Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...
 

Fiul risipitor de Radu Tudoran

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
ludmila_june

ludmila_june

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 04.06.2009
Se zice despre cartea asta ca nu e tocmai capodopera lui Radu Tudoran. Ca e prea romantica si siropoasa. Totusi are un farmec ciudat. E, asa cum ii spune si titlul povestea fiului risipitor care nu se intoarce la tatal sau ci la Femeie, la Eva.

Am citit cartea aceasta prima data la Sala de Lectura. Am citit cat de repede am putut pentru a o termina. Din pacate am ajuns doar la a treia reintalnire. Am plecat, si am ramas in suflet mereu cu intrebarea: s-au impacat sau nu? Am cautat cartea pe la toate anticariatele si librariile dar mi se spunea de fiecare data ca Fiul risipitor nu s-a mai reeditat. Pana cand saptamana trecuta am vazut-o in colectia Jurnalul national. Bucurie mare!

Finalul se potriveste cartii.

Voi ati citit-o? V-a placut?

#2
Cosimo

Cosimo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 10.03.2004
Mie mi-a plăcut foarte mult și chiar a fost o revelație, întrucât aveam o părere greșită despre Radu Tudoran. Credeam că e doar un autor pentru copii și îl încadrasem la categoria "Toate pânzele sus!". Asta fără să fi citit romanul "Toate pânzele sus!" Acum însă aș vrea să-l citesc și pe acesta, fiindcă am auzit că filmul e mult mai slab și chiar l-am căutat în versiunea BPT de la Jurnalul Național, dar încă fără succes. Până la urmă o să-l iau de pe internet. Până atunci, am luat "Un port la răsărit", tot BPT-JN, proaspăt apărut, și am ras tot ce am găsit prin anticariate de Radu Tudoran.
Dacă se zice că nu e capodopera lui, mă întreb cum sunt celelalte, dacă acesta mi-a plăcut atât de mult.

Așa că vă recomand și eu tuturor acest roman superb. Încă se mai găsește, dacă nu prin librării și supermarketuri, măcar pe internet.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate