Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Culori fire la boxele de jogger

Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...
 M-am culcat cu un tip și apo...

Facultate din Bucuresti posibil o...

Eroare steering

Recomandare service pentru repara...
 Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...
 

Vine EURODOCSIS 3 ?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
580 replies to this topic

#541
Cobb

Cobb

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,030
  • Înscris: 25.07.2010

View Post_darthmaul, on 30th August 2010, 18:14, said:

UPC scade cu ~500 de clienti pe zi.

Asta e o aberatie... :rolleyes:

Daca asa ceva ar fi adevarat atunci UPC ar trebui sa se desfiinteze pana la sfarsitul anului

Edited by Cobb, 30 August 2010 - 22:06.


#542
_darthmaul

_darthmaul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 757
  • Înscris: 03.02.2008

View PostCobb, on 30th August 2010, 23:03, said:

Asta e o aberatie... :rolleyes:

Daca asa ceva ar fi adevarat atunci UPC ar trebui sa se desfiinteze pana la sfarsitul anului
Mda, de fapt sunt vreo 350/zi. http://forum.softped...m...t&p=8170154
Poate intre timp numarul lor a crescut.

#543
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostCobb, on 30th August 2010, 23:03, said:

..UPC ar trebui sa se desfiinteze pana la sfarsitul anului
ca bine zici..

Edited by MembruAnonim, 31 August 2010 - 19:22.


#544
dc2shit

dc2shit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 628
  • Înscris: 01.12.2007
Dupa cum vad in loc de docsis 3 imi ofera upc pierderi de pachete si lag din ce in ce mai mare. Posibil ca renunt si eu la ei daca se tin de prostii. Pana acum eram multumit (tinand cont ca am numai RTC ca alta optiune) de ei, dar cam incep sa ma satur.

#545
rolion

rolion

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 792
  • Înscris: 28.07.2005
Citesc si ma mirez...aici au aceeasi politica !
Au spus ca vor lansa 100m in august si pana acum...nimic !
Noi avem viteze de 30m (care sunt intr-un fel cele mai mari oferite in Irlanda de un ISP pentru o persoana fizica) si platim circa 45e ( = 200ron !? ).
Nu am probleme cu calitatea,speed si altele...

DECI,eu cred ca decizia de a merge pentru DOCSIS3 este luata la nivel european sau american,pentru ca nici aici nu au lansat acest serviciu...

#546
Cobb

Cobb

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,030
  • Înscris: 25.07.2010
Se va lansa pana la sfarsitul acestui an, poate fi 1 octombrie, 1 noiembrie sau 1 decembrie !

UPC nu pierde "sute" de clienti zilnic asa cum abereaza unii pe aici, sunt speculatii rautacioase din partea unor clienti RDS

:rolleyes:

Edited by Cobb, 31 August 2010 - 22:46.


#547
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,537
  • Înscris: 16.12.2006
poti sa faci singur calculele, iei 30.000 de clienti in minus si imparti la 90 de zile (un trimestru), vezi singur cati clienti pierde UPC zilnic  ;)

Edited by a_d_y, 01 September 2010 - 10:48.
la cerere


#548
zildjian

zildjian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,644
  • Înscris: 21.03.2008
Noua oferta UPC de 1.09, noi posturi in grila analogica: DDTV, NEPTUN TV și MOVIES 24.
UPC a inceput sa mareasca grila analogica.

http://forum.softped...howtopic=703228

View PostCobb, on 31st August 2010, 23:46, said:

Se va lansa pana la sfarsitul acestui an, poate fi 1 octombrie, 1 noiembrie sau 1 decembrie !

UPC nu pierde "sute" de clienti zilnic asa cum abereaza unii pe aici, sunt speculatii rautacioase din partea unor clienti RDS

:rolleyes:
Pe zi ce trece, va interesa tot mai putini useri noua oferta a UPC.
Iti dai seama, ce oferta si ce efort va trebui sa faca UPC, ca sa-i reatraga pe cei cateva sute sau mi de clienti plecati in luna august, de exemplu.

#549
_darthmaul

_darthmaul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 757
  • Înscris: 03.02.2008
Criza ii determina pe clienti sa caute serviciile cele mai ieftine. Cei care au pachetul mediu vor trece la pachetul small s.a.m.d. daca nu pot pleca la un operator mai ieftin. Posibil, acesta sa fie motivul introducerii vitezelor Docsis 3. Probabil ca se intreaba si conducerea UPC despre aceasta oportunitate a investitiei.

Noi posturi in grila digitala la UPC : http://forum.softped...m...t&p=8723984

Quote

TCM 24 H din 24H-107;
Jurnal TV-405; - vidi: programul la port.ro -;NOU!
Cartoon Network 24 H din 24H -502;
Movies 24 - 108 - NOU!
E!Entertainment -54- NOU!
Discovery HD Showcase  - 182 NOU!
Playboy -NOU!

Edited by _darthmaul, 01 September 2010 - 07:54.


#550
Florin64x

Florin64x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,464
  • Înscris: 19.04.2007

View PostCobb, on 31st August 2010, 23:46, said:

Se va lansa pana la sfarsitul acestui an, poate fi 1 octombrie, 1 noiembrie sau 1 decembrie !

UPC nu pierde "sute" de clienti zilnic asa cum abereaza unii pe aici, sunt speculatii rautacioase din partea unor clienti RDS

:rolleyes:
eu din ce am auzit ....  sunt probleme.. si ceva in primavara lui 2011 ar putea fi ...  oricum nu promit nimic cum au promis ceilalti pe aici

Edited by Florin64x, 01 September 2010 - 22:05.


#551
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,754
  • Înscris: 07.04.2006

View PostFlorin64x, on 1st September 2010, 23:04, said:

eu din ce am auzit ....  sunt probleme.. si ceva in primavara lui 2011 ar putea fi ...  oricum nu promit nimic cum au promis ceilalti pe aici
Aveți răbdare. Ai dreptate, sunt probleme. Nu se știe nici data și nici luna. :thumbdown:

#552
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006

View PostCobb, on 30th August 2010, 23:03, said:

Asta e o aberatie... :rolleyes:

Daca asa ceva ar fi adevarat atunci UPC ar trebui sa se desfiinteze pana la sfarsitul anului
Nu cred ca e o aberatie....sa zicem ca e un semi-adevar. Si eu ma `teleportez` de la ei in 1-2 luni ....in plus jumatate din cunostinte si vecini au facut-o deja....
Pana acum 3-4 luni UPC detinea monopolul pe zona.....acum a venit RDS si plecam in sir indian de la UPC  :lol:  . Ne-au jegmanit destul prin promotii false ,costuri ridicate si servicii slab calitative !  :wave:

Edited by cosmin_miu, 02 September 2010 - 01:42.


#553
vladdeh

vladdeh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 15.12.2009
Eu am ramas sperand la cei 100mb dar vad ca slabe sanse, cred ca e vremea sa-mi mut cortul :)

#554
macette

macette

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,551
  • Înscris: 19.09.2008
Pe Severina cand or sa o dea afara ? Cand or sa ramana cei de la UPC fara clienti ? Managementul pe care l-a impus la UPC vad ca duce compania catre obscuritate pe piata telecom din Romania si nimeni nu face nimic.

#555
maul

maul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 615
  • Înscris: 10.11.2005
eu deja am plecat la RDS - dar s-au miscat foarte greu cu instalarea - timp de 3 saptamani am sunat zilnic la ei sa vina sa instaleze. M-au enervat foarte rau - am asteptat 1 luna jumate.
Dar a meritat asteptarea cel putin din punct de vedere al vitezelor la net.
Ca bani platesc cu 37 ron mai putin (de la 107 la 70 ron).
Pana acum toate bune.
Ce nu-mi place este ca RDS se indreapta spre monopolul pietei - atunci o sa fie nasol.

#556
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Stai linistit ca e departe de monopol.
Oficialii RTC declarau de curand ca vor sa ajunga lider pe televiziune in 3 ani, desi ei sunt la peste 1,6 milioane clienti in spatele RDS. Se strange cureaua in jurul UPC insa. RDS se detaseaza ca lider dar RTC ii preseaza din ce in ce mai mult si anul viitor nu e exclus sa treaca pe locul 2, in fata UPC.

#557
BlackDay

BlackDay

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,338
  • Înscris: 02.11.2008

View Postmacette, on 2nd September 2010, 11:46, said:

Pe Severina cand or sa o dea afara ? Cand or sa ramana cei de la UPC fara clienti ? Managementul pe care l-a impus la UPC vad ca duce compania catre obscuritate pe piata telecom din Romania si nimeni nu face nimic.
Severina Pascu este directorul financiar, nu are treaba cu vitezele. http://forum.softped...m...t&p=7914723
Jack Mikaloff decide marirea vitezelor sau scaderea preturilor.
Raluca Milin i-a lasat cu ochii in soare. Cel mai probabil urmeaza Severina Pascu. http://www.zf.ro/bus...in-upc-4891302/

Edited by BlackDay, 02 September 2010 - 16:02.


#558
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,995
  • Înscris: 16.05.2009

View Postdanutz1, on 2nd September 2010, 13:00, said:

Se strange cureaua in jurul UPC insa. RDS se detaseaza ca lider dar RTC ii preseaza din ce in ce mai mult si anul viitor nu e exclus sa treaca pe locul 2, in fata UPC.
Acum doi ani, până să decidă rcs&rds să ajungă în zonă am avut de ales (dorind să plec de la romtelecom) între ilink și upc. Am ales upc. Efectiv nu văd ce m-ar împinge acum din nou spre romtelecom. Prețuri scăzute? De fațadă. Iptv? Cu 30 de canale care mai trag din banda pentru internet? Nu mulțumesc. 100 mbps? Pfffff... Tot ce a fost client romtelecom ( și la un momentdat toată lumea era) la oraș, are de unde alege. În diverse locații am apelat la provideri de cartier. Am preferat să merg cu avia sistem și teen telecom decât să mă întorc de unde am plecat. Nu mai fac pași decât îaninte. La romtelecom m-am întors odată și tot de o dezamăgire am avut parte. Este suficient, de acum nu mai dau înapoi.
Cât descpre docsis3... Văd că primăria dă jos de pe stâlpi cuprul upc și pun și ei fibră în schimb prin netcity..

Edited by kineceler, 03 September 2010 - 20:57.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate