Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 

Help! Nu ma pot obisnui cu noii ochelari!

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
cristina123

cristina123

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 20.09.2006
Buna seara la toata lumea,

Am si eu o mica problema care tinde sa devina mare.
Mi-am facut acum 3 zile niste ochelari noi. Inainte aveam la : OD -4
                                                                                        OS -4,5
Iar acum mi-a dat la: OD -4,5 cu cindru -0,5
                                OS -5 cu cilndru 0,25
     Problema e ca nu ma pot obsinui cu ei deloc! Mi-au zis ca acomodarea dureaza cam 1 zi sau doua, dar de vreo 3 zile nu prea facut nici un progres, am fost azi acolo si mi-au masurat dioptriile din nou si au zis ca sunt ok montate dar doctorita care mi-a prescris retea nu era acolo.
     Cand le-am zis care e problema au inceput sa zica ca trebuie sa treaca timp sa ma obsnuiesc, dar eu am mai schimbat multe perechi de ochelari pana acum (port de vreo 15 ani) si nu mi-a luat niciodata mai mult de jumatate de zi sa ma acomodez.
Ce ar trebui sa fac? Am un discomfort puternic, imaginea e micsorata si distantele par mai mici decat in realitate, mie greu sa merg pe strada cu ei,sunt nesigura,  de condus nici nu indraznesc. :confuzzled:
Ce sa fac , sa mai astept?I sa mai intamplat cuiva asa ceva? Cat timp va luat sa va obisnuiti?

#2
ralcr

ralcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,337
  • Înscris: 03.07.2007
ar trebui sa nu-i porti deloc sincer. http://www.visionsofjoy.org/

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate