beach nu poate fi mai bun decit calista, asta clar....cred ca voi face revelionul la calista

Edited by rottweiler2007, 29 June 2010 - 20:05.


#4
chrismo

chrismo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 15.02.2009

 rottweiler2007, on 29th June 2010, 20:53, said:

BARUT are cele mai bune servicii pe care le-am intilnit in 11 ani de turcia
de 1 mai viitor il voi verifica pe xanadu cu ochisorii mei dar oricum dupa cum vezi referintele lui sint de la excelent in sus si e pe primul loc pe zona belek iar calista mult mai jos....nu stiu de ce nu imi place calista....de cind m a sunat unul de acolo in vara lui 2008 august ca nu face fatza aerul cond, ma feresc....nu stiu ce sa zic....nu am stat la calista, doar l am vizitat si nu e totuna dar pozitia lui pe tripadv ....gindeste te si tu.....nu te ai pacalit cind ai mers pe mina mea

xanadu sta mai slab decit barut la camere dar serviciile sint ...dupa cum singur poti citi

romanul in general e cumparator de poze, nu cumpara servicii...sint putini care cumpara servicii

gloria serenity imi place in poze dar nu l cunosc deloc, nu l am vazut deloc deloc in realitate....deci nu mi pot da cu parerea.

sa asteptam incheierea sezonului si sa vedem pe ce loc va fi calista pt ca acu fo 2 luni era pe 65 iar acum e pe 31, clasamentul oricum e mincinos, belek beach nu poate fi mai bun decit calista, asta clar....cred ca voi face revelionul la calista
Multam de informatii!
Adevarul e ca multe am vrea noi. Ne tentau si Select Maris sau Rixos Bodrum (asta pt. calitatea Rixos, pt. ca am vazut ca nu-l prea recomanzi, dar noua la Rixos ne-a placut cel mai mult pana acum).

#5
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

 chrismo, on 29th June 2010, 21:18, said:

Multam de informatii!
Adevarul e ca multe am vrea noi. Ne tentau si Select Maris sau Rixos Bodrum (asta pt. calitatea Rixos, pt. ca am vazut ca nu-l prea recomanzi, dar noua la Rixos ne-a placut cel mai mult pana acum).
la select maris te cam izolezi in mijlocul marii....am trecut cu barca pe acolo....pe rixos bodrum l au renovat dar nu l am vazut dupa renovare....pe bodrum poti sa mergi linistit la bodrum princess, isil si xanadu

#6
Stefancelnou

Stefancelnou

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 05.09.2008

 chrismo, on 29th June 2010, 19:36, said:

Am inteles de pe tripadvisor ca Xanadu e un hotel ff bun. Anul asta stiu unde voi merge (Rixos Sungate, care stiu deja ca nu e la fel de bun ca Premium Belek unde am fost anul trecut, dar e criza, nu?), dar pentru la anul oscilez intre Gloria Serenity, Calista si Xanadu. Ceva sfaturi? Sau Barut Lara, pe care am vazut ca l-ai promovat, e din aceeasi clasa?
Ce ar avea in plus Xanadu?

Salut !
am fost anul trecut la Xanadu si pot sa iti spun cate ceva.
Incep cu minusuri, sunt putine:
- deserturile nu sunt foarte diversificate (in comparatie cu ce am mai vazut eu la Rixos si IC Santai)
- sunt foarte multi turisti englezi. Am avut un soc sa vad cum lasa mesele dupa ce mananca (nu toti dar e suficient sa vezi 3-4 familii cu 2-3 copii, lasa mesele fix ca in reclamele cu detergenti). In plus sunt si grupuri de copii NECIVILIZATI (dupa un musical de seara a iesit o altercatie intre doi pusti englezi si un rus - englezii au inceput si tot ei au avut botul rosu). La fel de agresiv sunt si la piscina si la locul de joaca.
Acest minus se rezolva daca mergi dupa 6 Septembrie (incep scolile in UK). Sunt si rusi dar pasnici (isi vad de bauturile lor).
In rest numai de bine. Multa verdeata, plaja curata, in apa sunt pietre dar sunt doua zone cu foarte putine pietre - daca le ti minte nu ai probleme la intrarea si iesirea din apa, topogane cu apa (iti creste adrenalina pe 2 dintre ele). Ce imi place cel mai mult la hotelul asta: are doar 290 de camere hotelul - aglomeratie mai mica pe o suprafata mare (in total sunt 420 de camere daca aduni si bungalow-uri, comparativ Rixosul are peste 800 de camere)

#7
idutzu

idutzu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 28.03.2010
Buna ziua,
La Multi Ani tuturor calatorilor si viitorilor calatori.
As dorii, daca se poate si este cineva pe forum care a fost mai recent de anul 2010 la Xanadu Resort Belek, cateva detalii mai proaspete despre resort.
Am facut rezervare pentru sfarsitul lui august, family room in bungalow.
Cum sunt serviciile si cum este family room- ul din bungalow.
Multumesc anticipat.

#8
con2002

con2002

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 04.07.2005

 idutzu, on 05 ianuarie 2014 - 13:24, said:

Buna ziua,
La Multi Ani tuturor calatorilor si viitorilor calatori.
As dorii, daca se poate si este cineva pe forum care a fost mai recent de anul 2010 la Xanadu Resort Belek, cateva detalii mai proaspete despre resort.
Am facut rezervare pentru sfarsitul lui august, family room in bungalow.
Cum sunt serviciile si cum este family room- ul din bungalow.
Multumesc anticipat.
Dupa mintea mea cred ca era mai bine sa te interesezi inainte de a face rezervarea.

#9
idutzu

idutzu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 28.03.2010

 con2002, on 05 ianuarie 2014 - 18:35, said:

Dupa mintea mea cred ca era mai bine sa te interesezi inainte de a face rezervarea.
Normal ca m-am interesat inainte de a face rezervarea. Am un prieten care a fost anul trecut in iunie la Xanadu, dar a stat in hotel si nu in bungalow si nu stia nimic de camerele din bungalow, iar partea de detalii mai noi am cerut- o pentru ca am auzit ca s-a facut o mica renovare.

#10
Rusu1973

Rusu1973

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.06.2015
Legat de Xanadu sa schimbat patronul mu mai e ce a fost bucataria lasa de dorit

Anul acesta vreau sa merg tot in Belek suntem doua familii cu trei copii de 2,3si 4 ani va rog sa ma sfatuiti ce hotel sa aleg

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate