Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

comision mandat postal

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
miki3

miki3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 05.02.2006
Cine imi spune si mie cat costa sa depun cuiva prin mandat postal suma de 650 roni?
Nu mai ntereseaza ca ajunga neaparat repede, dar sa ajunga :deadtongue:

E comision fix sau procentual?

Multumesc.

#2
yetiro

yetiro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,657
  • Înscris: 16.12.2008
Google, "posta romana tarif mandat", rezulta: http://www.posta-rom...ostal-intern_39

Edited by yetiro, 07 January 2010 - 11:21.


#3
miki3

miki3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 05.02.2006
Multumesc mult.

#4
miki3

miki3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 05.02.2006

View Postmiki3, on 8th January 2010, 09:48, said:

Multumesc mult.


De ce date am nevoie(numele, prenumele, adresa destinatarului(primitorului) astea- s firesti dar trebuie sa stiu si oficiul postal de care apartine( ca nu-l stiu :naughty: ) sau primeste el avizul automat de la posta de care apartine si merge acolo sa-i ridice?

#5
iosfoamea

iosfoamea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 22.01.2007

View Postmiki3, on 14th January 2010, 22:43, said:

De ce date am nevoie(numele, prenumele, adresa destinatarului(primitorului) astea- s firesti dar trebuie sa stiu si oficiul postal de care apartine( ca nu-l stiu :naughty: ) sau primeste el avizul automat de la posta de care apartine si merge acolo sa-i ridice?

Nu trebuie sa sti tu oficiul postal de care apartine.
Numele, prenumele si adresa sunt de ajuns.
Postasul o sa il caute acasa in prima faza sa ii predea banii si daca nu il gaseste acasa o sa ii intocmeasca un aviz in care o sa ii specifice la ce oficiu si intre ce ore sa se prezinte. Predarea se face pe baza buletinului sau cartii de identitate si dupa cate stiam eu se face personal.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate