Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 

20 mai, ziua in care toata lumea il deseneaza pe Mahomed.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
55 replies to this topic

#37
karuna

karuna

    landeza zburatoare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,204
  • Înscris: 07.08.2009

 eu_unul, on 23rd May 2010, 13:56, said:

Hei, esti ipocrit? Te-au amuzat caricaturile lui Base si Geonel? Te uitai la Animat Planet?  Profetul e cumva tatal cuiva din desert care s-ar simti ofensat? Aici nu e vorba de poza unuia din familie ci de o caricatura a unuia deszpre care nimeni nu stie cum arata.
:drac: Eu zic ca asta e poza de buletin a lui Mohamed, pe cine am jignit?

Eu_unul, spune-ne mai intai cat de tare te-ar amuza sa vezi o caricatura din cele mai obscene cu mama si tatal tau, si dupa aceea o sa mai vedem care este ipocritul...

#38
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,782
  • Înscris: 25.11.2009
Chiar daca ar vedea asa ceva el nu s-ar apuca sa taie gatul celui care a desenat in cel mai rau caz i-ar trage o mica bataie, vezi diferenta ? Sau indoctrinarea in care sinteti crescuti va lasa valul islamic pe ochi pana la moarte ?

#39
Selam

Selam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,804
  • Înscris: 04.02.2007

 Remicade, on 23rd May 2010, 19:17, said:

Chiar daca ar vedea asa ceva el nu s-ar apuca sa taie gatul celui care a desenat in cel mai rau caz i-ar trage o mica bataie, vezi diferenta ? Sau indoctrinarea in care sinteti crescuti va lasa valul islamic pe ochi pana la moarte ?
Aha. Adica aceasta fapta lezeaza anumite persoane, si riposta e ceva legitim. E clar.
Deci nu e mai bine sa nu existe aceste provocari, ca sa nu existe si riposte, de niciun fel ?

#40
eu_unul

eu_unul

    mason lvl 78

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,337
  • Înscris: 20.05.2008

 Selam, on 23rd May 2010, 19:20, said:


Selam, de ce o caricatura cu Papa nu e jignitoare dar una cu Profetul da?

#41
karuna

karuna

    landeza zburatoare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,204
  • Înscris: 07.08.2009

 Remicade, on 23rd May 2010, 19:17, said:

Chiar daca ar vedea asa ceva el nu s-ar apuca sa taie gatul celui care a desenat in cel mai rau caz i-ar trage o mica bataie, vezi diferenta ? Sau indoctrinarea in care sinteti crescuti va lasa valul islamic pe ochi pana la moarte ?

Deocamdata pe tine nu te-a intrebat nimeni nimic, si nu am de gand sa vorbesc cu niciun purtator de cuvant in numele lui eu_unul "cel prea furios". Altfel, se vede ca esti serios spalat pe creier, insa nu si pe dinti...

 eu_unul, on 23rd May 2010, 19:23, said:

Selam, de ce o caricatura cu Papa nu e jignitoare dar una cu Profetul da?

Cine ti-a spus ca nu-i jignitoare?... Numai nu stie ca esti ateu si prin urmare complet nesimtit la chestiile astea.

#42
Selam

Selam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,804
  • Înscris: 04.02.2007

 eu_unul, on 23rd May 2010, 19:23, said:

Selam, de ce o caricatura cu Papa nu e jignitoare dar una cu Profetul da?
Pentru ca papa se poate apara si singur.

#43
karuna

karuna

    landeza zburatoare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,204
  • Înscris: 07.08.2009

 Selam, on 23rd May 2010, 19:31, said:

Pentru ca papa se poate apara si singur.

Si daca ti-ar face o caricatura cu maica-ta, nu te superi fiindca ea se poate apara?...

#44
eu_unul

eu_unul

    mason lvl 78

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,337
  • Înscris: 20.05.2008

 karuna, on 23rd May 2010, 19:07, said:

Eu_unul, spune-ne mai intai cat de tare te-ar amuza sa vezi o caricatura din cele mai obscene cu mama si tatal tau, si dupa aceea o sa mai vedem care este ipocritul...

Daca mama ar fi personalitate publica ar trebui sa ma astept si la asa ceva.

[ http://cartoonpress.ro/medii/CP1188M.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://www.caricaturi.ro/caricaturi/5153.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Ce nesimtiti domnule, astia nu stiau ca e mama a doi copii?

Edited by eu_unul, 23 May 2010 - 18:39.


#45
karuna

karuna

    landeza zburatoare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,204
  • Înscris: 07.08.2009

 eu_unul, on 23rd May 2010, 19:38, said:

Daca mama ar fi personalitate publica ar trebui sa ma astept si la asa ceva.



Ce nesimtiti domnule, astia nu stiau ca e mama a di copii?

Si daca nu-i personalitate publica si nu te astepti??...
Altfel, daca e personalitate publica, aia nu mai sunt nesimtiti, ca e si maica-ta nesimtita acolo in functie, sau cum?

Edited by karuna, 23 May 2010 - 18:41.


#46
eu_unul

eu_unul

    mason lvl 78

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,337
  • Înscris: 20.05.2008

 karuna, on 23rd May 2010, 19:41, said:

Si daca nu-i personalitate publica si nu te astepti??...
Nu stiu cum as reactiona. Oricum, la mine injuratura de mama tine loc de salut, nici nu stii cat ma abtineam sa nu le zic ceva de originii moldovenilor dar ii stiam iuti la manie si m-am abtinut.


Quote

Altfel, daca e personalitate publica, aia nu mai sunt nesimtiti, ca e si maica-ta nesimtita acolo in functie, sau cum?

Atunci cand devii o personalitate publica trebuie sa te astepti la astfel de atacuri.

 Selam, on 23rd May 2010, 19:31, said:

Pentru ca papa se poate apara si singur.

Profetul are nevoie sa fie aparat? Parca e mort si nu il mai supara nimic fiind in rai alaturi de cele 700 de virgine (x10 ca e profet) clone ale Aishei, nu are el treaba cu ce deseneaza caini kuffar.

#47
karuna

karuna

    landeza zburatoare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,204
  • Înscris: 07.08.2009

 eu_unul, on 23rd May 2010, 19:54, said:

Nu stiu cum as reactiona. Oricum, la mine injuratura de mama tine loc de salut, nici nu stii cat ma abtineam sa nu le zic ceva de originii moldovenilor dar ii stiam iuti la manie si m-am abtinut.




Atunci cand devii o personalitate publica trebuie sa te astepti la astfel de atacuri.



Profetul are nevoie sa fie aparat? Parca e mort si nu il mai supara nimic fiind in rai alaturi de cele 700 de virgine (x10 ca e profet) clone ale Aishei, nu are el treaba cu ce deseneaza caini kuffar.

Deci la tine in Oltenia zici ca va injurati de mama in loc sa va dati "Buna ziua", ca sa vezi!... Pai, da, mey draga, eu te-as bate pana te-as exorciza, si ai invata sa saluti frumos, asa,  ca in Moldova si in toata Uniunea Europeana, chiar acolo la tine  acasa.

Sa nu-mi spui ca pe motivul asta propui sa fie pusi in functie doar olteni, fiindca sunt capabili sa suporte toate mizeriile!...
De fapt, dragule, treaba sta in felul urmator, in ceea ce priveste politicienii si alte persoane publice: se stiu si singuri ca nu sunt etaloane de perfectiune, de aceea, pot sa accepte sa fie caricaturizati... in anumite limite, bineinteles. Cu mama problema sta altfel. Poate ca si persoana publica care nu reuseste sa-si faca treaba perfect, ai putea sa accepti o critica sub forma unei caricaturi, dar nu ai sa poti suporta sa tavaleasca cineva in noroi Iubirea care o reprezinta, doar daca esti animal...

Nu are nevoie, dar, la fel, lovesti intr-un loc foarte intim si sensibil din sufletul lor, asa cum este si cel legat de mama si tata.

Edited by karuna, 23 May 2010 - 19:20.


#48
Bega

Bega

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,080
  • Înscris: 19.01.2008
Se mentiona mai sus ca Rushdie are fatwa cu moartea. Noi predicam toleranta si iubirea si bla-bla si musulmanii ne plesnesc peste ochi in timpul asta. Daca moartea e raspunsul la o caricatura, inseamna ca toti, dar toti cei care sustin aceasta sunt bolnavi psihic. Sau indoctrinati.

#49
karuna

karuna

    landeza zburatoare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,204
  • Înscris: 07.08.2009

 Bega, on 23rd May 2010, 21:45, said:

Se mentiona mai sus ca Rushdie are fatwa cu moartea. Noi predicam toleranta si iubirea si bla-bla si musulmanii ne plesnesc peste ochi in timpul asta. Daca moartea e raspunsul la o caricatura, inseamna ca toti, dar toti cei care sustin aceasta sunt bolnavi psihic. Sau indoctrinati.

Nu, draga, nu-i nimeni bolnav psihic, ci numai nu-s crestini, si nu au abrogat din codul lor penal pedeapsa cu moartea... Fiindca, daca ai sa observi, nu te vor ucide inainte de a incalca o regula, care pentru ei este de extrema importanta. Vrei sa le impui cumva crestinismul cu sila printr-o noua cruciada??

#50
worldwideinformer

worldwideinformer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 04.07.2009

 Bega, on 23rd May 2010, 21:45, said:

Se mentiona mai sus ca Rushdie are fatwa cu moartea. Noi predicam toleranta si iubirea si bla-bla si musulmanii ne plesnesc peste ochi in timpul asta. Daca moartea e raspunsul la o caricatura, inseamna ca toti, dar toti cei care sustin aceasta sunt bolnavi psihic. Sau indoctrinati.

Rushdie traiesti bine mersi... probabil se amuza de penibilitatea si nebunia lor. . . dar stiu ca a fost un regizor olandez care a fost ucis pe strada de niste primitivi de astia, dupa ce acesta facuse un film despre adevarata istorie a "religiei pacii". . .
pacat. . .ei cred ca ne intimideaza cu astfel de actiuni, dar se inseala amarnic
Niste turbati. . . nu ai ce sa le ceri . . . sunt niste victime colaterale.

#51
bronxxx

bronxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 492
  • Înscris: 02.10.2007
am sa-l desenez si eu,dar nu pe facebook,il fac pe un perete cu spray din ala la 15 lei,si scriu ceva frumos dedesubt legat de coran si ma mai gandesc eu la ceva,si carui arab din iasi/romania nu-i place n-are decat sa inghita in sec,sau sa ma caute(il astept cu mare drag),aici nu e tara voastra,JET !

#52
karuna

karuna

    landeza zburatoare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,204
  • Înscris: 07.08.2009

 bronxxx, on 24th May 2010, 04:02, said:

am sa-l desenez si eu,dar nu pe facebook,il fac pe un perete cu spray din ala la 15 lei,si scriu ceva frumos dedesubt legat de coran si ma mai gandesc eu la ceva,si carui arab din iasi/romania nu-i place n-are decat sa inghita in sec,sau sa ma caute(il astept cu mare drag),aici nu e tara voastra,JET !

Buey, daca te prinde taica-tu te bate de te stinge, ca, presupun ca ai sa o faci la tine in sufragerie... Ori la tine la tara sunt oamenii asa de prosti incat sa-ti dea voie sa le mazgalesti peretii??

#53
Bega

Bega

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,080
  • Înscris: 19.01.2008

 karuna, on 23rd May 2010, 21:52, said:

Nu, draga, nu-i nimeni bolnav psihic, ci numai nu-s crestini, si nu au abrogat din codul lor penal pedeapsa cu moartea... Fiindca, daca ai sa observi, nu te vor ucide inainte de a incalca o regula, care pentru ei este de extrema importanta. Vrei sa le impui cumva crestinismul cu sila printr-o noua cruciada??

Draga...nu impun nimanui crestinismul, departe de mine gandul asta "malefic". Lasa ca ne impun ei de toate. Si egalitate mai ales, eu iti dau o palma, tu faci bum cu kalasnikovul. Toleranta...un cuvat pe care eu nu l-as folosi in relatiile cu islamici.

#54
magul132001

magul132001

    Twisted mind,twisted soul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,684
  • Înscris: 14.09.2007
Ce prostie de topic. Mai e pus si pe cultul islamic. :deadtongue:
Ce ar fi sa deschis si io unul la crestini cu poze sexy cu Maria Magdalena si Fecioara Maria? -_-

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate