Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Poiana lui Ioc Khan CPI

Reconditionare cada baie din fonta

Problema imprimanta

Here goes nothing
 BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?
 Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai

Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...
 Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...
 

opel tigra

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
StillS

StillS

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 20.01.2010
am facut rost de un Opel tigra de la cumnatamiu si as vrea sa-l aduc de la galati,unde a fost tinuta pe dreapta,la bacau.problema e k a avut deja de doua ori numere rosii,scoase de cumnatamiu.as putea sa-i mai scot a treia oara numere rosii,am auzit ca se poate de 3 ori,k sa o pot aduce la bacau?precizez ca,cumnatamiu nu e in tara si intreb dak s-ar putea sa-i scot eu numerele rosii acolo la galati.app,masina ink e pe numele lui.ziceti-mi si mie daca se poate.mc mult

#2
Pitch_Black99

Pitch_Black99

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 04.01.2009

View PostStillS, on 20th January 2010, 14:29, said:

am facut rost de un Opel tigra de la cumnatamiu si as vrea sa-l aduc de la galati,unde a fost tinuta pe dreapta,la bacau.problema e k a avut deja de doua ori numere rosii,scoase de cumnatamiu.as putea sa-i mai scot a treia oara numere rosii,am auzit ca se poate de 3 ori,k sa o pot aduce la bacau?precizez ca,cumnatamiu nu e in tara si intreb dak s-ar putea sa-i scot eu numerele rosii acolo la galati.app,masina ink e pe numele lui.ziceti-mi si mie daca se poate.mc mult
ca sai scoti numere trebuie sa mearga proprietaru sau sa ai tu o procura facuta si semnata de el

#3
StillS

StillS

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 20.01.2010

View PostPitch_Black99, on 20th January 2010, 14:38, said:

ca sai scoti numere trebuie sa mearga proprietaru sau sa ai tu o procura facuta si semnata de el
si dak o trimite el din afara,e bine?sau trebuie sa mergem la notar?

#4
petricamoise

petricamoise

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 23.02.2009

View PostStillS, on 20th January 2010, 14:29, said:

am facut rost de un Opel tigra de la cumnatamiu si as vrea sa-l aduc de la galati,unde a fost tinuta pe dreapta,la bacau.problema e k a avut deja de doua ori numere rosii,scoase de cumnatamiu.as putea sa-i mai scot a treia oara numere rosii,am auzit ca se poate de 3 ori,k sa o pot aduce la bacau?precizez ca,cumnatamiu nu e in tara si intreb dak s-ar putea sa-i scot eu numerele rosii acolo la galati.app,masina ink e pe numele lui.ziceti-mi si mie daca se poate.mc mult


Teoretic poti sa scoti pe numele tau, daca ai contract de vanzare-cumparare cu cumnatul, chiar daca ai domiciliul in alt judet.  Practic depinde de la judet la judet, cat de smecheri se cred militienii de la ghiseu. Daca se cred prea smecheri, cere o audienta la seful serviciului, dupa ce ai toate actele pregatite, o sa-ti aprobe ;)
Daca n-ai contract, n-ai cum sa scoti tu numere rosii pe ceva ce nu-ti apartine. Dar poti sa faci sa-ti apartina, chiar daca nu-i cumnatul sa semneze :D

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate