Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

Apple iPad

- - - - -
  • Please log in to reply
549 replies to this topic

#541
iftimieionut

iftimieionut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 09.01.2011

Stiu asta, dar vroiam sa experimentez cum se comporta un iPad ca GPS...Daca stiam ca o sa ajung aici imi luam varianta cu 3G, dar asta e...



#542
bbchip44

bbchip44

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,157
  • Înscris: 14.05.2008
Vama?? Taxe?? Pai gasesti si in Romanica GPS extern pe blushtutz. E cam 100 de lei d-aia noi si isi face treaba nemaipomenit. Mult mai bine ca unul integrat, Am avut unul pe Nokia E51 si era fenomenal. Acum pe dispozitivele cu Android, cel putin, e jale cu semnalul.

#543
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Oarecum offtopic, dar daca legi tableta la un telefon, prin wi-fi hotspot, tableta va citi coordonatele telefonului ( iOS sau Android).

#544
iftimieionut

iftimieionut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 09.01.2011
Filip.serban
Am legat-o la un telefon care avea o cartela de RDS si nu a mers...apoi am pus-o la un altul care era pe Orange, ca am zis ca RDS-ul e varza, dar la tot la fel...
Cred ca pana la urma o sa renunt si o o sa-mi iau un GPS dedicat, cum spunea Adm si am rezolvat totul...

#545
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Pai vezi sa ai si gps-ul/ location srvices activate pe telefon.

#546
bbchip44

bbchip44

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,157
  • Înscris: 14.05.2008
Deci tu intentionai sa dai 12milioane pe asa ceva? http://olx.ro/oferta...html#d5572b5fb7

#547
iftimieionut

iftimieionut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 09.01.2011

View Postbbchip44, on 24 septembrie 2014 - 10:08, said:

Deci tu intentionai sa dai 12milioane pe asa ceva? http://olx.ro/oferta...html#d5572b5fb7

Acel "asa ceva" nu cred ca e compatibil cu BlueTooth-ul de la Apple...

#548
bbchip44

bbchip44

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,157
  • Înscris: 14.05.2008
Pai ce are bluetoothul de la apple, e mai rasarit? Bluetooth e un standard. Poate nu ai bluetooth ci altceva.

#549
iftimieionut

iftimieionut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 09.01.2011
Din cate stiu eu Bluetooth-ul de la Apple e un pic mai rasarit...Nu suporta Serial Port Profil, iar dispozitivul pe care tu l-ai recomandat e SPP.

#550
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008

View Postiftimieionut, on 03 octombrie 2014 - 12:11, said:

Din cate stiu eu Bluetooth-ul de la Apple e un pic mai rasarit...Nu suporta Serial Port Profil...

Posted Image
Cum suna treaba asta, e asa rasarit ca nu suporta ceva ce e suportat de alte device-uri. Numai un fan adevarat poate sa zica asa ceva, hehe Posted Image

Decat sa dai banii pe un gps sau altceva, iti iei o tableta cu gps. Plus ca, nu iti spun eu ce sa faci, dar nu vad rostul a doua ipad-uri. Ai putea vinde unul si ai scoate ceva banuti (ipad 4).
Bine, eu le-as vinde pe amandoua, dar banuiesc ca tu vrei neaparat ipad.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate