Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 

Vitamine, minerale, aminoacizi

- - - - -
  • Please log in to reply
159 replies to this topic

#91
Darius131

Darius131

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.06.2010
despre amino liquid 50.000 de la pro nution ce imi puteti spune? a folosit cineva/?

Edited by Darius131, 29 October 2010 - 22:09.


#92
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
@GlobalMods: aminoacizii pastile ar putea fi o solutie pentru combaterea catabolismului 'de noapte' ? Nu am chef totdeauna sa bag un piept de pui sau 300-400 g de proteine lichid inainte de somn :) Stiu ca aminoacizii sunt pentru absorbtie rapida, dar ma gandesc ca se elibereaza treptat din pastile.

#93
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
Mult mai recomandat al ar fii un MRP seara sau o proteina cu eliberare lenta. Aminoacizii lichizi sau pastile sunt absorbiti destul de repede.

#94
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
ok, mersi

#95
bogdan944

bogdan944

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 12.01.2011
Salut . Am 17 ani si fac fotbal de performanta de 9-10 ani . As vrea sa iau ceva sa ma fibrez  ,dar sa nu ma afecteze in activitate . Ce mi-ati recomnda ?

Cineva mi-a spus ca Animal Pack m-ar ajuta .

Ce parere aveti ?

#96
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
A. Pack te ajuta cu siguranta, dar ca sa te fibrezi nu-ti trebuie nimic cata vreme faci atata efort aerobic la fotbal.
A. Pack nu construieste muschi.

#97
bogdan944

bogdan944

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 12.01.2011
si cand o sa merg la vizitele medicale cu echipa ... o sa se vada ca am luat ceva ? ii legal ?

#98
sleeck

sleeck

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 19.01.2011
Salutare! Intai sa ma prezint...ma numesc Sebastian. Incerc sa obtin cateva informatii privind cresterea in greutate si punerea unei eventuale mase musculare. Problema este ca sunt cam slab, am 58 kg, o inaltime de 1,77 si o varsta de 24 ani. Incerc sa iau putin in greutate, sa ajung la macar 65kg. Primul pas l-am facut acum 2 ani jumate cand m-am lasat de fumat, dar tot atatea kg am. Acasa ma "distrez" cu 2 gantere cu discuri pentru mentinerea conditiei fizice si fac in jur de 3-4 serii de 50 abdomene. Avand in vedere aceste informatii va rog sa ma indrumati spre niste proteine care sa ma ajute sa iau in greutate. Am inteles ca Animal Pack ar fi o sulutie optima. Orice sfat este binevenit. Multumesc anticipat :rolleyes:

#99
Valy1

Valy1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 06.01.2007
Ce/cat/cum mananci ? De aici trebuie sa incepi.


"Proteinele" sunt relativ scumpe , iar daca nu stii sa le folosesti , arunci banii degeaba. Cand faci un antrenament cum trebuie , alimentatie corespunzatoare etc. , le poti lua , pana atunci nu prea vad de ce.
Animal Pak sunt vitamine.

#100
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007

View PostValy1, on 19th January 2011, 17:28, said:

Animal Pak sunt vitamine.

Mult mai mult decat vitamine, sunt vreo 6 categorii de suplimente acolo.

#101
sleeck

sleeck

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 19.01.2011
Deci e ok Animal pack sa inteleg? Sau da-ti-mi macar un raspuns concret...cu ce anume trebuie sa mananc, cand sa mananc, numarul de mese si chiar ora la care trebuie sa fac un antrenament....eu nu ma antrenez intens facand exercitii pt spate, picioare si altele de genul asta pt ca sunt slab dupa cum am mai zis. Fac 5 zile de luni pana vineri cu ganterele de 7.5kg 6-7 seturi de cate 25 sau cu o haltera de 18kg 7-8 seturi a cate 30 tot asa ridicari ca la gantera, 30 de flotari si 2-3 seturi a cate 50 de abdomene(timp total de exercitiu=40min). Pot considera ca macar acest minimum imi este de folos macar pentru inceput, iar cu timpul sa adaug noi exercitii?este compatibil exercitiul si timpul exercitiului cu Animal Pack? Am  vazut aici pe site ca sunt multi care se pricep si imi pot da raspunsuri si vor sa fie precizate in intrebarile de genul macar varsta, greutatea, inaltimea. Cred ca am dat destule informatii...who's gonna help me ?   Respect   :thumbup:

View PostValy1, on 19th January 2011, 17:28, said:

Ce/cat/cum mananci ? De aici trebuie sa incepi.


"Proteinele" sunt relativ scumpe , iar daca nu stii sa le folosesti , arunci banii degeaba. Cand faci un antrenament cum trebuie , alimentatie corespunzatoare etc. , le poti lua , pana atunci nu prea vad de ce.
Animal Pak sunt vitamine.


Poti fi mai explicit te rog? poti da un exemplu de ce anume ar trebui sa fac? Multumesc

#102
kDz03

kDz03

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 20.07.2009
Lactate , carne , oua , peste.
6 mese pe zi.

#103
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011
Mie ca si stimulator imi merge bine cu Tribulus de la Weider (multi zic batman, batman dar eu m-am informat am luat si am crescut !).

Si creatina, dar nu cred ca se incadreaza la stimulatori.

Edited by crisstonne, 16 February 2011 - 01:33.


#104
pixmov

pixmov

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 13.10.2009
A folosit cineva vitaminele de la pronutrition MEGAVIT? [ http://www.pronutrition.ro/client_pictures/img_ingredients/large/633396155458545000_tabel.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Am luat 2 capsule pana acum, in 2 zile, si cand ma pis, urina este GALBENA de nici nu vezi prin ea, e de speriat.
Ce imi recomandati ? Ma gandeam sa iau jumatate de capsula pe zi, sau sa renunt la ele...

#105
Chrisforever

Chrisforever

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,252
  • Înscris: 25.12.2006

View Postpixmov, on 9th May 2011, 20:18, said:

Am luat 2 capsule pana acum, in 2 zile, si cand ma pis, urina este GALBENA de nici nu vezi prin ea, e de speriat.
Nu prea cred ca e de speriat. Incearca sa te hidratezi mai bine.

#106
vp-emanuel

vp-emanuel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,000
  • Înscris: 09.10.2006

View Postpixmov, on 9th May 2011, 20:18, said:

A folosit cineva vitaminele de la pronutrition MEGAVIT? [ http://www.pronutrition.ro/client_pictures/img_ingredients/large/633396155458545000_tabel.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Am luat 2 capsule pana acum, in 2 zile, si cand ma pis, urina este GALBENA de nici nu vezi prin ea, e de speriat.
Ce imi recomandati ? Ma gandeam sa iau jumatate de capsula pe zi, sau sa renunt la ele...

Stai linistit, este foarte normal din cauza vitaminei B2, doza zilnica e 1,6mg, sportivii pot lua 10-20mg, tu ai acolo 100mg deci surplusul il da afara. Si la mine e la fel in fiecare zi  :).
http://www.eclecticp...p...=Nbr&Nbr=86

#107
pixmov

pixmov

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 13.10.2009

View Postvp-emanuel, on 10th May 2011, 04:16, said:

Stai linistit, este foarte normal din cauza vitaminei B2, doza zilnica e 1,6mg, sportivii pot lua 10-20mg, tu ai acolo 100mg deci surplusul il da afara. Si la mine e la fel in fiecare zi  :).
http://www.eclecticp...p...=Nbr&Nbr=86

Acum inteleg, vad ca si scrie acolo ca nu face nici-un rau organismului, pur si simplu o da afara. Mersi :D

@Chrisforever, o sa beau mai multa apa :D

#108
macofborg

macofborg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 19.08.2005

View Postbogdan944, on 14th January 2011, 22:33, said:

si cand o sa merg la vizitele medicale cu echipa ... o sa se vada ca am luat ceva ? ii legal ?
Animal Pak nu contine substante dopante, poti sa iei linistit.
Evita suplimentele care contin tribulus (care e o substanta considerata dopanta, dar legala) (cum ar fi Animal Stack de ex).
Evident ca nu o sa gasesti intr-un magazin de suplimente nutritive substante ilegale ...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate