Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 

HELP -PROMOVARE SITE

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
nanmarius

nanmarius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 24.06.2005
Buna ziua! Am un site www.tamaro.as.ro si i-am introdus niste meta-tag si l-am inscris in motoarele de cautare totusi nu apare deloc in lista. Si cand dau sa imi analizeze meta-tag ele nici nu apar ca si cum ar fi inexistente. Va rog daca poate cineva sa ma ajute sa rezolv problema.
Va multumesc

#2
FireEyes

FireEyes

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 02.12.2002
ca o remarca...din ce am vazut la tine in site

Ai de 2 ori tagul </HEAD>

#3
preacher

preacher

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 27.03.2005

FireEyes, on Jun 24 2005, 12:19, said:

ca o remarca...din ce am vazut la tine in site

Ai de 2 ori tagul </HEAD>

<{POST_SNAPBACK}>


Acum vad ca are <HEAD> </HEAD> deci cred ca a rezolvat din punctul asta de vedere.

@nanmarius, sa stii ca nu conteaza doar meta tag-urile. Foarte mult conteaza sa ai link-uri spre site-ul tau, asa ca incearca sa te inscrii la cat mai multe directoare romanesti si straine. La cele straine du-te la sectiunea Regional - Europe - Romania (directoarele mari au sectiunile astea) si acolo vezi unde se integreaza site-ul tau mai bine.

Bafta.

#4
cicos

cicos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 26.07.2005
O problema asemanatoare, am si eu. Am inscris site-ul la ODP, dupa aproximativ 4 luni, a fost in sfarsit indexat de google. Yahoo l-a indexat dupa 3 saptamani. Problema este ca, am inceput sa optimizez site-ul pt motoarele de cautare (sunt absolut incepator) si, in timp ce in yahoo  apar din ce in ce mai bine dupa mai multe cuvinte de cautare, google l-a sters din lista si deci nu mai este indexat !!!
Ce l-a determinat sa faca asta dupa 1.5 luni in care aparea indexat de google si chiar parea optimizat pt cateva expresii ??!!
Nu cred ca am facut ceva in ne-regula astfel incat sa fie bannat de google. Conceptia site-ului este insa una foarte deficitara si anume pagina index contine o structura de cadre (alta solutie nu am gasit pt ca pe marginile de sus si dreapta sunt multe bannere ce trebuie in permanenta afisate si ar fi greu sa le re-incarc pe fiecare pagina afisata). Am bagat meta-taguri iar pentru celelalte pagini din site am pus linkuri care nu sunt vizibile pt utilizator pentru ca , repet e o structura de cadre, si link-urile nu sunt vizibile. Celelate pagini sunt accesate de utilizator printr-un meniu.
O manifestare ciudata a aparut acum 7 zile cand am observat ca site-urile care contineau termenul "www...site-ul meu..." s-au imputinat dramatic pentru google, in prezent ramanand doar unul singur !!! de aici sa fi aparut problema ? Daca nu, atunci de ce google imi ignora site-ul acum dupa ce, 1.5 luni l-a considerat bun si atunci nici nu  era optimizat ?!
Multumesc

Edited by cicos, 26 July 2005 - 10:59.


#5
bamselu

bamselu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 11.01.2003

cicos, on Jul 26 2005, 10:30, said:

O problema asemanatoare, am si eu. Am inscris site-ul la ODP, dupa aproximativ 4 luni, a fost in sfarsit indexat de google. Yahoo l-a indexat dupa 3 saptamani. Problema este ca, am inceput sa optimizez site-ul pt motoarele de cautare (sunt absolut incepator) si, in timp ce in yahoo  apar din ce in ce mai bine dupa mai multe cuvinte de cautare, google l-a sters din lista si deci nu mai este indexat !!!
Ce l-a determinat sa faca asta dupa 1.5 luni in care aparea indexat de google si chiar parea optimizat pt cateva expresii ??!!
Nu cred ca am facut ceva in ne-regula astfel incat sa fie bannat de google. Conceptia site-ului este insa una foarte deficitara si anume pagina index contine o structura de cadre (alta solutie nu am gasit pt ca pe marginile de sus si dreapta sunt multe bannere ce trebuie in permanenta afisate si ar fi greu sa le re-incarc pe fiecare pagina afisata). Am bagat meta-taguri iar pentru celelalte pagini din site am pus linkuri care nu sunt vizibile pt utilizator pentru ca , repet e o structura de cadre, si link-urile nu sunt vizibile. Celelate pagini sunt accesate de utilizator printr-un meniu.
O manifestare ciudata a aparut acum 7 zile cand am observat ca site-urile care contineau termenul "www...site-ul meu..." s-au imputinat dramatic pentru google, in prezent ramanand doar unul singur !!! de aici sa fi aparut problema ? Daca nu, atunci de ce google imi ignora site-ul acum dupa ce, 1.5 luni l-a considerat bun si atunci nici nu  era optimizat ?!
Multumesc

<{POST_SNAPBACK}>



din ce am observat google pune foarte mult accent pe "content" nou.  lucru care daca e adevarat mi se pare o aberatie.

#6
dered

dered

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 09.07.2005
Am si eu un site in engleza hostat pe un server din afara iar domeniul e .tk
Vreau sa-mi fac trafic pe site, si nu neaparat din romania, ideal ar fi sa fie din occident sau SUA. Puteti sa ma ajutati cu informatii in acest sens? Unde sa inscriu site-ul sau ce programe sa folosesc sa-mi fac publicitate la site? Mentionez ca vreau doar sa castig trafic nu si bani de pe urma anumitor click-uri sau afisari de bannere.

Va multumesc anticipat

#7
preacher

preacher

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 27.03.2005
O prima chestie ar fi sa te inscrii la cat mai multe directoare de pe lista Strongest Links.

#8
dered

dered

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 09.07.2005
Multumesc mult preacher. Acum fac lucrul asta... :peacefingers:

#9
asifilip

asifilip

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 26.01.2005
Se poate promova la noi cu succes un site care nu e inregistrat cu un  domeniu .ro? Continutul ar fi in romana insa daca se cauta un cuvant pe google.ro nu stiu daca ar avea succes sa fie gasit situl respectiv pe o pozitie fruntasa la cautari.
Va multumesc anticipat.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate