Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

DIGI.MOBIL - probleme cu serviciile și echipamentele

* * * * - 5 votes
  • Please log in to reply
7850 replies to this topic

#6643
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
de cateva luni 3g-ul la digi merge din 2 in 3; adica sunt tot mai des sincope in anumite zone, aseara de exemplu in zona unirii-metrou internet 0, pe la timpuri-noi isi revenise; zilele trecute prin zona titan-1decembrie 0 internet (s-a intamplat in mai multe zile), spre parc ior si-a revenit..
in centrul vechi lunile trecute mergea doar cateva minute pe zi..
par a fi antene care periodic pierd legatura la internet, nu e problema intre telefon si antena
vocea in schimb merge bine

 sarighiol, on 17 ianuarie 2017 - 23:15, said:

Până nu se porcăie românii pe forumuri, nu se simt bine...
Eu am sunat la toți operatorii și m-am subțiat la voce ca o fetiță. Am ajutat mai ales bătrâne care nu s-ar fi descurcat să rezilieze sau care nu ar fi știut să negocieze oferte.
Singurii ca re nu cer musai pe titularul liniei telefonice sunt, incredibil, cei de la Telekom fix. La ei nu a trebuit să mă mai miorlăi la vorbă, ci doar să le spun CNP-ul titularului. Doar că ei oricum nu reziliază la nimeni; am trimis pe mail și certificate de deces împreună cu cereri de reziliere și nu au reziliat, deși ăia vii au folosit serviciile până ce au fost suspendate pentru neplată, după care și-au instalat servicii noi pe numele lor. Deci fiecare operator are scăpările sale...

hmm, ciudat, am sunat in numele sotiei sau parintilor si la orange si la vodafone si la digi, au cerut doar datele titularului si gata, apoi am stat de vorba fara probleme
chiar de mai multe ori in ultimii 10-15 ani..

#6644
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,811
  • Înscris: 14.10.2008

 liberlamare, on 14 martie 2017 - 21:25, said:

pe ce rit ?
Pe ritul pe care avem liber de la munca. Posted Image

#6645
ovidiu-pit

ovidiu-pit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 19.02.2008
La digi pana si telefoanele gratuite costa 30 lei Posted Image  Posted Image

http://www.rcs-rds.ro/telefoane-mobile

Edited by ovidiu-pit, 20 March 2017 - 11:36.


#6646
msn2

msn2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 25.04.2008
am ajuns ca si de 2 ori pe zi, dupa un apel sa raman fara semnal la telefon! si nu e de la telefon, am 2 abonamente si pe ambele telefoane face la fel. Aloo digi lasati porcariile alea de reclame si faceti ceva

#6647
Hitmaker

Hitmaker

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,876
  • Înscris: 05.10.2014
Au zis aia de la Digi ca daca ai allview n-ai voie sa te plangi de semnal Posted Image

#6648
msn2

msn2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 25.04.2008
semnalu e bun, si pe un abonament am samsung note care face la fel... rai mai sunteti cu alvieu...

#6649
Hitmaker

Hitmaker

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,876
  • Înscris: 05.10.2014
Era o glumita. Relax.

#6650
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,980
  • Înscris: 18.09.2008
Salut! Merge sa sunati pe 3G? La mine, cand vreau sa sun, imi da eroare. La fel face si pe fixo-mobil.

#6651
vad

vad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,741
  • Înscris: 25.12.2004
da, cel putin aici in Bucuresti sec 6

#6652
altair_xms

altair_xms

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,282
  • Înscris: 29.10.2007
4G marca Digi: ultimul test e cel Digi (2.42 down) celalalt e Vodafone... fără comentarii  (GL /M18 / S7 duos)

Attached File  Screenshot_20170322-183912.png   205.3K   114 downloads

#6653
Bukovina

Bukovina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,139
  • Înscris: 24.09.2009
Azi a mer slab 4G,si la Radauti, probabil se lucreaza.

#6654
florianverigoi

florianverigoi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 21.12.2009
Probleme si zona Tinca de ieri si persista si azi.  Si 3g si 4g. Verifici un pic Digi Helper. Mulțumesc

#6655
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,356
  • Înscris: 16.04.2014
@florianverigoi - Te rog sa ma contactezi prin PM si vom prelua situatia. Ca si alternativa ai posibilitatea sa ne trimiteti o sesizare prin Digi Care si sa imi oferi numarul de inregistrare.

#6656
ShevaDani

ShevaDani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,922
  • Înscris: 09.03.2012
Am fost peste 10 ani in orange si O DATA nu mi s-a intamplat sa nu am semnal intr-un oras.Is de 1 saptamana pe reteaua lu zoli, si de 3 ore nu am semnal.....zoli, daca ai linge mai putin pe cei de la primaria bucuresti si n-ai da mii de euro la ioni , ai avea bani sa ai un rahat de semnal la telefonia ta de 2 lei.
concluzia e simpla: zoli, sa-ti f.... reteaua mobila

#6657
EscapE13

EscapE13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,353
  • Înscris: 18.01.2016
Tu in 3 euro vrei sa ai și semnal? Prinde cine poate :))

#6658
blue74lion

blue74lion

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,948
  • Înscris: 24.04.2007
De ce ai plecat de la orange daca ai fost mulțumit 10 ani? Sau te-a obligat zoli sa treci la digi? Concluzia e simpla...

#6659
sarighiol

sarighiol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 662
  • Înscris: 09.02.2007
În acești 10 ani, dacă ai fi venit la Măcin în județul Tulcea, ai fi avut de mai multe ori probleme cu semnalul Orange. Ai fi avut semnal, dar nu puteai efectua convorbiri. Adică exista semnal inexploatabil. Au fost probleme grozave din cauza suprasolicitării stației Orange, fiindcă Măcinul este și va fi 85% „portocaliu”.
Acum pe Digi e un pic mai bine decât pe Orange, fiindcă problema lor este doar aceea că se restartează stația situată pe Spitalul Orășenesc Măcin. Aceasta se întâmplă: niciodată, o dată sau de mai multe ori pe zi. Adică rămâi fără semnal doar cel mult 5 minute. Am sesizat de nenumărate ori, pe toate căile. S-ar părea că după ce a trecut aproape un an de zile în acest fel și nimeni nu s-a preocupat să repare această nefuncționalitate doar pentru 10-15 numere Digi existente în Măcin, problema în sfârșit se va rezolva parțial prin construirea unei stații nou-nouțe în partea de nord-est a orașului pe strada Agricultori nr. 31, ca să aibă cel mai bun semnal… morții din cimitirul nou! Este mare taină de ce s-a ales acest loc pentru noua stație și de ce s-a procedat întocmai ca în locurile unde există două localități rurale apropiate, adică s-a construit stație în marginea localității mai mari, având grijă ca două dintre cele 4 celule să bată direct spre cealaltă localitate. Aici cea mai apropiată localitate se află la 9 km în linie dreaptă și se poate acoperi cu semnal slab de la această stație mai puțin de un sfert din ea. Sau probabil s-a intenționat să fie semnal în zona turistică a Munților Măcin, ceea ce e foarte bine, dar Măcinul va rămâne în proporție cam două treimi sub acoperirea aceluiași node pe 2100 Mhz care se restartează și căruia dacă nu i-au schimbat până acum tot echipamentul din shelter (că asta e rezolvarea problemei cu restartul) fiindcă e proprietatea lui 2K Telecom, sunt mici șanse să se mai schimbe de acum înainte doar pentru câteva numere Digi care sunt în Măcin.
Pe noul node (poate va fi e-node, adică va avea și 4G Posted Image ), o celulă va acoperi spre Munții Măcin și rezervație și va fi mereu liberă. O celulă va acopei o mică parte din oraș și 1,5 km din drumul național 22 pe porțiunea Măcin - Jijila și va fi mai mereu liberă. Două celule vor acoperi orașul și vor fi mereu aglomerate. Ce logică o fi având o astfel de dispersie a semnalului de pe o stație?
Din câte node-uri Digi din zonele rurale am analizat până acum, apreciind mereu inovativitatea caracteristică amplasării lor și faptul că nu au copiat amplasamentele de la ceilalți operatori de telefonie, cu node-ul ăsta m-au dat gata... Numai la Măcin, unde am văzut singurul echipament de telefonie mobilă care se restartează singur, se putea alege un astfel de amplasament pentru un nou node Digi!
Da eu un necalificat în telecomunicații, mă pot pune cu specialiștii...
Deci „Curaj, găină, că te tai”!

Edited by sarighiol, 03 April 2017 - 21:07.


#6660
sm01bun

sm01bun

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 25.11.2015
INCREDIBIL! „Dorel” a întrerupt serviciile RDS de internet în tot județul
http://presasm.ro/se...in-tot-judetul/

Edited by sm01bun, 05 April 2017 - 18:45.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate