Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 

Intrebare oferta last minute

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
Cosminutzx

Cosminutzx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 322
  • Înscris: 01.10.2007
Les détails de vos vacances
Votre séjour Xperience Club SENTIDO Oriental Dream Resort
Détails de votre séjour ,
El Quseir, Marsa Alam, Egypte  
Arrivée et départ 23/04/2010 - 30/04/2010
Durée du voyage 7 nuit(s)
Type de séjour 1 1 Adulte
1S
Ultra All inclusive
Votre transport Attention: Les heures de départ et d'arrivée sont sous réserves
Aller Bruxelles - Marsa Alam Intl, Marsa Alam, EG (Classe: Économique)
Départ 23/04/2010 (17:05h ) Arrivée 23/04/2010 (22:05h ) THOMAS COOK AIRLINES BELGIUM  
Retour Marsa Alam Intl, Marsa Alam, EG - Bruxelles (Classe: Économique)
Départ 01/05/2010 (01:05h ) Arrivée 01/05/2010 (05:30h ) THOMAS COOK AIRLINES BELGIUM  
Voyageurs TEODOR COSMIN MARES, 20/04/1982 (Adulte, Homme)  
Composition du prix et données de paiement
Moyen de paiement Carte de crédit

  
Composition du prix TOTAL* EUR 650,40
PRIX DE BASE SEJOUR(1) 1 x EUR 1.009,00 = EUR 1.009,00
REDUCTION SPECIALE(1) 1 x EUR -140,00 = EUR -140,00
FRAIS ADMINISTRATIFS 1 x EUR 16,00 = EUR 16,00
SUPPLEMENT TYPE DE CHAMBRE(6*1) 6 x EUR 19,10 = EUR 114,60
REDUCTION(1) 1 x EUR -205,00 = EUR -205,00
REDUCTION RESERVATION RAPIDE(1) 1 x EUR -30,00 = EUR -30,00
REDUCTION PAR NUITEE(1*1) 1 x EUR -62,40 = EUR -62,40
REDUCTION RESERVATION RAPIDE(6*1) 6 x EUR -7,30 = EUR -43,80
CORRECTION FRAIS ADMINISTR. 1 x EUR -8,00 = EUR -8,00
  
  Locuind in Belgia am gasit aceasta oferta last minute cu plecare vineri prind agentia Thomas Cock redusa de la 1000e la 650e hotel 5* regim ultra all inclusivve (nu stiam care e dif intre all si ultra,sunand la agentie mi s-a spus ca ultra specifica accesul gratuit la bauturi 24/24 iar minibarul din camera este gratuit,pt Egipt cred ca e interesant sa nu platesti nimic pe racoritoare avand in vedere caldura de acolo,2intrebari am sa pun:
Pe site ul agentiei scrie ca pt cetatenii belgieni,ceea ce nu este cazul meu,taxa de visa este inclusa in acest tarif,fiind obligati sa aiba pasaport  sau carte id + 1poza pt a fi aplicata pe un formular
Eu detin pasaport romanesc valabil inca 8 ani,credeti ca voi mai plati ceva la intrare prb etc ?
Iar cu privire la pret cum vi se pare ?

#2
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,025
  • Înscris: 08.08.2002
Marsa Alam e destul de mica statiunea dar poate fi o destinatie interesanta. Marea Rosie este o destinatie deosebita, litoralul are aspecte exotice, marea e suberba ( pt scuba diving si nu numai), pacat doar ca dincolo de resorturi domneste desertul + saracia si mizeria.
Hotelul e ok dar 5 stele de la egipteni nu sunt acelasi lucru cu 5 stele din Europa ! Totusi din ce am vazut pe site-urile de review-uri e un hotel bun.

Cu taxa de viza nu stiu incearca sa afli detalii de la agentie.
Pretul acum e ok, 1000 euro era ft. mult. E o oferta ok, nimic deosebit.

E poate un pic cam riscant acum sa pleci din Europa pana nu se opreste eruptia vulcanica pt. ca chiar daca se suspenda interdictia de zbor ( care e valabila si in Belgia din cate stiu) pana continua eruptia sunt oricand sanse sa revina un nor de cenusa catre Europa si din nou sa se suspende pt. cateva zile cursele aeriene. Este caz de forta majora si compania aeriana si de turism nu-ti va plati nimic si va trebui sa te descurci acolo cu cazarea inca cateva zile.

Edited by MD, 18 April 2010 - 13:23.


#3
Cosminutzx

Cosminutzx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 322
  • Înscris: 01.10.2007

View PostMD, on 18th April 2010, 13:12, said:

Marsa Alam e destul de mica statiunea dar poate fi o destinatie interesanta. Marea Rosie este o destinatie deosebita, litoralul are aspecte exotice, marea e suberba ( pt scuba diving si nu numai), pacat doar ca dincolo de resorturi domneste desertul + saracia si mizeria.
Hotelul e ok dar 5 stele de la egipteni nu sunt acelasi lucru cu 5 stele din Europa ! Totusi din ce am vazut pe site-urile de review-uri e un hotel bun.

Cu taxa de viza nu stiu incearca sa afli detalii de la agentie.
Pretul acum e ok, 1000 euro era ft. mult. E o oferta ok, nimic deosebit.

E poate un pic cam riscant acum sa pleci din Europa pana nu se opreste eruptia vulcanica pt. ca chiar daca se suspenda interdictia de zbor ( care e valabila si in Belgia din cate stiu) pana continua eruptia sunt oricand sanse sa revina un nor de cenusa catre Europa si din nou sa se suspende pt. cateva zile cursele aeriene. Este caz de forta majora si compania aeriana si de turism nu-ti va plati nimic si va trebui sa te descurci acolo cu cazarea inca cateva zile.
Te contrazic,agentiile de turism spun ca belgienii care se afla in differite locuri gen cuba egipt rep dom,pot ramane in continuare la hotel cazati in acelasi regim fara nici o taxa,fiind suportate de asiguratori in cazurile astea....ferice de cei care sunt acum plecati ca au platit 7 zile si au stat 10 sau mai multe pe banii agentiei ;)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate