Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 

Contract furnizare internet

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
florin_07

florin_07

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 26.09.2007
Buna ziua,

Am un contract de furnizare servicii internet cu firms Airbites valabil inca un an.
In conditiile in care firma Airbites a fost preluata de catre RCS RDS acest contract mai este valabil ? (pe site-ul Airbites se spune ca RCS RDS a preluat toate drepturile si obligatiile contractuale.)
Va intreb daca vechiul contract cu Airbites mai este valabul pentru ca mi s-a spus ca trebuie sa semnez un alt contract cu noua firma (RCS RDS), evident la preturi mai mari decat in contractul pe care il aveam cu Airbites.
Mi s-a dat chiar termen de semnare pana pe 28 februarie spunandu-mi-se ca daca nu semnez cu RCS RDS vechiul contract va deveni inactiv.

Va multumesc.

#2
Header

Header

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,505
  • Înscris: 13.09.2009
Ai semnat un contract cu firma X nu cu Y prin urmare tocmai de aceea noua firma a trecut la alte contracte beneficiar/furnizor.
Nu esti obligat sa semnezi noul contract stiind ca exista unul,dar te vor lasa fara internet daca nu le accepti si semnezi noul contract.
In contract scrie clar Firma X, nu Y.

  Eu iti recomand sa gasesti o alta firma iar daca totusi ti se par dupa bugetul tau ok,grije mare la contractul pe care-l semnezi,multe firme transforma clientii in sclavii contractelor,te pun sa semnezi pe zeci de ani obligandu-te ca atunci cand apar oportunitati,noi firme furnizoare ale aceeluiasi serviciu de internet cu preturi mai mici sa ramai la ei in retea.

#3
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,629
  • Înscris: 30.04.2005

View Postflorin_07, on 25th January 2010, 20:45, said:

Am un contract de furnizare servicii internet cu firms Airbites valabil inca un an.
In conditiile in care firma Airbites a fost preluata de catre RCS RDS acest contract mai este valabil ? (pe site-ul Airbites se spune ca RCS RDS a preluat toate drepturile si obligatiile contractuale.)
Va intreb daca vechiul contract cu Airbites mai este valabul pentru ca mi s-a spus ca trebuie sa semnez un alt contract cu noua firma (RCS RDS)

Nu mai este valabil, in sensul ca daca pana la data respectiva nu semnezi un contract cu noul furnizor contractul vechi devine nul prin denuntare unilaterala din partea furnizorului de servicii. Ai studiat ofertele RDS-ului? cel mai mic abonament e 28 de lei, nu stiu ce alte optiuni locale ai sau cat plateai la airbites dar clasici upc / rtc sunt mai scumpi de atat, asa ca sfatul meu e sa cantaresti bine ofertele pana la data in care trebuie sa te decizi, ca sa o faci in cunostinta de cauza.

Edited by Bobby_ro, 25 January 2010 - 21:07.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate