Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 

Oferte de RETENȚIE.

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
7700 replies to this topic

#73
boringboy

boringboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 614
  • Înscris: 06.05.2010

View Postmariusnorbert, on 03 august 2013 - 12:29, said:

Spune-le ca ai fost ofertat de Orange

Merci, sun luni si incerc asa.
Acum eu le dau 59 pentru pachet Familia +net 20 + telefon 100 nationale
Dar din ele, la TV am uit rar si putin, la telefon nu vorbesc iar netul e ok dar am si Orange.

Nu vreau mai mult, vreau ceva ce sa folosesc si la un pret pe masura.

#74
mariusnorbert

mariusnorbert

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,565
  • Înscris: 03.06.2009
Sa ne spui ce ai obtinut.

#75
florianro

florianro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 03.07.2007

View Postboringboy, on 03 august 2013 - 12:38, said:


Merci, sun luni si incerc asa.
Acum eu le dau 59 pentru pachet Familia +net 20 + telefon 100 nationale
Dar din ele, la TV am uit rar si putin, la telefon nu vorbesc iar netul e ok dar am si Orange.

Nu vreau mai mult, vreau ceva ce sa folosesc si la un pret pe masura.

La aceeasi bani: http://www.upc.ro/pr...3/Fiber_Run_HD/

#76
boringboy

boringboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 614
  • Înscris: 06.05.2010

View Postflorianro, on 03 august 2013 - 15:14, said:



Merci,
Cam asta am cu mentiunea ca e Mediabox-ul standard pentru a pastra pretul la 59 ( HD e 69) iar netul e la 20 Mbps pentru ca lcoatie este pe Ilfov si aici nu are exista posibilitate de 60 Mbps.

Imi amintesc acum 2 ani cand am facut un fel de retentie in cele din urma la ei dupa mai multe discutii (parca le facuse si o solicitare pe mail), am obtinut oferta cureta, amuzant a fost ca am semnat un act aditional de vreo 6 pagini unde erau toate ofertele lor trecute. Am vazut acolo ca se putea obtine inclusiv o oferta similara celei actuale cu telefon fix  fara gratuit si router wireless.


Multumesc insa.

#77
mariusnorbert

mariusnorbert

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,565
  • Înscris: 03.06.2009
boringboy, ai fost sunat pana la urma, ce ai obtinut?

Edited by mariusnorbert, 07 August 2013 - 20:02.


#78
boringboy

boringboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 614
  • Înscris: 06.05.2010
Am obtinut un fel de Fiber Race HD
  • UPC Digital TV Familia HD - 96 canale SD
  • 11 canale HD - incluse (pastrez mediaboxul Digital si primesc in plus si unul HD), l-am ridicat, instalat, se vede binisor, probleme la anumite posturi HD, probabil de la semnal.
  • Fiber Power 100 Mbps - download pana la 100 Mbps
  • Un router wireless gratuit
  • Momentan e praf, nu trece pe wifi de 10Mbps, cand vin cu routerul ii pun sa verifice si semnalul.
  • ALO Oriunde 50 - 50 minute incluse (aici am scazut de la 100, oricum din ele foloseam cel mult 10)
  • Telefon fara fir - inclus, asta am uitat sa-l cer cand am trecut pe la ei, in oferta spun ca e Philips, dar sigur in magazin ca n-au si-mi ofera un Gigaset, nu e rau, dar doream Philips.

Totul la 60 lei/luna cu TVA pentru o prelungire pe 12 luni.
Doamna din magazin mi-a spus suplimentar ca ofera este pentru 12 luni, asta ar insemna ca dupa 12 luni as pierde cel putin Mediaboxul HD gratuit, mi-am pus alarma peste 11 luni sa sun si sa vorbesc.

Inainte plateam pentru UPC Digital TV Familia - 96 canale SD, Mediabox Digital, internet 20Mbps si telefon 100 minute nationale/ internationale fix 59 lei cu TVA.

In total, ma consider multumit de oferta si de disponibilitatea si amabilitatea consultantului UPC.

#79
usd

usd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,662
  • Înscris: 30.05.2012
Ce conteaza cel mai mult e ca tu sa fii multumit dar sincer si mie mi se pare ok oferta :)

#80
dan965

dan965

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 733
  • Înscris: 13.10.2009
buna oferta!

#81
boringboy

boringboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 614
  • Înscris: 06.05.2010

View Postdan965, on 07 august 2013 - 21:07, said:

buna oferta!

Un lucru suplimentar ce ma tine la ei este posiblitatea de a lega un numar nelimitat de televizioare la cablu analog.
Romtelecom si Digi te baga la conserva pt fiecare TV iar aici avem cam multe TV-uri, chiar daca nu prea merg ele.

#82
CLaudiu1997

CLaudiu1997

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 819
  • Înscris: 22.01.2012
Ce n-as da sa fie retentia UPC si la RTC. O petarda de firma, strang iar 1000 lei si ma pun pe cerere, cum am facut in FebruariePosted Image  . Poate obtin si eu PVR in custodie ... Dar ce ma framanta e faptul ca nu o sa primesc decat oferta actuala in cel mai bun caz, fara reducere, of course ?!Posted Image

Edited by CLaudiu1997, 07 August 2013 - 21:15.


#83
florianro

florianro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 03.07.2007

View Postboringboy, on 07 august 2013 - 21:02, said:


Super oferta.
Ce problema ai cu wireless-ul? Ce fel de modem ai primit? Seteaza wireless-ul pe canal static, nu automat, si da-i la latimea de banda 40MHz nu 20 cu cit vine si o prinzi mai mult pe wireless.
Cu cablu direct in modem ce viteza ai?

#84
boringboy

boringboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 614
  • Înscris: 06.05.2010

View Postflorianro, on 08 august 2013 - 08:58, said:


Super oferta.
Ce problema ai cu wireless-ul? Ce fel de modem ai primit? Seteaza wireless-ul pe canal static, nu automat, si da-i la latimea de banda 40MHz nu 20 cu cit vine si o prinzi mai mult pe wireless.
Cu cablu direct in modem ce viteza ai?

N-am stat sa verific prea mult cu netul, am vrut doar sa vad daca a crescut viteza.

Inca nu au venit baietii sa monteze routerul, le-am spus saptamana viitoare cand gasesc la locatie pe cineva dimineata.
Asta a fost unul din motivele pentru care m-am bucurat de un router de la ei, astfel voi avea tot ansamblul de la ei si deci voi putea avea asteptari de internet mai aproape de cele promise.
In plus in ultimele 2 zile, am gasit, acum dupa modificate routerul pe "no internet access", a trebuie sa-l restartez pentru net.

Sa speram ca se rezolva cu noul router.

#85
BogdanDorin

BogdanDorin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,136
  • Înscris: 02.10.2010
Eu am maxim hd + abonament hd+ passion + maxpack + filmbox + internet de 120 + alo oriunde 100 + router weirless + decodor DVR Hd + decodor SD totul cu 105 lei obtinuta oferta la retentie

#86
BogdanDorin

BogdanDorin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,136
  • Înscris: 02.10.2010

Eu am maxim hd + abonament hd+ passion + maxpack + filmbox + internet de 120 + alo oriunde 100 + router weirless + decodor DVR Hd + decodor SD totul cu 104 lei obtinuta oferta la retentie

Edited by BogdanDorin, 13 August 2013 - 22:56.


#87
C0Bu

C0Bu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 371
  • Înscris: 25.01.2006
Am primit zilele astea la retentie urmatoarea oferta :

TV Familia ( - cateva canale gen ATV, Russia Live, si alte balarii la care oricum nu ma uitam )
Receptor HD
Maxpak
Net 100 Mbps
Router wireless gratuit
70 ron
Abonament 50 % pentru 6 luni

Am resemnat pentru 12 luni.

#88
florianro

florianro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 03.07.2007

View PostC0Bu, on 07 septembrie 2013 - 11:19, said:

Am primit zilele astea la retentie urmatoarea oferta :
Daca nu ne spui si la ce bani...

#89
C0Bu

C0Bu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 371
  • Înscris: 25.01.2006
am scris mai sus 70 ron ( 64 ron cu net de 60mbps cum am avut pn acum )

#90
florianro

florianro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 03.07.2007

View PostC0Bu, on 07 septembrie 2013 - 13:17, said:

am scris mai sus 70 ron
Corect... ma pierdusem in atitea cifre... si apropo... moneda nationala e leul nu ronul...
Deci 70 de lei... foarte bine...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate