Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 

R.C.S. & R.D.S. - TV cablu digital (SD) - Topic general. Partea I.

* * * * * 10 votes
  • This topic is locked This topic is locked
48808 replies to this topic

#19
Shieu

Shieu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 24.06.2009

 Sorinache2010, on 1st June 2010, 13:46, said:

am si eu o intrebare.in iulie imi expira contractul cu UPC-ul.Am pachetul digital mediu.Nu stiu daca sa mai raman.As trece la RCS.Dar vreau sa stiu daca RCS are in oferta si posturi straine.....si cand spun straine nu ma refer la posturile unguresti ci la posturi nemtesti, italiene, englezesti, franceze.


http://www.rcs-rds.r.....a Digital.pdf

#20
Sorinache2010

Sorinache2010

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 338
  • Înscris: 24.05.2010

 Shieu, on 1st June 2010, 13:51, said:


Interesant.O sa ma duc la casieria din orasul meu sa vad daca si au echipamente pentru digital.

#21
amicu

amicu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 27.05.2005
Am abonament Extra 38 ron.Saptamana asta cumpar televizor CU DVB-T/C . Ptr. HBO am nevoie de STB-SD ?
Dca DA, ce alte canale din lista mai sunt codate.. sa stiu daca merita  alergatu' la caserii in cautarea decodorului minune  :coolspeak: ?!?!

#22
Shieu

Shieu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 24.06.2009

 amicu, on 1st June 2010, 14:45, said:

Am abonament Extra 38 ron.Saptamana asta cumpar televizor CU DVB-T/C . Ptr. HBO am nevoie de STB-SD ?
Dca DA, ce alte canale din lista mai sunt codate.. sa stiu daca merita  alergatu' la caserii in cautarea decodorului minune  :coolspeak: ?!?!

Da , ai neaparata nevoie de un STB ca sa vezi canalele codate !

Codate sunt :HBO Maxpack,DIGIFILMI/II,XXX,Cinestar

PT. Cinestar iti trebuie abonament separat , costa 6 lei.

#23
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,753
  • Înscris: 07.04.2006
Vã rog frumos sã nu-l faci ºi pe acesta plin cu off-topic, flame ºi atacuri la persoanã. Cel închis are numai 48 de pagini restul pânã la 348 numai off-topic la greu, flame ºi atacuri la persoanã. Îl rog pe Adiþã, cât eu nu sunt la butoane, se aplice regulamentul ºi sã fie curat acest thread. 

Am pus 109 canale conform adresei trimise la C.N.A. de cãtre R.C.S. ( C.N.A. va aproba ºi celelalte canale pânã la sfârșitul anului). Nu am fãcut-o intenționat Lafayette.  Lafayette, nu sunt pro R.C.S. ºi nici pro U.P.C., sunt Pro ROMÂNIA. La U.P.C. nu sunt 144 de canale la un singur preþ!!! Sunt 111 canale la un singur preþ, la care se adaugã pachetul Panonia, pachetul HBO ºi pachetul Cinestar (111 canale/PanoniaPack- SportM/HBOPack/CinestarPack). Tu aduni ºi cele în partaj ºi cele care sunt cu platã ºi Pink-ul. Mã faci sã râd. Am pus ºi pachetele suplimentare (111 canale/PanoniaPack- SportM/HBOPack/CinestarPack). Softul nu lasã mai mult de un rând ºi acela limitat. Punct. Dacã aveþi obiecþiuni sã mi le trimiteþi ºi vã voi rãspunde, haideþi sã lãsãm thread-ul nu mai pentru ce a fost creat, adicã, pentru probleme, opinii, discuþii ºi nu pentru postãri  ce nu au rostul pe un thread. În cazul în care aveþi nelãmuriri tehnice sau de altã naturã, vã rog sã-mi trimiteþi prin P.M. Punct.   

Edited by megafanro, 01 June 2010 - 13:58.


#24
asus_asus

asus_asus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 10.02.2009
Salut,

sunt client UPC (Cluj-Napoca) pana prin septembrie   dar ma bate gandul sa ma mut la RDS dintr-un motiv foarte simplu : liga 1


Intrebarea mea ar fi daca se platesc  cei 6 lei in plus la abonament (24+6=30 lei) pentru digital ?  


Am vazut pe site la rcs pachetele :
baza 24 lei
extra  31 lei
baza special  24 lei

In cluj exista acel pachet baza special cu 24 lei ?

Vreau niste informatii daca stie cineva sa imi fac o idee.

Multumesc

#25
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,523
  • Înscris: 16.12.2006
Ca si client nou nu e nevoie sa platesti chiria de 6 lei. Daca erai client existent si aveai baza pe analogic, luai decodorul in chirie cu 6 lei sau treceai la pachetul superior, extra, unde il primeai in custodie. Ca si client nou primesti receiverul in custodie inclusiv la pachetul baza !

Daca vrei sa stii daca beneficiezi de Baza Speciala da-mi un PM cu adresa ta :)

Edited by catalinman, 01 June 2010 - 15:28.


#26
aresdmh

aresdmh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 15.03.2010
Daca vreau si maxpack si cinestar trebuie sa platesc 7+6 lei, sau daca platesc doar ptr cinestar sau doar ptr maxpack si imi imperechez cartela le decodez pe toate? Stiu ca este aiurea ce zic dar poate merge?

#27
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,523
  • Înscris: 16.12.2006
7+6, daca ai deja HBO simplu, nu mai achiti decat 6 lei pentru Cine Star !

#28
aresdmh

aresdmh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 15.03.2010

 catalinman, on 1st June 2010, 16:59, said:

7+6, daca ai deja HBO simplu, nu mai achiti decat 6 lei pentru Cine Star !
Da eu am ceva+hbo pe care dau 7 lei in plus(analogic), deci aqcum cand o sa trec pe digital daca vreau cinestar mai dau +6(e logic, dar eu dormeam probabil) si o sa prind si celelalte hbo-uri!!
Mersi! 

Edited by megafanro, 03 June 2010 - 01:20.


#29
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,523
  • Înscris: 16.12.2006
da, doar sa ai grija sa fie pe contract HBO Maxpack, ca sunt la acelasi pret si HBO simplu si pachetul complet HBO :)

#30
GXGLEA

GXGLEA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 17.09.2009
Salut,
Am si eu o intrebare, si anume:
Am inteles ca daca imi iau acel decodor pentru digital, nu pot conecta decat  un tv.Pot lasa celalalt tv pe analogic?Adica sa montez acel decodor la un tv (presupun ca vin cu cablu in el si din el plec cu altul in tv), iar celalalat cablu care imi pleaca din distribuitor (spliter) si sa ramana in celalalt tv pe analogic.

Edited by GXGLEA, 01 June 2010 - 19:51.


#31
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,523
  • Înscris: 16.12.2006
da, ai digitalul unde ai decodorul, pe restul televizoarelor ramai pe analogic  ;)

#32
lasnubes

lasnubes

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 05.06.2005
Salut,

De astazi intampin o problema cu canalele SD. Mai exact: anumite canale nu se mai pot viziona (DigiSport, Romantica, Rai3, Cartoon Network, TV Neptun, Pro7) imi apare eroarea "Lipsa semnal sau semnal slab".

Tot astazi a venit cineva de la RCS si a umblat pe la cutia de pe etaj si m-a trecut si pe analogic la extra. E posibil sa nu fi mufat ceva ok?

Ce sa fac?

Edited by megafanro, 03 June 2010 - 01:22.


#33
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,523
  • Înscris: 16.12.2006

 lasnubes, on 2nd June 2010, 00:19, said:

Salut,

De astazi intampin o problema cu canalele SD. Mai exact: anumite canale nu se mai pot viziona (DigiSport, Romantica, Rai3, Cartoon Network, TV Neptun, Pro7) imi apare eroarea "Lipsa semnal sau semnal slab".

Tot astazi a venit cineva de la RCS si a umblat pe la cutia de pe etaj si m-a trecut si pe analog la extra. E posibil sa nu fi mufat ceva ok?

Ce sa fac?
vezi ca toate sunt pe frecventa 466 Mhz ! pana acum era ok ?

#34
Shieu

Shieu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 24.06.2009

 Grelper, on 1st June 2010, 23:23, said:

Care sunt cele 99 de canale SD de care scrie in titlul topicului? Eu prind doar 97 printre care sunt si cele care nu functioneaza.

S-a luat in calcul si cele care nu functioneaza. dar apar in lista.

#35
Grelper

Grelper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 389
  • Înscris: 22.01.2007

 Shieu, on 2nd June 2010, 01:17, said:

S-a luat in calcul si cele care nu functioneaza. dar apar in lista.
Eu prind 97 cu cele care nu functioneaza dar apar in lista.

Edited by Grelper, 02 June 2010 - 00:57.


#36
Shieu

Shieu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 24.06.2009

 Grelper, on 2nd June 2010, 00:42, said:



Ciudat , normal ar trebui sa prinzi  99 sd .
Uita-te aici si vezi cam ce iti lipseste , SUNT 82 SD dar mai adauga si HBO , HBO Comedy , Cinemax , Cinestar-uriile , si TF2,France24,France3,TVE,DW , DIGI FILM 1 SI 2
sa vezi ca-s 99 !!!


99 fara HD-uri !!!

Edited by Shieu, 02 June 2010 - 01:06.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate