Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Eroare steering

Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...
 Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 

[DE] Arge Soflora und Tiefbau

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
7 răspunsuri în acest subiect

#1
gaby_bn

gaby_bn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 45
  • Înscris: 31.01.2010
Sunt nou pe forum si cautind niste informatii m/am gindit ca poate o sa gasesc niste raspunsuri pe aici
Am mai lucrat in occident,in Spania vreo 8 ani ,am revenit in tara am functionat cu firma vreo doi ani si pe aici deja e jale.
Mi s/a oferit un contract in Germania cu conditia sa imi deschid un pfa(persoana fizica autorizata).Am trei masini de tencuit si persoana respectiva mi/a spus ca ar avea nevoie de mine pentru amenajari interioare,finisaje
Ce as vrea eu sa va intreb >ce tip de finisaje se folosesc in Germania(pereti se tencuiesc dupa care se dau cu glet sau se lucreaza mai mult pe rigips etc)
ca si calitate merg la perfectiune sau se mai accepta mici abateri
Orice sfat este binevenit
Mai lucrati careva cu PFA,ceva legislatie de pe la ei ,orice e binevenit?
Multumesc

#2
radu_matei_2007

radu_matei_2007

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 350
  • Înscris: 16.12.2009

 gaby_bn, on 31st January 2010, 19:42, said:

ca si calitate merg la perfectiune sau se mai accepta mici abateri

pai germanii sunt foarte exigenti ...

#3
gaby_bn

gaby_bn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 45
  • Înscris: 31.01.2010

 radu_matei_2007, on 31st January 2010, 19:48, said:

pai germanii sunt foarte exigenti ...
sa inteleg ca muncesti acolo si ai trecut prin astfel de experiente pentru ca asta stim cu totii ca nemtii sunt de felul lor foarte perfectionisti si exigenti
Daca muncesti acolo poate pot sa mai schimb si eu vreo doua vorbe cu tine :)  :)

#4
radu_matei_2007

radu_matei_2007

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 350
  • Înscris: 16.12.2009

 gaby_bn, on 31st January 2010, 19:54, said:

sa inteleg ca muncesti acolo si ai trecut prin astfel de experiente pentru ca asta stim cu totii ca nemtii sunt de felul lor foarte perfectionisti si exigenti
Daca muncesti acolo poate pot sa mai schimb si eu vreo doua vorbe cu tine :)  :)

am muncit in germania , dar am vorbit engleza ...

#5
rominia

rominia

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 2
  • Înscris: 12.02.2010
experinta in constructii macaragiu de profesie am luat teapa cu arge soflora condusa de un tepar profesionist dumitru buftea daca ma-i aveti nevoie sant disponibil....

http://www.topix.com...P0MK94C11BL/p50

e un tepar in toata firea....vrei sa scapi de masinile de tencuit? du/le in germania....in kaiserslautern sau in guben....el, numitul mike, adica dumitru buftea dupa acte si frateso vasile buftea....te ajuta imediat sa scapi de ele... nu/l ascultati pe tepar...minte cu vehementa..iti rade in fata si te arde pe la spate...e iscusit la vorba si la jecmanit...e un HOT...

#6
gaby_bn

gaby_bn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 45
  • Înscris: 31.01.2010

 rominia, on 12th February 2010, 02:07, said:

experinta in constructii macaragiu de profesie am luat teapa cu arge soflora condusa de un tepar profesionist dumitru buftea daca ma-i aveti nevoie sant disponibil....

http://www.topix.com...P0MK94C11BL/p50

e un tepar in toata firea....vrei sa scapi de masinile de tencuit? du/le in germania....in kaiserslautern sau in guben....el, numitul mike, adica dumitru buftea dupa acte si frateso vasile buftea....te ajuta imediat sa scapi de ele... nu/l ascultati pe tepar...minte cu vehementa..iti rade in fata si te arde pe la spate...e iscusit la vorba si la jecmanit...e un HOT...
Trimitemi si o poza daca ai cu nemernicul si daca vrei povestestemi umpic ce ai patit cu el ca tare sunt curios pentru ca are un dar special de a te invirti si de a face lucrurile sa para tare roz pentru tine.
Bine ca nu am apucat sa deschid pfa-ul aiurea sa mai cheltui niste bani aiurea
Diploma de calificare m-a costat vreo sase milioane ,am scoso ,dar aia nu o pot considera teapa pentru ca oricum ramin cu ea si nu sti cind iti foloseste la ceva
Mai vorbim

#7
celmaitare12

celmaitare12

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1
  • Înscris: 21.09.2010
Acest,tepar din Kaiserslautern,care se mai numeste si MAIK atrage oameni de pe teritoriul Romaniei,la munca in Germania,e un tip de 50 de ani,trecut prin facultatea de la Popa Sapca din Timisoara[puscarie] e foarte inteligent si pervers in discutii cu oamenii la telefon,ii cazeaza pe oameni la el acasa ,ii tine circa 2-4 saptamini si apoi se scapa de ei gasind diferite motive inteligente,bineinteles ca le da o suma infima de bani adica 200-300E eu personal am patit asa ceva,si am vazut cu ochii mei toate hotiile lui,cunosc o gramada de oameni care sau perindat pe la el,au fost munciti pina la 8-9 seara si nu si-au primit banii.AVETI GRIJA OAMENI BUNI CIND AUZITI DE FIRMA [ARGE SOFLORA] DE NUMELE [DUMITRU BUFTEA ZIS MAIK sa nu credeti nimic e un excroc,ia facut pe oameni sa se inprumute,de bani ca sa ajunga in Germania,sai aduca fiecare cite 2 cartuse de tigari -MALBOORO,apoi dupa ce ia muncit pe oameni ii trimite in tara.S.O.S. AVETI GRIJA CA VETI PLINGE MAI TIRZIU,ESTE ROMAN STABILIT ACOLO DE 20 DE ANI,DUMNEZEU SA VA PAZEASCA DE ACEST NEMERNIC.

#8
rominia

rominia

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 2
  • Înscris: 12.02.2010

 gaby_bn, on 15th February 2010, 16:46, said:

Trimitemi si o poza daca ai cu nemernicul si daca vrei povestestemi umpic ce ai patit cu el ca tare sunt curios pentru ca are un dar special de a te invirti si de a face lucrurile sa para tare roz pentru tine.
Bine ca nu am apucat sa deschid pfa-ul aiurea sa mai cheltui niste bani aiurea
Diploma de calificare m-a costat vreo sase milioane ,am scoso ,dar aia nu o pot considera teapa pentru ca oricum ramin cu ea si nu sti cind iti foloseste la ceva
Mai vorbim
cine vrea sa diccute despre arge soflora? despre buftea duumitrul mike, acel cu tepele din kaiserslautern.....lasati id de mess aici si va contactez..sau alte coordonate

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate