Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mouse wireless cu baterii

Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...
 Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 

Cu ce sa inregistrez muzica+voce

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
rony2006sb

rony2006sb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 264
  • Înscris: 13.10.2007
Vreau sa ma duc intr-un club si sa inregistrez niste melodii pe care le canta un lautar insa nu stiu ce aparat mi-ar oferi o calitate cat mai buna, fara mp3-uri si telefoane pe post de reportofon.

Voi ce imi recomandati?

#2
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,417
  • Înscris: 15.12.2009

 rony2006sb, on 5th February 2010, 17:41, said:

Vreau sa ma duc intr-un club si sa inregistrez niste melodii pe care le canta un lautar insa nu stiu ce aparat mi-ar oferi o calitate cat mai buna, fara mp3-uri si telefoane pe post de reportofon.

Voi ce imi recomandati?

Canta lautarul in club? :confused:     Nu era mai normal sa vezi un :dj: in club? Oricum,poti incerca asta .
Urmeaza sa-l vedem pe Guta cum mixeaza la platanele lu Tiesto :band:
Oricum, bafta cu aparatu.

#3
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,495
  • Înscris: 08.12.2006
Lăutarul e de acord? Dacă da, cea mai bună variantă e cu un laptop (eventual cu o placă de sunet externă cât mai bună, dacă poți face rost); semnal luar direct de la mixer, din rec out, de regulă nu se folosește ieșirea respectivă la live.
Dacă nu, o cameră video cât mai bună (a ta sau a unui prieten) pe mini dv, faci apoi captura materialului în avi necomprimat (prin firewire sau usb, cum are camera respectivă, oricum NU prin tuner tv) și extragi sunetul în wav. Camera să stea fixă, schimbarea poziției/unghiului față de boxe afectează sunetul înregistrat.

Edited by antinari, 05 February 2010 - 18:58.


#4
buncar

buncar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,725
  • Înscris: 15.04.2005

 rony2006sb, on 5th February 2010, 17:41, said:

Vreau sa ma duc intr-un club si sa inregistrez niste melodii pe care le canta un lautar insa nu stiu ce aparat mi-ar oferi o calitate cat mai buna, fara mp3-uri si telefoane pe post de reportofon.

Voi ce imi recomandati?
Daca ai acces la mixerul lautarilor si ai un laptop cu Line IN atunci ai nevoie doar de un cablu, daca nu, cel mai ieftin mixer sau preamplificator(cu intrare de microfon XLR) pe care le gasesti si un microfon dinamic de la Behringer (si in acest caz ai nevoie de laptop cu Line IN).

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate