Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 

C.N.A. a aprobat operatorului R.C.S.&R.D.S. 106 programe din cele 109 solicitate.

- - - - -
  • Please log in to reply
84 replies to this topic

#73
Miranda

Miranda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 07.01.2005
Pai ce am inteles eu de aici: CNA aproba o lista cu canale tv si radio pentru operatorul RCS-RDS.
Dupa care e la latitudinea RCS-ului daca canalele respective le mai si baga in grila proprie sau nu. Si daca da, poate baga doar pe DTH sau doar pe cablu, sau nicaieri, cu toate ca sunt deja aprobate. Si la fel poate sa bage canale tv fara aprobare - dar nu foarte multe- ca daca-s prea multe bate la ochi, sare concurenta, te da in gat si ramai fara ele. Si atunci pliantele trebuiesc schimbate.
Cam asa vad eu lucrurile.

#74
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,961
  • Înscris: 29.04.2006
probabil ca dureaza pana se va introduce noua grila, asa cum ne-am obisnuit rcs`ul are un delay mare fata de realitate :) cum de la decizia cna si pana la inchiderea programelor italienesti,etc.. a trecut ceva timp asa si acum...

Edited by Eagle Raider, 19 April 2010 - 21:33.


#75
tensiometru

tensiometru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 06.05.2005

View PostShieu, on 10th April 2010, 20:07, said:

Apropo, daca a fost pacaleala de ce nu ai lasat macar documentul acela primit de la domnul Zoli
in care zicea citet ca analogicul e pe butuci si se vor introduce noi canale DVB-C , plus de asta vom avea IPTV in toamna , unde-i acel document?


de ce naiba s-a inchis topicul asta? are rds ceva parghii pe la softpedia?
mai bajeti.. recunoasteti ca sunteti varza, imi vine sa-mi dau pumni in ... ca am reziliat cu UPC, au fost marlani cand mi-au redus upload-ul la juma, eu fiind client la pachetul cel mai scump, insa nu credeam ca amatorii de la rds vor veni tare din urma cu o oferta de cacao, fara HD, fara 5.1, fara functie de inregistrare, macar.... jenant, d-lor, imi pare rau de cunostinta, ma voi intoarce la UPC, voi sunteti pe afara... IPTV, what? :))
poate pentru un singur IP, ala al patronului companiei.... rusine, looserilor!

#76
apfel

apfel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 15.04.2010
Dragilor cand intra grila asta ca a trecut o luna de cand au luat avizul pentru ea? Are dreptate cel care a zis ca s-a ingropat subiectul acesta parca facand pe plac RCS-ului.

#77
apfel

apfel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 15.04.2010
Chiar a fost abandonat de tot acest topic?

#78
rawee

rawee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 28.11.2008

View Postapfel, on 5th May 2010, 10:34, said:

Chiar a fost abandonat de tot acest topic?


se pare ca DA:|

#79
trabad

trabad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 09.10.2006

View Postrawee, on 6th May 2010, 16:42, said:

se pare ca DA:|


Ba se pare ca NU,rabdare de doi lei.

#80
apfel

apfel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 15.04.2010

View Posttrabad, on 7th May 2010, 13:06, said:

Ba se pare ca NU,rabdare de doi lei.
Rabdare sa ce. Sa asteptam ca fraierii cum isi bate joc RCS-ul.

#81
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005
Eu sincer cred ca voi vreti mai mult balacareala pe forum, pentru ca daca ati avea aceleasi sentimente de frustrare in viata reala (si cu conditia sa fiti titulari de contract..), singura actiune logica si de bun simt ar fi rezilierea contractului. Pai da' decat atata "bataie de joc" (parca ii si vezi razand) mai bine fara tv, oh the pain.. dar asteptam :lol:

#82
Koal

Koal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,989
  • Înscris: 21.08.2008
Eu mai tai din alte parti si cumpar mai multe servicii de la ei!
Agenda mea de mobil are deja peste 40 de numere de DIGI!

Sper ca vor avea curand suficiente aparate pentru DVB-C si ca noua grila nu se va mai lasa asteptata!

#83
AlxMAX

AlxMAX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 468
  • Înscris: 04.10.2007

View PostKoal, on 11th May 2010, 22:08, said:

Sper ca vor avea curand suficiente aparate pentru DVB-C si ca noua grila nu se va mai lasa asteptata!

Eu sper că vor avea și carteluțe CAM! Din moment ce televizorul meu suportă așa ceva, nu prea aș mai avea chev de încă o cutie lângă el și încă o telecomandă.

#84
apfel

apfel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 15.04.2010
Am albit, mai avem putin si iesim la pensie.Se mai baga o data grila asta cu 106 programe?

#85
gemini11

gemini11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 05.03.2007
S-a ajuns si la (ne)concurenta "semantica"... :

http://www.dailybusi...omtelecom-43175

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate