Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Eroare steering

Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...
 Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 

Traseu Budva (Muntenegru) - Zagreb (Croatia)

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
11MUN

11MUN

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 18.05.2010
Salut,
A facut cineva traseul Budva (Muntenegru) - Zagreb (Croatia) , prin Dubrovnik ? Este ok ?

#2
4rings

4rings

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 07.04.2008

View Post11MUN, on 18th May 2010, 21:51, said:

Salut,
A facut cineva traseul Budva (Muntenegru) - Zagreb (Croatia) , prin Dubrovnik ? Este ok ?
l-am facut anul trecut , am stat ceva in vama (aglomeratie) in rest e ok,plus ca este foarte frumos

#3
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,597
  • Înscris: 17.08.2007
Este foarte ok. In fc de sezon mai aglomerat dar dupa vreo 100 si ceva de km de Dubrovnik ai o superautostrada. Scumpisoara dar merita.

#4
11MUN

11MUN

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 18.05.2010

View Postatupi, on 19th May 2010, 19:35, said:

Este foarte ok. In fc de sezon mai aglomerat dar dupa vreo 100 si ceva de km de Dubrovnik ai o superautostrada. Scumpisoara dar merita.
Mersi. Nu-mi era foarte clar daca se poate trece prin acea enclava bosniaca, la nord de Dubrovnik ? sau merg prin peninsula croata si trec cu feribotul tot in Croatia pt a ocoli zona bosniaca (pe google maps pare ca  NU ar exista posibilitatea trecerii prin zona bosniaca).
Ce inseamna scumpisoara ?

#5
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,597
  • Înscris: 17.08.2007

View Post11MUN, on 19th May 2010, 19:57, said:

Mersi. Nu-mi era foarte clar daca se poate trece prin acea enclava bosniaca, la nord de Dubrovnik ? sau merg prin peninsula croata si trec cu feribotul tot in Croatia pt a ocoli zona bosniaca (pe google maps pare ca  NU ar exista posibilitatea trecerii prin zona bosniaca).
Ce inseamna scumpisoara ?
si care e problema daca treci 20-30 km prin Bosnia? Abia ai ocazia sa mananci ieftin si bine :)

Taxele sunt in jur de 25-30 euro nu mai stiu exact insa poti face calculele pe situl companiei de autostrazi croate.

#6
TechMan

TechMan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 07.05.2007
Drumul e ok. Peisajele sunt superbe. Singurul dezavantaj este modul sinucigas de condus care se practica.. vei intelege prin serpentine.

#7
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,597
  • Înscris: 17.08.2007
Afirmatia cu serpentinele e valabila mai degraba cand mergi catre Serbia. Drumul catre Dubrovnik nu e asa de "serpentinos" daca pot sa spun asa ca cel catre sarbi.

#8
horiamak

horiamak

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 28.12.2005
Din Dubrovnik pana in Split sunt 230 km pe un drum superb, cu viraje rapide (80-100 la ora), si n-ai nici o problema. NU te speria de "englava" bosniaca. IN afara de 2 opriri la vama nu simti nimic "special":))) Intr-adevar bosniacii conduc mai agresiv, dar totusi mult mai civilizat ca "zmeii" de la noi...


De la Split faci usor dreapta spre Dugopolje si de acolo intri pe autostrada, care costa pana la Zagreb un pic peste 20 de euro, cum a zis si Atupi, dar merita! Faci 400 km (Split-Zagreb) in 4 ore, si peisajul e chiar interesant pe alocuri, atat cat poate fi o autostrada totusi.... In zona Zagrebului atentie la radare,am vazut politai care stateau la panda cu radarul...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate