Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

Declaratie primire in spatiu prin notar

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
jedialex1985

jedialex1985

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 666
  • Înscris: 09.04.2004
Salut,
Momentan stau in apartamentul cuiva care este plecat din Romania. El este de acord sa fac buletin pe adresa respectiva insa am citit ca trebuie sa fie personal sa  semneze declaratia de primire in spatiu. Nu se poate face vre-un document, procura ceva prin notar care sa fie de ajuns pentru Politie.
Multumesc

#2
Alta_

Alta_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,197
  • Înscris: 22.05.2007

 jedialex1985, on 26th May 2010, 17:20, said:

Momentan stau in apartamentul cuiva care este plecat din Romania. El este de acord sa fac buletin pe adresa respectiva insa am citit ca trebuie sa fie personal sa  semneze declaratia de primire in spatiu. Nu se poate face vreun document, procura ceva prin notar care sa fie de ajuns pentru Politie.
Era bine să fi făcut procura înainte de a pleca din țară. Însă poate face un act și acolo unde se află (act în care specifică clar, faptul că e de acord să-ți faci buletin pe adresa respectivă) și să ți-l trimită prin poștă.

#3
adish1k

adish1k

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,152
  • Înscris: 17.02.2010
La notar se rezolva tot. Te duci si vorbesti cu el. Eu stiu ca se face procura...

#4
jedialex1985

jedialex1985

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 666
  • Înscris: 09.04.2004
Procura se poate face. Vroiam doar sa fiu sigur ca politia o accepta. Multumesc de raspunsuri

#5
Alta_

Alta_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,197
  • Înscris: 22.05.2007

 jedialex1985, on 29th May 2010, 12:52, said:

Procura se poate face. Vroiam doar sa fiu sigur ca politia o accepta. Multumesc de raspunsuri
Acum vreo 2 ani așa mi-am schimbat eu buletinul pe adresa surorii mele, nu cred că s-au schimbat lucrurile între timp; dar mare grijă să se specifice clar că e pentru buletin, știi cum e la evidența populației, se leagă de orice tâmpenie.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate