Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

cum e drumul?

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
andreitl

andreitl

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.03.2010
Vreau sa plec de la Timisoara spre Tulcea si m-am gandit sa trec prin Brasov.stie cineva cum e drumul pana acolo?ms anticipat

#2
tablagiu_xxx

tablagiu_xxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,346
  • Înscris: 15.06.2009

 andreitl, on 17th March 2010, 11:39, said:

Vreau sa plec de la Timisoara spre Tulcea si m-am gandit sa trec prin Brasov.stie cineva cum e drumul pana acolo?ms anticipat

Daca nu ai un motiv special sa mergi prin Bv, iti recomand pe la drobeta craiova pitesti buc si A2.
nu stiu cume pana la drobeta dar de acolo incoace e ok.

#3
tavone

tavone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 372
  • Înscris: 10.02.2007
Drumul e destul de prost dinspre tim spre brasov. mai bine prin drobeta

Edited by tavone, 17 March 2010 - 12:59.


#4
Nicu90

Nicu90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,130
  • Înscris: 14.09.2007

 andreitl, on 17th March 2010, 11:39, said:

Vreau sa plec de la Timisoara spre Tulcea si m-am gandit sa trec prin Brasov.stie cineva cum e drumul pana acolo?ms anticipat
Nu te duce prin Bv ca ai sanse sa ajungi cu maxi-taxi daca nu cunosti bine drumul si mai ales gropile. :)
Du-te pe Severin-Craiova-si pe A1-A2 (unde poti iesi la Drajna sa te duci SSlobozia-Br-TL cu bacul ) , ajungi mai repede pe aici , pe dincolo e o gramada de politie si de radare.
Vezi cum iti calculezi plecarea sa nu prinzi bacul noaptea ca platesti de-ti vine rau ptr o traversare, de la 7 se aglomereaza si e pretul normmal~15 lei .

#5
tablagiu_xxx

tablagiu_xxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,346
  • Înscris: 15.06.2009

 Nicu90, on 17th March 2010, 13:37, said:

Nu te duce prin Bv ca ai sanse sa ajungi cu maxi-taxi daca nu cunosti bine drumul si mai ales gropile. :)
Du-te pe Severin-Craiova-si pe A1-A2 (unde poti iesi la Drajna sa te duci SSlobozia-Br-TL cu bacul ) , ajungi mai repede pe aici , pe dincolo e o gramada de politie si de radare.
Vezi cum iti calculezi plecarea sa nu prinzi bacul noaptea ca platesti de-ti vine rau ptr o traversare, de la 7 se aglomereaza si e pretul normmal~15 lei .

pai de ce cu bacu ?!
nu merge pe la giurgeni pe pod ?

#6
Nicu90

Nicu90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,130
  • Înscris: 14.09.2007

 tablagiu_xxx, on 17th March 2010, 18:46, said:

pai de ce cu bacu ?!
nu merge pe la giurgeni pe pod ?
Merge dar cam ocoleste, si drumul de la harsova pana la tulcea e prost dupa iarna asta,asa iese de pe A2 la km 100 (parca)si merge pe Drajna-Slobozia-Br-Tl

#7
tablagiu_xxx

tablagiu_xxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,346
  • Înscris: 15.06.2009

 Nicu90, on 17th March 2010, 18:48, said:

Merge dar cam ocoleste, si drumul de la harsova pana la tulcea e prost dupa iarna asta,asa iese de pe A2 la km 100 (parca)si merge pe Drajna-Slobozia-Br-Tl

ocolul dimpotriva este prin braila ... prin harsova e exact in linie dreapta;

#8
Nicu90

Nicu90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,130
  • Înscris: 14.09.2007

 tablagiu_xxx, on 17th March 2010, 18:56, said:

ocolul dimpotriva este prin braila ... prin harsova e exact in linie dreapta;
Nu e chiar linie dreapta, ca la iesire din Harsova faci stanga si mergi pe un drum la care sunt ideale niste senile sau eliciopterul , e varza drumul ala:D
Eu unul m'as duce pe Braila sa fiu in locul lui ca sigur ajung mai repede pe Br .

#9
rexkroki

rexkroki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,191
  • Înscris: 24.11.2006
Drumul de la Braila la Tulcea e foarte frumos, are o gramada de curbe. Nu am mai fost de mult pe el, nu stiu in ce stare mai e acum dar atunci era foarte bun si destul de liber, poti sa faci putin pe pilotul de curse. :)

#10
Nicu90

Nicu90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,130
  • Înscris: 14.09.2007

 rexkroki, on 18th March 2010, 14:57, said:

Drumul de la Braila la Tulcea e foarte frumos, are o gramada de curbe. Nu am mai fost de mult pe el, nu stiu in ce stare mai e acum dar atunci era foarte bun si destul de liber, poti sa faci putin pe pilotul de curse. :)
Si acum este tot bun ,cel putin pana la intersectia unde faci stanga spre TL dinspre Br era bun inainte de iarna asta ,si cum nu prea e asa circulat cred ca s'a si pastrat,politia mai statea in Macin in rest in nici un sat de acolo nu am vazut vreodata vreun radar; pe acolo se mai risca taicamiu inainte sa iau carnetul si mai schimbam locurile :notangel: .
Oricum mi'e greu la cate am vazut zilele astea sa ma infig tare la drum .

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate