Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

Oferte de RETENȚIE.

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
7700 replies to this topic

#4465
LAA86

LAA86

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 03.04.2019
Comparație digi, telekom, upc. Nu are rost să vorbesc și de cablistii locali.

Digi: preț fix, fibră până în casă, net de calitate, canale proprii de sport, film și documentare, servicii mobile prost calitative.

Telekom: preț nejustificat de mare, servicii fixe de proastă calitate care nu sunt acoperite național, servicii mobile cu net nelimitat și acoperire bună.

UPC: Cel mai bun serviciu TV din piață, cel mai bun router din piață care poate oferi 500 Mbps prin wireless (dual band, 2.4 GHz și 5 GHz), serviciul internet este stabil dar cu upload foarte mic 6-25 Mbps, fără servicii mobile, foarte flexibili la negocieri.
Succes la alegeri!

#4466
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009

View PostGeoweb35, on 23 mai 2019 - 19:27, said:

Pentru clientii Nextgen, ce oferte ati reusit sa negocati cu ei? ma bate gandul sa fac o cerere de reziliere si sa astept o oferta.
Aici e topicul de retenție numai pentru UPC.

#4467
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
Finalmente, mi-au redus la 46 de la 60....pe 2 ani fireste....Posted Image
Acuma ramane de vazut daca cei de la Vodafone vor pastra aceste tarife atunci cand vor prelua UPC

Edited by Valmont43, 25 May 2019 - 12:30.


#4468
LAA86

LAA86

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 03.04.2019
Din moment ce ai un contract pe 24 luni nu au cum să îl schimbe fără acordul tău. Altfel poți rezilia fără probleme. Nu cred că își vor pune utilizatorii în cap. Totuși, încurcate sunt căile vodafonului. O spun ca un fost client de-al lor care nu și-ar mai dori să aibă de a face cu ei.

#4469
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010
Eu am Vodafone și nu am probleme cu ei. Sunt clientul lor de pe vremea lui Connex ;)
În Germania serviciile de TV și internet și telefonie mobila tot de la ei avem.

#4470
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009

View PostValmont43, on 25 mai 2019 - 12:26, said:

Finalmente, mi-au redus la 46 de la 60....pe 2 ani fireste....Posted Image
Acuma ramane de vazut daca cei de la Vodafone vor pastra aceste tarife atunci cand vor prelua UPC
Aproape am nimerit, eu am zis 45.:D

#4471
LAA86

LAA86

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 03.04.2019
Ieri am cautat un agent să iau un pachet de servicii pentru mătușa mea. Agentul mi-a oferit TV familia + sport și decodor DVR, net 300 mbps la 47 ron (45+2 ron factura prin posta). Chiar dacă în comparație cu ce am eu mi se pare mult, sunt foarte mulțumit ca și mătușa mea. Cei de la CC îmi ofereau același pachet la minim 65 ron cu reducere de la 75 ron (preț de listă). Am cautat agentul de mi-a sărit capul. Dacă cineva vrea nr sa îmi lase P.M. Agentul operează pe tot județul Suceava.
P.S. Eu am TV maxim, HBO + HBO GO, Sport, 2 CI+, net 500 Mbps la 61, 50 ron

Attached Files



#4472
anelise

anelise

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 644
  • Înscris: 13.05.2003
Eu am obtinut pentru bunica mea la retentie TV Familia + Net 150 + Media Box + CI+ + telefon 500 minute la 47 ron cu factura online. Inainte platea 75 de ron, dupa toate scumpirile lor. Pentru ea intre TV Familia si Maxim ( 10 canale in plus la care sincer nimeni nu se uita) nu este nici o diferenta, netul nu il foloseste (doar cand suntem noi acolo, 3 sapt pe an) . telefonul necesar. Iar eu profit de Horizon Go in afara tarii, cand am chef sa mai vad o stire. Ciudat ca e prin Horizon Go prind canalele din Pachetul Maxim. Film Box-urile si altele. Se pare ca e normal si aplicatie nu tine strict de ce abonament ai.

#4473
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009
E un bug atunci, contează ce abonament ai.

#4474
anelise

anelise

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 644
  • Înscris: 13.05.2003
nu e bug. e normal. cel putin asa spun cei de la UPC, serviciul tehnic.

#4475
k0r3k7

k0r3k7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,241
  • Înscris: 03.05.2007
1. Nu e normal,  ca face parte dintr-un pachet pe care nu il ai. Operatorul cu siguranta nu a inteles ce ai reclamat.

Altfel ar fi fost trecute in grila Familia conform link-ului.

https://www.upc.ro/t...la-tv/upc-tv-1/

2. De ce ai cere "ajutorul" echipei de suport pentru o situatie care este benefica tie? Voiai sa-ti opreasca accesul?

#4476
anelise

anelise

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 644
  • Înscris: 13.05.2003
de curiozitate, verifica cate canale ai tu cu pack-ul Maxim in Horizon Go. Eu am 75. Cu vreo 5-6 HD. Habar nu au cei de la UPC ce contine aplicatia lor. Ei mi-au spus ca nici nu exista canale HD pe app.

ETA1. nu am cerut ajutorul echipei, ci doar lamuriri cate canale am si cate HD. cei de la tehnic habar nu au cum funtioneaza aplicatia lor.
PROTVHD nici macar nu figureaza in grila Horizon GO in pack-ul Play Familia desi am access la el.

ETA2. cei de la UPC au spus ca in grila Horizon Go pot exista canale specifice strict aplicatiei, in afara abonamentului pe care il detin. Asa ca pot avea acces la unele canale din grila Maxim, doar prin aplicatie nu si la tv. Nimic anormal, nici vorba de acces oprit. Lucru logic din punctul meu de vedere, pentru ca aceeasi situatie am si in Franta, canale permise pe aplicatia furnizorului, dar nu pe tv. Cu un Chromecast se rezolva si pe tv :-)

Edited by anelise, 06 June 2019 - 21:40.


#4477
dorud8204

dorud8204

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 05.01.2012
Liniste pe aici.Nici o oferta buna primita de cineva?

#4478
LAA86

LAA86

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 03.04.2019
Nu se mai dau oferte ca odată, nici agenții nu mai au mâinile dezlegate. Minimul ofertelor pleacă la agenți de la 45 ron pentru TV familia și sport + net 300 mbps și un decodor sau ci+. Pentru abonații vechi se pleacă de la 40 ron. Nimic ieșit din cale-afară!

#4479
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,717
  • Înscris: 21.08.2008
In octombrie imi expira contractul, cam cu 2-3 luni inainte incep de regula sa negociez.
Sa le fac o intrebare despre ce as putea obtine acum la retentie? Nu vreau Sport, Panonia, Passion.

Play Maxim, ConnectBox 300/6 Mbps, MaxPak cu HBO Go, telefonie fixa nelimitata national si UE, 2CI+ si un Mediabox Horizon la 37.87 lei.

#4480
Danosul

Danosul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,198
  • Înscris: 07.01.2007
Mie vad ca nu mi-au trimis nici o notificare de mărire a abonamentului, tot 56 de lei pe luna a venit factura ca și până acum, in toamnă imi expiră si mie contractul, sa vedem atunci ce va fi, deocamdată sunt multumit cu acest preț la aceste beneficii, pachet maxim tv, max pack cu HBO-Go, net 500mbps, pachetul sport, 2CI, si telefonie pe care nu o folosesc.

#4481
anelise

anelise

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 644
  • Înscris: 13.05.2003

View Postdanghetau, on 12 iunie 2019 - 17:25, said:

In octombrie imi expira contractul, cam cu 2-3 luni inainte incep de regula sa negociez.
Sa le fac o intrebare despre ce as putea obtine acum la retentie? Nu vreau Sport, Panonia, Passion.

Play Maxim, ConnectBox 300/6 Mbps, MaxPak cu HBO Go, telefonie fixa nelimitata national si UE, 2CI+ si un Mediabox Horizon la 37.87 lei.

depinde de unde pleci, cat platesti acum. cele mai bune retentii din punct de vedere comercial se fac la inceputul lunii sau la sfarsit de luna, cam niciodata la mijloc pentru ca au si ei niste cote lunare de atins. uneori sunt generosi la inceput de luna, uneori la sfarsit daca le-au ramas o marja generoasa. ce vrei tu acum se da pe la 52-55 lei, in cel mai bun caz.

#4482
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,717
  • Înscris: 21.08.2008
Eu chiar asta am la acel pret. Nu doresc nimic in plus.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate