Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 

Traseu Romania - Ungaria - Austria - Germania si retur

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
alexxbaciu

alexxbaciu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 22.05.2009
Va salut,

La vara in luna iulie avem de gand sa mergem doua familii pe traseul Romania - Ungaria - Austria - Germania si retur.
Obiective turistice am mai gasit cat de cat, insa ce voiam sa va intreb, principalul nostru obiectiv in aceasta vacanta este sa ajungem la Europa Park in Rust, Frieburg. In cadrul parcului cazare este cam scumpa, unde pe la ~150 euro pe noapte pentru o camera dubla si este cam mult, cu toate ca are accesul inclus in Park. Ceva moteluri, hoteluri pe langa mai ieftine stie careva ?

#2
dariuscha

dariuscha

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,564
  • Înscris: 14.04.2008
Intrebarea nu prea are legatura cu traseul . Totusi... Sfatul meu e sa cauti pe booking , la Rust . Preturile nu sunt f mici nici aici , insa acceptabile. Ma indoiesc ca pretul de 150 sa cuprinda si intrarea , dar daca asa stii , probabil asa e . O varianta mai ieftina ar fi probabil prin suburbiile Strasbourgului sau pe langa Freiburg , la un motel de tranzit . Trebuie insa luat in calcul timpul ( pierdut , daca cazarea 'solicita' abatere de la traseu )  si combustibilul .

#3
machitza

machitza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 28.03.2003
ceva de genu asta vreau sa fac si eu pe la inceputul lui iulie. bine as vrea sa vad mai multe , gen castele, salzburg, munchen, eventual koln, bonn, regensburg...etc.
imi iese cam mult, la zile ma refer... un buget estimativ pt 2 adulti si un copil ? :)))

#4
biscatrix

biscatrix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 886
  • Înscris: 24.04.2007
Pe dincolo rar gasesti un sat fara nici un hotel sau pensiune. Roaga-l pe google sa te ajute si vei gasi multe variante. Pentru usuriunta poti folosi si Google Earth (aplicatia, nu site-ul). Pui bifele necesare si iti va marca si pensiunile/hotelurile la o simpla plimbare aeriana (asta nu e valabil pentru orice regiune de pe glob, dar pentru zona aia merge). La click pe ele vei vedea adresa web la cei care au, daca nu doar adresa postala.

Edited by biscatrix, 25 March 2010 - 14:45.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate