Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 

alimentator AC 9V 1A

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
emacrisema

emacrisema

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 16.05.2009
Buna.Vreau sa cumpar un produs rar din SUA , si cum stecherul oricum nu se potriveste in Romania , m-am gandit sa fac economie la shipping ,si sa-mi cumpar alimentatorul din tara .
Caut de vreo 15 minute pe net si nu gasesc si eu urgenta treaba ca tre' sa dau raspuns pe ebay.
Trebuie sa livreze curent ALTERNATIV , la 9V cu 1A.
Sunt destule in curent continuu , dar alternativ nu gasesc.
Daca aveti si link sunteti cei mai tari :)

EDIT:E cumva posibil sa nu functioneze cu adaptor neoriginal , chiar daca furnizeaza voltajul si amperajul necesar in ac ?
Si stiti cumva daca platesc is alte taxe decat ce platesc vanzatorului pe ebay ?

Edited by emacrisema, 25 April 2010 - 12:53.


#2
FolderBulk

FolderBulk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 19.08.2007
Varianta cea mai rapida. Iti cumperi un alimentator universal de ala cu mai multe tensiuni de iesire .Il desfaci si ii scoti partea de redresare .

#3
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,125
  • Înscris: 25.02.2007
Se gaseste/rezolva. Ia linistit ce doresti, daca nu sughite la diferenta de frecventa (US are 60HZ)
Altfel, sunt o gramada de device-uri cu astfel de alimentator, in cel mai rau caz cumperi un switch/router care are asa alimentator in dotare (eu am cateva d-astea prin sertar, ramase de pe aiurea - si de 0.8A si de 1A la 9 si la 12V - DAR 50HZ)

 emacrisema, on 25th April 2010, 12:42, said:

EDIT:E cumva posibil sa nu functioneze cu adaptor neoriginal , chiar daca furnizeaza voltajul si amperajul necesar in ac ?
Pai zi-ne ce scula e.. in majoritatea cazurilor nu sunt probleme de frecventa, da' o raritate ca a ta.. stiu si eu.. poate nu inghite 50Hz cu placere

#4
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004
Nu numai stecherul nu se potriveste in romania ci si tensiunea . Din cate stiu eu in SUA e vorba de 110V/60hz. Depinde foarte mult despre ce aparat e vorba. Cel mai probabil merge foarte bine si cu un alimentator 9V/1A in curent continuu. Asta daca nu cumva are motoare de curent alternativ in interior ori la tensiunea si puterea aia este improbabil.

#5
emacrisema

emacrisema

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 16.05.2009

 theMisuser, on 25th April 2010, 14:00, said:

Se gaseste/rezolva. Ia linistit ce doresti, daca nu sughite la diferenta de frecventa (US are 60HZ)
Altfel, sunt o gramada de device-uri cu astfel de alimentator, in cel mai rau caz cumperi un switch/router care are asa alimentator in dotare (eu am cateva d-astea prin sertar, ramase de pe aiurea - si de 0.8A si de 1A la 9 si la 12V - DAR 50HZ)

Pai zi-ne ce scula e.. in majoritatea cazurilor nu sunt probleme de frecventa, da' o raritate ca a ta.. stiu si eu.. poate nu inghite 50Hz cu placere
E un Kurzweil Micropiano .
Ca asta http://cgi.ebay.com/...d8#ht_500wt_976 , de prin 96 .
Daca iau transformatorul original platesc probabil in plus ceva la shipping pentru greutate si vreo 80-120 lei pe un adaptor in care se baga transformatorul (am mai cumparat mai demult).
Sa ma risc , sa nu ma risc , "this is the question" ? :)

EDIT: tocmai am vazut un de am postat , ar trebui sa il mut la electronica ?

Edited by emacrisema, 25 April 2010 - 14:35.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate