Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

Angelika Vee - Guale

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ZXHhlC9mwVQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
mircea21

mircea21

    Rătăcit între viitor și trecut

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,704
  • Înscris: 19.12.2007
M-ai trimis la direct la "search", ripper, asta pentru că mi-a plăcut melodia imediat ce i-am dat "play. :)
Așadar, cine este Angelika Vee? Pe scurt, o cheamă Angelica Vasilcov, s-a născut în Moldova, are 22 de ani și studiază pianul la Universitatea de Muzică din București.
Mai multe aflați din următorul filmuleț:

Angelika Vee Live on KissFM (lansarea piesei "Guale"):
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Pv4sk6JB630?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Îmi place moldoveanca, este simpatică și debordează de optimism.  :thumbup:

Edited by mircea21, 25 May 2010 - 02:06.


#3
crank_

crank_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,871
  • Înscris: 23.03.2008
Imi place mult stilul. O urmaresc de ceva timp pe Youtube si ma bucur ca in sfarsit a devenit cunoscuta. :)

Edit: Melodia "Guale" sincer nu-mi place, insa cover-urile sunt majoritatea super.

Edited by crank_, 25 May 2010 - 16:35.


#4
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
Interesant, sunt drăguțe, are voce și talent tipa...

#5
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,593
  • Înscris: 05.11.2009
faina melodie. Am inteles ca videoclipul nu e a lor, ci e de la spirit of the hawk. Sa vedem daca vor scoate un video oficial cel putin la fel de reusit ca si cel de acum

#6
jumborom

jumborom

    E bine așa cum e.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,617
  • Înscris: 25.11.2007
Angelika și-a pus videoclipurile pe net și s-a trezit în concursul "Music Mogul".

Nu apare pe scenele din România și nu este vânată de paparazzi. Cu toate acestea, are milioane de admiratori. Pe YouTube. Ea este Angelika Vee (Vasilcoiu), o basarabeancă de 23 de ani, care, în trei ani, a lansat 100 de videoclipuri pe celebrul site.

A fost pe rând Britney Spears, Leona Lewis, Beyonce, Rihanna, Christina Aguillera, Alicia Keys și Mariah Carey. Așa a intrat în vizorul organizatorilor "Music Mogul" din SUA, din august 2009. Acesta este un concurs în care participanți din toată lumea au șansa, ca prin clipurile lor, să ajungă să lucreze cu producători celebri din Statele Unite.


Deși se vedea pe primul loc, voturile au fost în favoarea cântăreței country Suzi Oravec. După ce s-a aflat că acestea au fost falsificate, Angelika a fost chemată să semneze un contract cu organizatorii. Apoi, s-a întors în România pentru a-și termina ultimul an la Conservator. "Gualee", primul ei single, a fost lansat și în țară, dar filmarea videoclipului și promovarea acestuia se vor face în SUA.

Filmează când e ciufulită

Joaca de-a cântăreața a început întâmplător: "În 2007 căutam pe internet un videoclip. Așa am descoperit YouTube-ul și, respectiv, cover-urile. Știam să cânt în engleză și mi-am zis să încerc și eu". A făcut primul filmuleț după o piesă a lui Stacie Orrico.

Surpriză! Imediat a fost contactată de producătorul artistei, care a felicitat-o pentru interpretare. S-a gândit că nu ar fi rău să continue: "Am ținut legătura cu producătorul respectiv, am primit oferte, dar e greu să ai încredere într-un e-mail, drept pentru care îmi lua mult până verificam toate datele pe care mi le dădeau".

Se înregistra cu tot ce prindea: aparat foto, telefon, webcam. "Când mă trezeam dimineața și eram ciufulită, atunci îmi plăcea cel mai mult să filmez o piesă". Tatăl a fost cel mai greu de convins: "Începea cu «de ce se aude așa de prost», «ce-i cu privirea aia?». Dar acum e OK, îmi lasă chiar și comentarii".

Telefonul de peste Ocean

A privit cu scepticism înscrierea în concursul "Music Mogul", până când a sunat-o Rodney Jerkins, cel care a produs pentru Beyonce, Lady Gaga și Michael Jackson. Povestește cum i-a spus că trebuie să convingă lumea să o voteze, pentru a ajunge în America. A început o campanie de promovare pe internet: "La finalul zilei eram cea mai fericită. Clipurile mele plăceau. Opt milioane de oameni le-au accesat. În august 2009 am intrat în finală".

A concurat cu alți trei tineri, iar pe scenă a interpretat "Missing me, missing you", o compoziție proprie, cu dedicație pentru sora ei, plecată de cinci ani în SUA. Era cotată, încă de la intrarea în competiție, drept câștigătoare. S-a dovedit apoi că votul n-a fost corect. Norocul i-a surâs. Fata de pe primul loc a fost descalificată. Următorul ei drum va fi semnarea, în SUA, a unui contract. Printre casele de discuri cu care Angelika va negocia se află Sony și Interscope, ultimii reprezentându-le pe M.I.A și Rihanna.

Dacă se va hotărî să rămână în SUA, va pleca din țară cu desaga plină de realizări: bursieră de la 13 ani la Liceul "Dinu Lipatti" din București, bursieră la Conservator - Secția pian, profesoară de canto, compoziție în studio pentru Anna Lesko, Arsenie, Tom Boxer, Akcent, Cristiana Răduță.

PRIMUL SINGLE

"Guale", la propunera lui Vanotek

"În România, când am vrut să fac ceva cu o casă de discuri, nu prea am fost băgată în seamă. Mă tot condiționau, eu voiam să plec din țară la un moment dat, așa că am hotărât să nu mai fac nimic aici", spune Angelika.

Vanotek, coproducător pentru Dan Bălan pentru "Chica Bomb" și prieten vechi de-al ei, i-a propus să realizeze o piesă în colaborare cu Sorin de la trupa Crush. "Guale" a avut premiera la Kiss FM, pe 26 aprilie. Piesa este pe locul 26 în Fresh Top 40 de pe Kiss FM și pe locul 8 în Top Most Wanted 23 de pe Radio ZU.

Sursa.

#7
lelali

lelali

    Vrăjeală, multă vrăjeală!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,645
  • Înscris: 07.11.2009
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ZXHhlC9mwVQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by mircea21, 15 July 2010 - 23:14.
unire subiecte


#8
jumborom

jumborom

    E bine așa cum e.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,617
  • Înscris: 25.11.2007
Taman ieri (adica intrarea se vede chiar pe pagina curenta) am vorbit despre Guale.  :)

#9
lelali

lelali

    Vrăjeală, multă vrăjeală!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,645
  • Înscris: 07.11.2009
:mellow: la search nu o gasit nic...

#10
jumborom

jumborom

    E bine așa cum e.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,617
  • Înscris: 25.11.2007
De-aia e bine sa nu alergi dupa functii in viata: sunt unele care nu te ajuta cu nimic.  :P

E o piesa reusita, sa vedem continuarea artistei.

#11
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,593
  • Înscris: 05.11.2009
inca un up :)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate