Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Facultate din Bucuresti posibil o...

Eroare steering

Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa
 Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?
 Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China
 Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED
 

KIS 2010 vs Comodo FW + Avira Free

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
virtualx

virtualx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,600
  • Înscris: 30.05.2005
nu pot sa ma hotarasc !

KIS 2010 licentiat - vs - Comodo FW + Avira Free ?

#2
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
KIS daca ai licenta :)

#3
virtualx

virtualx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,600
  • Înscris: 30.05.2005
vreau sa cumpar .... e chiar acceptabil la 180 ron

#4
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
O aplicatie coplexa facuta de un producator se intelege mai bine decat 2 de la producatori separati.

Oricum daca nu vrei KIS, si combinatia aia e ok :)

#5
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,375
  • Înscris: 23.05.2003
Nu prea inteleg de ce ai da 180 lei plus taxa anuala cind poti avea ceva moka si tot pe acolo ca protectie. Poti incerca Avast5 asta ca pare frumusel. :D

#6
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,782
  • Înscris: 25.11.2009
Eu merg pe Avira + Comodo.

#7
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,204
  • Înscris: 08.12.2006

View Postburebista, on 21st April 2010, 07:41, said:

Nu prea inteleg de ce ai da 180 lei plus taxa anuala cind poti avea ceva moka si tot pe acolo ca protectie. Poti incerca Avast5 asta ca pare frumusel. :D
Sa fim seriosi..nu se compara suita KIS sau chiar BitDefender Internet Scurity cu Avast 5 free....un produs free totusi e un prosus free.  Sa nu ma iei cu faze de genul ca ...chiar daca e free isi face treaba bine...ca nu ma convingi, am testat de multa vreme si Avast4.8, apoi 5 si KIS si BIS....KIS si BSI  nu au anicio legatura in privinta securitatii cu Avast , sunt mult mai tari la protectie, Avast este pentru un user casnic ce folosesti internetul numai in cunostinta de cauza.

#8
Leo32

Leo32

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 683
  • Înscris: 04.12.2008
Eu merg pe versiunea free
Daca nu intri pe toate siteurile chiar nu ai cum sa te infectezi ... si faci si economie  :rolleyes:

#9
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Cand aud asta cu site-uri d'alea mor...orice site sigur poate fi exploatat prin vulnerabilitati.

Asa ca asta cu infectia daca intrii pe site-uri XXX sau warez nu mai e valabila in zilele noastre.

#10
Leo32

Leo32

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 683
  • Înscris: 04.12.2008

View Postcrysty2k5, on 25th April 2010, 12:54, said:

Cand aud asta cu site-uri d'alea mor...orice site sigur poate fi exploatat prin vulnerabilitati.

Asa ca asta cu infectia daca intrii pe site-uri XXX sau warez nu mai e valabila in zilele noastre.

:)) Sansele sa te infectezi de pe un site aparent sigur pe care il folosesti de mult timp sunt relativ mici in comparatie cu cele cu warez / xxx.

#11
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Da, dar asta nu inseamna ca un site arhicunoscut e sigur 100% :)

#12
rebbelul

rebbelul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 09.05.2008

View Postcuculea, on 23rd April 2010, 19:08, said:

Sa fim seriosi..nu se compara suita KIS sau chiar BitDefender Internet Scurity cu Avast 5 free....un produs free totusi e un prosus free.  Sa nu ma iei cu faze de genul ca ...chiar daca e free isi face treaba bine...ca nu ma convingi, am testat de multa vreme si Avast4.8, apoi 5 si KIS si BIS....KIS si BSI  nu au anicio legatura in privinta securitatii cu Avast , sunt mult mai tari la protectie, Avast este pentru un user casnic ce folosesti internetul numai in cunostinta de cauza.

Nu e corecta comparatia KIS, BIS cu avast free... eventual KAV  si BAV cu avast, desi eu cred ca avast5 + threatfire bate ca si protectie si KAV si BAV :)

Edited by rebbelul, 26 April 2010 - 07:22.


#13
virtualx

virtualx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,600
  • Înscris: 30.05.2005
am ales CIS pana la urma , e vb de laptopul meu care necesita si el saracutul ceva protectie

firewallul e ok, antivirusul integrat detecteaza orice prostie de fisier suspect (mai mult fals pozitiv) deci si el isi face treaba , defense+ completeaza

si daca o sa vreau o scanare mai amanuntita o sa dau un scan online

KIS a picat testul de prietenie :D sa zicem

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate