Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China
 Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED
 Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...
 Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...
 

Rachel McAdams

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
micnea

micnea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 13.01.2007
Am vazut ca nu este nici un topic deschis despre Rachel McAdams de care mie imi place foarte mult, si am zis ca merita sa deschid eu unul! :)

  Rachel Anne McAdams s-a nascut pe data de 17 noiembrie 1978 in London, Ontario Canada si a crescut in orasul St. Thomas. Tatal ei  Lance fiind sofer de camion iar mama ei Sandra asistenta. Are un frate mai mic Daniel, si o sora mai mica Kayleen. La varsta de 4 ani, a inceput sa practice patinajul artistic, iar la varsta de 12 ani s-a apucat de actorie la un teatru de vara din St. Thomas, Ontario numit "Original Kids". Cand compania s-a extins, si a fost mutata in London, Ontario, a fost invitata sa continue cu ei.
   In liceu, McAdams destinat să se inscrie la facultate pentru a studia studii culturale, pentru că studiul de teatru ar fi fost "un pic de gluma". La ultimul minut, un profesor de drama încurajat-o sa se inscrie la auditiile unei drame majore. In cele din urma, s-a specializat în teatru la Universitatea York. In anul 2001, a absolvit cu onoruri și un grad BFA in teatru.
   In anul 2002, a jucat in filmul "The Hot Chick" alaturi de Rob Schneider si Anna Faris, dar cariera ei a progresat calumea jucand rolul Reginei George din filmul "Mean Girls". Era mult mai in varsta fata de personajul jucat in film. A mai jucat alaturi de Ryan Gosslin (cu care a avut o relatie), in filmul "The Notebook". In anul 2005 alaturi de Diane Keaton, Clare Danes, Sarah Jessica Parker etc, a jucat in filmul "The Familly Stone". A mai jucat in filme precum: "Wedding Crashers", "Red Eye", "Married life", "The Lucky Ones", "State of Play", "Time Traveller's Wife", recentul lansat "Sherlock Holmes" in care joaca alaturi de Robert Downey Jr, si Jude Law, si "Morning Glory" care va fi lansat anul acesta. Timp de un sezon a jucat si in serialul "Slings and Arrows", alaturi Paul Gross.
    In 2005, castigat 5 nominalizari la MTV Movie Awards.
Attached File  RACHEL_McAdams.jpg   39.86K   27 downloads
Sper sa fie destul de pertinenta minibiografia. Va astept si parerile voastre! :D

Edited by KoShiMin, 06 February 2010 - 09:39.


#2
micnea

micnea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 13.01.2007
Imi cer scuze pentru greseala ortografica de mai sus, adica aceasta: "Va astept parerile si voastre", chiar nu o observasem. Rog un moderator daca se poate, sa o corecteze. :D

Edited by micnea, 29 January 2010 - 02:48.


#3
micnea

micnea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 13.01.2007
Nimeni? Nimic? :(

#4
Fishhh

Fishhh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 540
  • Înscris: 24.06.2008
Aș...

#5
micnea

micnea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 13.01.2007
Mai astept si parerile voastre! :D

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate