Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...
 Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...
 Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...
 lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...
 

AC3 sound

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
dekro

dekro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 14.08.2002
Va rog ajutati-ma!

   Cum pot sa transform la un film avi,divx,mpg sunetul in AC3
   Sunt incepator in aceste chestii.
    :help:

#2
Darlock

Darlock

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 04.06.2002
O metoda:

Salvezi track-ul audio ca wav(VirtualDub). Re-Codezi track-ul audio ca AC3 (Digigram) si le lipesti la loc (VirtualDub).

Scule: VirtualDub/NanDub, Digigram Multichannel Encoder (il ai deja).

Success.

#3
dekro

dekro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 14.08.2002
I-ti multumesc pentru raspuns,dar te rog frumos sa-mi explici cum le lipesc la loc cu VirtualDub si ce versiuni de VirtualDub,NanDub
i-mi trebuesc,pentru ca sunt mai multe.

     Multumesc anticipat.

#4
Darlock

Darlock

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 04.06.2002
Deci:
1. cum
In VD sau ND (diferenta intre ele este legata de VBR). deschizi filmul. Setezi video pe "direct stream copy". La audio selectezi  wav audio si iti alegi fisierul prelucrat AC3. Alegi aceeasi obtiune: "Direct stream copy". +, alegi un nume si o locatie. Asta-i tot.
Observatie: daca ai probleme de sincronizare va trebui ca la video sa faci o codare completa (in loc de direct stream copy) si sa introduci si key-frame-uri la un interval rezonabil.

2. ce versiuni. Ultima.

#5
dekro

dekro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 14.08.2002
Am facut cum mi-ai spus si in final a iesit un fill fara sunet(cu piriieli) si pe o viteza mai rapida.

  I-mi cer scuze daca indraznesc dar pot sa-ti dau un  telefon sa te intreb live.

    Multumesc pentru raspunsuri si ma las pagubas pentru ca asa o sa te intreb pina o iesi si nu are rost, ca ai si altele mai bune de facut.
  Multumesc frumos.

#6
Darlock

Darlock

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 04.06.2002
Vezi ca ai de ieri un PM de la mine cu un numar de telefon la care pot fi gasit 24-7 (cel putin pentru o perioada de timp).

Daca tu crezi ca te pot ajuta nu ezita sa suni.

Oricum, problema ta pare sa fie undeva la codarea AC3 si/sau codecurile AC3 pe care le ai în sistem.

Intrebare: Inainte de a lipi track-ul audio de cel video l-ai verificat cu un player ca se aude corect si ca are lungimea care trebuie?

#7
dekro

dekro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 14.08.2002
Salutare,
:help: am reusit sa convertesc sunetul ,l-am pus pe film, se aude in toate cele 6 boxe dar nu se sincronizeaza cu partea video.
  Ce fac?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate