Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

FC Petrolul Ploiesti

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#19
Laur_FCP

Laur_FCP

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 11.05.2010
S-a tinut cu aprox. o luna in urma licitatia pt. stadion.. mai multe detalii nu stiu. E destul de ciudata treaba... daca se incepe constructia, sezonul acesta o sa jucam pe terenul de la Strejnic - Conpet. Citeam un comunicat, cum ca daca lucrarile nu vor incepe, o sa jucam si turul pe "Ilie Oana" sau ce a mai ramas din el...

#20
Laur_FCP

Laur_FCP

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 11.05.2010

Catalin Paun urca la Predeal



Petrolul se intareste cu jucatori din Liga I, in aceasta seara urmand sa ajunga in cantonamentul de la Predeal fundasul dreapta Catalin Valentin Paun. In varsta de 22 de ani, Paun (1.84 m, 71 kg) provine de la Rapid Bucuresti, iar in primul esalon a jucat atat pentru echipa giulesteana, cat si pentru Gloria Bistrita, formatie la care a fost imprumutat in returul stagiunii 2008/2009. Totodata, Paun a fost component al nationalelor U-19 si U-21.

Oficialii Petrolului s-au inteles cu cei ai Rapidului pentru un imprumut pe un sezon. "Este un jucator pe care mi l-am dorit. Chiar daca are doar 22 de ani, Paun are experienta, pentru ca a evoluat la nivel de prim esalon. Sunt convins ca, prin transferul lui, ne vom intari", a precizat Vivi Rachita.

Paun va debuta in tricoul "galben-albastrilor" sambata, atunci cand, in incheierea stagiului montan, Petrolul va intalni pe CS Otopeni, intr-un meci ce se va disputa, de la ora 11.00, pe arena "Sterom" din Campina.

#21
Laur_FCP

Laur_FCP

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 11.05.2010
Petrolul Ploiesti - Minerul Lupeni in prima etapa

Petrolul va face parte din Seria a II-a in editia 2010-2011 a esalonului secund[/b], iar in runda inaugurala va juca, pe teren propriu, cu Minerul Lupeni. In etapa a doua, Petrolul va intalni, in deplasare, pe Silvania Simleu Silvaniei, iar in runda a treia va primi vizita Unirii Alba Iulia. Campionatul va incepe pe 21 august.

Componenta Seriei a II-a: ACU Arad, FC Baia Mare, Vointa Sibiu, Dacia Mioveni, Ariesul Turda, FC Bihor, Gaz Metan CFR Craiova, CSM Rm. Valcea, PETROLUL PLOIESTI, Minerul Lupeni, International Curtea de Arges, FC Silvania, ALRO Slatina, Unirea Alba Iulia, FC Arges, UTA Arad.

Edited by GlobalMods, 05 August 2010 - 00:26.


#22
Laur_FCP

Laur_FCP

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 11.05.2010
Petrolul merge mai departe!

Petrolul a disputat de Conpet Ploiești pe terenul de la Strejnic cu scorul de 2-0 într-un meci ce a contat pentru faza a patra a Cupei României.

Vivi Rachita a inceput intr-o formula aproximativ egala cu cea folosita in ultimu amical desfasurat la Buzau, castigat cu 1-0 in fara Gloriei. La inchidere, cuplul de inchidere a fost format in aceasta partida de Cristi Vlad si Enescu. Ca o completare, fata de echipa standard din sezonul trecut, in primul 11 si-au facut aparitia 5 nume noi: fundasul stanga Paun (Rapid), fundasul central Stegaru (Steaua 2), Enescu, Fl. Dumitru (Chiajna), Ene (Farul).

La aceasta partida au asistat aproximativ 1000 de spectatori - tribuna nefacand fata iar multi dintre suporteri fiind nevoiti sa urmeareasca partida de pe partile laterale ale terenului. Pentru meciul de sambata cu Lupeniul, conducerea clubului petrolist va incerca instalarea unei tribune mobile. Se spera ca aceasta sa fie de minim 400 de locuri.

Partida in sine a fost una spectaculoasa, Petrolul putand invinge la un scor mult mai mare decat cel inregistrat la final. Cele mai multe ratari i-au apartinut atacantului Mihai Ene. Pe parcursul meciului si-au facut aparitia si Gafita dar si Stan care desi a jucat putine minute ne-a aratat o foarte buna pozitionare la fazele in care a fost implicat.

Evolutii foarte bune au avut si noi veniti Enescu si  Florentin Dumitru, ultimul putand fi considerat chiar jucatorul meciului.
CASETA TEHNICĂ

A. Vlad
-------
Păun, Stegaru, Bozga, P. Stoica
-------
Cristi Vlad, Enescu
-------
Opriță, Fl. Dumitru, Budescu
-------
M. Ene

EVOLUȚIA SCORULUI

0:1 - Francu (autogol) (min. 16)
0:2 - Bozga (min. 49)

10 LEI biletul pentru meciul cu LUPENIUL

Pentru meciul de sambata, de la ora 11, ce se va disputa tot pe arena Conpet din Strejnic, Petrolul a pus deja bilete in vanzare, la magazinul clubului. Ca si sezonul trecut, pretul va fi de 10 ron.

#23
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
Sunt pe primul loc in Liga 2, sper sa promoveze direct noul sezon, mai ales la ce stadion superb au mai nou.

#24
kroeger23

kroeger23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 20.03.2010
Salut toti lupii de pe forum.Care stiti cum se numeste goarna de la meciuri care suna ca un raid aerian din al doilea razboi mondial? Unde as gasi una?   :coolspeak:

#25
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004
Vasile Roaita stiu ca avea una... Mai incearca si pe acoperisurile cladirilor mai vechi, dotate cu astfel de instrumente...

#26
Chupacabracretz

Chupacabracretz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,554
  • Înscris: 02.12.2006
Am promovat și un oraș e fericit :).

#27
shoricel_

shoricel_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 04.04.2009
Si avem o echipa deloc sub nivelul ligii I!

#28
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
ce stadion si-a tras Petrolul!Bravo!
http://www.gsp.ro/fo...ial-264030.html

#29
StarSteel

StarSteel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,285
  • Înscris: 06.10.2006
Frumoasa realizare, frumoasa inaugurare a unui stadion, exact cum nu au reusit cu National Arena.....sa fie intr-un ceas bun, neaparat sa reusiti si o victorie in primul meci oficial!

#30
I-MAN

I-MAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,553
  • Înscris: 10.04.2007
Felicitari pentru castigarea Cupei Romaniei!

Frumos gol a dat Bokila!

#31
SucreBolivar88

SucreBolivar88

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,263
  • Înscris: 03.03.2012
Felicitari Petrolului , au jucat bine si au meritat calificarea mai mult decat cei de la Vitesse. Si SUCCES cu Swansea, multi zic ca voi aveti ceio mai grei adversari dar eu cred ca echipa asta engleza nu este asa de speriat, poate fi batuta tur -retur mai ales avand in vedere la cum joaca acum Petrolul

#32
tc2007

tc2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,198
  • Înscris: 12.03.2008
Nici mie nu mi se par chiar asa de tari cei de la Swansea,cred ca sunt pe la acelasi nivel cu cei de la Vitesse,daca i-au scos pe olandezi pot s-o faca si cu galezii

#33
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,235
  • Înscris: 11.04.2006
Daca nu mai da Grozav chifle ca-n dubla cu Vitesse nu mai aveti nevoie de Bokila. S-a scos cu golu' de final si cu cel din tur care se ducea afara daca nu era deviat dar ulcioru' nu merge de mult ori la apa. A regresat in ultima vreme. Si Contra ar fi bine sa invete sa fie mai calm, ca-n salata din Liga I e foc si para la orice decizie care nu-i convine.

Edited by andreim77, 09 August 2013 - 14:56.


#34
I-MAN

I-MAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,553
  • Înscris: 10.04.2007
Asa e Contra de felul lui.

Felicitari Petrolul pentru calificarea in play-off la Europa League! Uite ca dupa ce a castigat Cupa Romaniei, Petrolul a aratat ca are valoare, chiar daca nu are coeficientul european al celor de la Caile Ferate Romane Cluj.

View PostSucreBolivar88, on 09 august 2013 - 14:32, said:

Felicitari Petrolului , au jucat bine si au meritat calificarea mai mult decat cei de la Vitesse. Si SUCCES cu Swansea, multi zic ca voi aveti ceio mai grei adversari dar eu cred ca echipa asta engleza nu este asa de speriat, poate fi batuta tur -retur mai ales avand in vedere la cum joaca acum Petrolul

E echipa galeza, nu engleza...e adevarat insa ca joaca in Premier League.

#35
Uweman

Uweman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,155
  • Înscris: 18.09.2006

View Posttc2007, on 09 august 2013 - 14:44, said:

Nici mie nu mi se par chiar asa de tari cei de la Swansea,cred ca sunt pe la acelasi nivel cu cei de la Vitesse,daca i-au scos pe olandezi pot s-o faca si cu galezii

Aici te contrazic... Părerea mea... Am urmărit Swansea un pic... Ceva probleme ușoare in apărare, dar atacul... Ups...
Nu se compara Swansea cu Vitesse..  Culmea, Swansea l- cumpărat in vara asta pe Bony, un ivorian foarte puternic chiar de la Vitesse.
Daca Vitesse il aveau aseară pe Bony, credeți-ma ca nu mai ajungea Grozav erou.
Sunt buni băieții astia, dar in fotbal nu se știe niciodată... Poti sa prinzi o super zi si sa rupi orice adversar...

Mie imi place foarte mult Petrolul, echipa faina cu jucatori care se daruiesc, cu suporteri fantastici... Sper sa aibă parte de mult noroc cu Swansea... Chiar mi-ar plăcea sa ii vad in grupe.

#36
I-MAN

I-MAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,553
  • Înscris: 10.04.2007
Felicitari pentru victoria din meciul retur cu Swansea! Si felicitari suporterilor pentru atmosfera creata!
A fost cel mai frumos meci al serii...dintre meciurile echipelor noastre cel putin.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate