Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Problema cu lexmark x2670 help

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
ragnar95

ragnar95

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 25.12.2009
Problema cu lexmark x2670 help
Salut sunt Andrei sunt nou aici dar asta ne e important! Acum 2 saptamani mi-am cumparat 1 imprimanta lexmark X2670,nu stiam ca voi avea probleme.Treaba e ka mi-am cumparat cerneala ptr fiecare culoare cate 100 ml dar tre resetata imprimanta sa u cipul ceva softwarre nu stiu exact .deocamdata ma lasa sa printez dar imi arata la cerneala 58 negru si 50 color si scade din zi in zi odata cu printarea.Daca ma puteti ajuta va sunt recunoscator si app am gasit un site unde s-au gasit rezolvari.trageti un ochi si spunetimi ce ati inteles si daca sa ma risc   http://translate.goo...ms/inkjet/35235
Si scuze daca am deschis topic din nou ..am vazut ca s-a mai discutat dar tot nu s-a gasit rezolvare...ms
Si am mai citit tot pe acest forum ca atunci knd ajunge pe zero sa deschid capacul,o scot din priza ,incarc,las capacul in jos si o bag in priza si printeaza e adevarat?HELP....e teapa prea mare ca sa o pot duce...tocmai de la Altex mi-am luat-o... :confuzzled:

#2
sorescu_angelo

sorescu_angelo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 01.08.2009
Nu prea am inteles nimic din ce ai spus :D

#3
ragnar95

ragnar95

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 25.12.2009
frate am spus k  imprimanta are un sistem de securitate care apara cartusele sa  trebuiasca sa-mi iau altele.Imi trebuie o solutie sa o resetez pe ea dar si softwareul ei din pc,vezi asta e treaba.Am resetat-o imprimara dar driverul acesteia din pc i-a adus aminte  nush kum face dar scrie informatiile legate de nivelul de cerneala si in memoria ei proprie si in pc asa ca..Help..metode...

Edited by ragnar95, 26 December 2009 - 17:14.


#4
IdI1

IdI1

    ?????!!!!!!????

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,599
  • Înscris: 01.12.2007
Iti cumperi cartuse Lexmark 14A ( 018C2080E ) si 15A ( 018C2100E ), acestea sunt cele  refilabile si nu costa decat cu 1-3 euro mai mult decat cele fara A. Cartusele fara A de la Lexmark nu se pot refila.
Multifunctionala respectiva nu este o teapa este o multifunctionala obisnuita si este vina ta ca nu te-ai informat mai mult inainte de cumparare ca trebuie sa cumperi alte  cartuse pentru a face refil. Este durabila si se poate face refil fara probleme

#5
ragnar95

ragnar95

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 25.12.2009
salut da asa este cum spui tu ...nu m-am informat a fost cv de moment  nu a fost ceva stabilit si in + imi  trebuia neaparat....am citit pe forumurile din sua ,scotia,etc am si adresele,ca se pot refila dar trebuie sa fac reset sau sa scot buretele din cartuse si se reseteaza automat,am mai citit si ceva de acoperirea unor contacte cu banda dar la mine nu a avut rezultat fie nu am acoperit bine contactele fie nu merge.
Tin sa reamintesc ca, conditia mea materiala este una medie si nu imi mai pot permite sa mai dau 200 ron pe un set de cartuse A.
Te  salut si sper ca voi vasi solutia pe acest forum,dar asta numai cu ajutorul vostru.

Revin...am auzit de cartuse no-name si am auzit ca-s foarte ieftine 20 de ron unul...aveti idee?Ar fi o metoda decat sa-mi iau altele originale , cele cu A.Stiti  ceva se potrivesc si unde gasesc
Sunt din giurgiu ..angelo stii ceva?

Edited by ragnar95, 28 December 2009 - 12:02.


#6
IdI1

IdI1

    ?????!!!!!!????

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,599
  • Înscris: 01.12.2007
Nu am vazut inca compatibile pentru seriile noi de la Lexmark

14A negru
http://www.price.ro/.....e)_159460.htm
http://www.shopmania...exmark-14a.html

15a color

http://www.price.ro/...100e_163140.htm

eu zic ca te incadrezi in buget. Nici mie nu imi place sa dau banii pe consumabile, dar am preferat sa dau mai mult pe cele cu A si sa le fac refill.
Cand dai un mail de comanda la oricare dintre magazine precizeaza exact codul (018C2080E  pentru 14a negru si 018C2100E pentru 15A color ). pot sa iti spun ca sunt pe stoc in Romania la distribuitori si ar trebui sa le primesti destul de repede ( vezi sa nu fie si vreo taxa de transport in plus la mag onlin respectiv).Comanzi ambele cartuse de la acelasi magazin pentru a nu platii transport

#7
tacticore

tacticore

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 02.04.2008

View Postragnar95, on 26th December 2009, 17:12, said:

frate am spus k  imprimanta are un sistem de securitate care apara cartusele sa  trebuiasca sa-mi iau altele.Imi trebuie o solutie sa o resetez pe ea dar si softwareul ei din pc,vezi asta e treaba.Am resetat-o imprimara dar driverul acesteia din pc i-a adus aminte  nush kum face dar scrie informatiile legate de nivelul de cerneala si in memoria ei proprie si in pc asa ca..Help..metode...

Am si eu un lexmark x2670. am facut refill la ambele cartuse si imi spune k trebuie schimbate.ea le memoreaza nivelul de cerneala. am dezinstalat driveru am dat restart la comp si am oprit imprimanta. am deconectat usb u de la ea (deci nu mai comunica cu compu) si iam dat sami faca o copie. ledurile licareau si nu copia, deci ea le memoreaza.miam luat un samsung laser ml-1640. si am citit si despre ea ceva. samsungu se reseteaza cu un scurtcircuit p placa ei de baza, deci probabil la fel si la lexmark.am cautat si io p net si nu am aflat nik inca. dak afli ceva id meu de mess: tacticore

#8
IdI1

IdI1

    ?????!!!!!!????

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,599
  • Înscris: 01.12.2007
Daca ai facut refil la cele cu A la sfarsit nu cobnteaza ce zice despre nivel ii dai sa printeze si merge. DAca ai facut refil al cele care vin odata cu multifunctionala nu o sa poti printa cu ele trebuie sa cumperi cu A la sfarsit ( vezi mai sus )

#9
cameliavig

cameliavig

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 403
  • Înscris: 02.01.2011
Si pana la urma a aflat cineva cum se reseteaza? sau cum se reprogrameaza? si eu am dat 250 ron pe una si de cand s-au termainat cartusele nu mai vrea cu ele reumplute......

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate