Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

slovacia ski

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
mariofree35

mariofree35

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 23.06.2007
Buna baieti,

Sunt din vestul tarii si -ar interesa cine a mai fost prin Slovacia la ski. Eu am auzit lucruri destul de bune despre aceasta tara si conditii bune de ski pt. incepatori. la fel preturile am inteles ca sunt super ok si decat sa merg sa-mi rup gatul pe la straja sau arieseni(inclusiv masina pana acolo) as prefera slovacia.
Multumesc anticipat pt. ajutor!! :photo:

#2
Marius995

Marius995

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 542
  • Înscris: 15.11.2009
In orice tara e mai bine decat in Romania . Asta spune totul .

#3
YoYo_man

YoYo_man

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 14.05.2004

View Postmariofree35, on 18 ianuarie 2010 - 01:40, said:

Buna baieti,

Sunt din vestul tarii si -ar interesa cine a mai fost prin Slovacia la ski. Eu am auzit lucruri destul de bune despre aceasta tara si conditii bune de ski pt. incepatori. la fel preturile am inteles ca sunt super ok si decat sa merg sa-mi rup gatul pe la straja sau arieseni(inclusiv masina pana acolo) as prefera slovacia.
Multumesc anticipat pt. ajutor!! Posted Image

Salut! Eu merg de vreo doi ani in Slovacia (statiunile Strbske Pleso, Tatranska Lomnita si Jasna) si anul acesta am fost si in Polonia (Bialka Tatrasnka). Daca esti incepator iti recomand Bialka Tatranska din Polonia, perfecta pentru asa ceva, eu am mers cu copiii care au invatat sa schieze chiar daca nu vorbesc nici limba poloneza si nici engleza prea mult (monitorul rupea engleza). Partiile sunt destul de line si bine intretinute, late si fara aglomeratie mare Preturile sunt mai bune decat la noi, cam 90 lei/zi skipass, mancarea si bautura cam la acelasi pret cu Romania pe langa partie cat si la supermarket. Distanta de la ultima statiune de ski slovaca pana la Bialka e de vreo 80 km. Daca esti chitit pe Slovacia iti recomanda Tatranska Lomnita daca vrei pentru nivelul tau, daca vrei sa progresezi un pic Jasna bate tot, insa e un pic mai greoaie ca dificultate (39 partii- vreo 60km). Preturile sunt in jur de 30-35 euro/skipass de o zi. Cazarile sunt ieftine peste tot, eu am rezervat prin booking.
da-mi un pm daca te mai intereseaza ceva

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate