Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Sfat achizitie volan PC

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Maverick_06

Maverick_06

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 01.12.2009
Salut,

As dori sa imi cumpar un volan cu pedale pentru PC, dar ,din pacate ,am auzit ca unele nu sunt asa de rezistente...nu as vrea sa dau banii pe el iar dupa o luna de zile sa se strice. Asa ca va intreb pe voi...voi ce volan mi-ati recomanda? Pret maxim: 130 RON!

Multumesc!

#2
Marius995

Marius995

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 542
  • Înscris: 15.11.2009
Pe la 250-300 gasesti unul bun , la banii astia se duc repede , nu neaparat sa se rupa , dar intampini alte probleme .

#3
Maverick_06

Maverick_06

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 01.12.2009

 Marius995, on 20th January 2010, 18:01, said:

Pe la 250-300 gasesti unul bun , la banii astia se duc repede , nu neaparat sa se rupa , dar intampini alte probleme .
De bani pot face rost...nu e problema...problema este timpul in care fac rost de bani:lol: Dati-mi niste nume de volane...eventual si un link unde le pot vedea. Nu conteaza pretul....o sa vad eu care  este mai convenabil.!

#4
Header

Header

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,505
  • Înscris: 13.09.2009
Eu iti recomand sa ai grije la ce volan pc game cumperi,nu toate sunt si volane ci doar tepe !
Majoritatea de doi lei,cand intorci un pic de volan masina se curbeaza efectiv total,nu exista sa curbezi un pic ori mai mult,altfel spus ori ca ai volan ori ca apesi din taste sa schimbi directia tot aia este.

Consulta un gamer care are un astfel de pc volan,unul care cand intorci un pic de el masina curbeaza un pic,intorci mai mult de el,face o curba mai mare,in rest cum am spus mai sus la majoritatea cu preturi de 100 roni mai bine puneau taste sa apesi ca tot aia este.
Consulta prieteni care au sa-ti recomande o marca,un produs testat, asa nu vei regreta ca ai dat o gramada de bani pe un obiect de decor.

Edited by Header, 20 January 2010 - 18:11.


#5
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,752
  • Înscris: 10.05.2008
logitec  formula ex forcefeedback
http://www.emag.ro/v...c--p963357-0914

#6
Maverick_06

Maverick_06

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 01.12.2009
Multumesc Header  si maistoru pentru raspunsuri....o sa ma mai interesez la prieteni...cunostinte sa vad ce volan au ei...sa ii intreb daca sunt multumiti de el etc. Mai astept link-uri. :peacefingers:

#7
flyingspur

flyingspur

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 656
  • Înscris: 12.04.2009

 Header, on 20th January 2010, 18:10, said:

Consulta un gamer care are un astfel de pc volan
Daca ceri parerea la un gamer acela iti va recomanda cele mai performante volane , pentru ca nah , e gamer si nu se joaca cu de astea.
Eu insa am ca cel din poza de jos [ Genius Speed Wheel 3 MT ] si sunt foarte multumit de el. Am dat 150 ron pe el acum vreo 2-3 ani , din Diverta , a mers ireprosabil si inca merge B)
Chestia interesanta la el este faptul ca are schimbator de viteze secvential , la fel ca masinile cu DSG ^_^
Directia insa este moale , exact ca directia unei masini de oras.
[ http://www.arestechnology.com.my/webshaper/pcm/pictures/Genius/SpeedWheel-3MT-all-500%20big%20size.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by flyingspur, 20 January 2010 - 18:40.


#8
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003
Chiar am inceput si eu sa ma documentez serios pe marginea acestui subiect. Daca vrei sa te bucuri cat de cat de senzatia de volan, nu merita sa dai mai putin de 3-400 RON pe el. Altfel, e pacat sa il iei si sa-l tii prin debarale cum fac f multi.

Apogeul in materie de volane (pt oamenii cat de cat normali) este: http://www.emag.ro/v...s3--p941-000046 sau fratele mai mic g25. Ambele au 900 grade miscare a volanului, calitate exceptionala la pedale, force feedback adevarat etc, dar si costa!

La un pret mult mai mic gasesti http://www.emag.ro/v...s3--p941-000021 care iti ofera cam aceleasi senzatii la volan, dar este tras fff mult in jos de pedalele care arata si se misca fff prost. Un mare plus este si aici rotatia de 900 de grade oferita.

Eu acum oscilez intre volanul asta de sus si acesta: http://www.emag.ro/v...k-usb--p2960710 (in afara sunt la acelasi pret).

Oricum, diferentele majore vor fi la sistemul de "raspuns al volanului" - force feedback. Cu cat este mai bine gandit (de obicei si mai scump volanul) cu atat te vei simti mai mult ca intr-o masina reala si te vei plictisi mai greu.

#9
mucormucedo

mucormucedo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 19.11.2006
Eu nu pricep cum e cu unghiul, daca zice "180 degree free rotation " adica merge in stanga 90 grade si in dreapta 90 grade?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate