Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Resetare chipuri de imprimanta lexmark X2670

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
badboy1985ro

badboy1985ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 19.08.2010
x2670 reincarcare problema? solutie? sau cis as prefera

#20
badboy1985ro

badboy1985ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 19.08.2010
Stie cineva cum scap de EC5 dupa reincarcare?

#21
cristisg1

cristisg1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 04.07.2009
Eu am o imprimantă Lexmark X9575 și de când mi sau terminat cartușele în 2013 nu am mai printat  demult  am desfundat cartușele cu apă și amoniac cu seringa la cartușul  color am făcut două găuri în plus pentru reumplerea tonerului am pus cerneală și nimic! Cartuș  44XL negru 43xl color cartușe originale.în schimb puse pe șervețele ele curgeau ! Imprimanta le citrea că nu sunt pline și cerea să reumplu cartușele!Am citit undeva că se poate reface sofwerul să scoată cipul de pe el doar dacă este posibil oare știe cineva despre așa ceva?.Și încă ceva ce nu am încercat când erau cartușele pline pentru că nu ma interesat și adică : Se poate scana și cea ce scanează în acel moment să și imprime direct pe hârtia A4 t? Eu am făcut printări numai de pe unitate centrală !.

#22
ChemTeacher

ChemTeacher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,937
  • Înscris: 26.05.2007
Arunci cartusele, arunci imprimanta.........si faci o analiza completa 2 saptamani despre echipamente, cartuse si refill din review clientilor. Sunt banii tai si merita mai multa grija !

#23
ChemTeacher

ChemTeacher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,937
  • Înscris: 26.05.2007
Review eMAG :
"daca imprimanta e 170 lei si cartusele 150 lei asta zici tu ieftin?cartusele nu le poti umple ca nu ti le accepta imprimanta,e nashpa tare.eu am una de vreo 2 ani si am avut peste o mie de tentative sa o sparg de pereti.nu va bucurati la pretul ei scazut.e foarte scumpa la consumabile."

#24
fiordm

fiordm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 242
  • Înscris: 24.02.2007

 ChemTeacher, on 17 februarie 2020 - 21:27, said:

Review eMAG :
"daca imprimanta e 170 lei si cartusele 150 lei asta zici tu ieftin?cartusele nu le poti umple ca nu ti le accepta imprimanta,e nashpa tare.eu am una de vreo 2 ani si am avut peste o mie de tentative sa o sparg de pereti.nu va bucurati la pretul ei scazut.e foarte scumpa la consumabile."

Orice imprimanta ai cumpara, noua, veche, cu toner sau cerneala pretul imprimantei este insignifiant cu pretul consumabilelor cumparate anterior. Ba mai mult ! Cu cat tipul de imprimanta se "invecheste" pretul cartuselor creste. Concret. Eu am in exploatare o imprimanta HP Deskjet 930 C fabricata in anul 2000.  Zilele trecute fiindca chinuiam niste cartuse color, HP C 6578, nevasta-mea m-a intrebat de ce nu iau niste cartuse noi. I-am comunicat pretule: color, in jur de 250 lei si negrul cca. 150 de lei. Am linistit-o. Deci asta e strategia producatorilor de imprimante. Pretul de achizitie al imprimantelor este mic in comparatie cu pretul cartuselor cumparate ulterior. Se vand imprimante cu cartuse umplute cu la cca. 50%  ca sa vezi ca imprimanta functioneaza sau la cele cu  cerneala pot avea doar cartusul color deoarece din color se poate scoate un negru mai sters dar este totusi un negru. Deci ti-ai cumpatat o imprimnata trebuie sa scoti bani din buzunar ca sa o folosesti !

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate