Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

digi cablu pitesti

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1
ktalinul

ktalinul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 24.12.2009
in Pitesti ce se aude cu grila digi cablu?

#2
reventon

reventon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 19.12.2008
daca nu locuiesti pe ultima strada de la periferie dispui de extra pack, daca stai acolo, 44 canale de baza, adica mai tot, inclusiv HBO gratis, ca pe cablu nu-l pot restrictiona, in cazul in care sunt cel putin ~5 oameni care fac cerere se poate "trage" o fibra optica, inclusiv cu internet si telefon

de Televiziunea HD inca nu am intrebat dar am auzit, nu sunt sigur ca un canal HD costa intre 1 si 3 euro/luna

Edited by reventon, 24 December 2009 - 11:03.


#3
Lopatar

Lopatar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,386
  • Înscris: 21.11.2008
H.B.O.-ul, pe Analogic, poate fi foarte bine.. Codat, cu un Filtru la fiecare Abonat, strict pe acel canal. Asa se face in destule orase.

Si da, mai exista H.B.O. pe Analogic, de exemplu la R.C.S. ORADEA.

#4
creatura85

creatura85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,684
  • Înscris: 19.07.2008
Nu stiu daca si in alte orase se intampla acest lucru dar in Pitesti grila de posturi s-a schimbat de cateva ori in ultimele 7 zile, posturi mutate de pe frecventa X pe frecventa Y . Sa inteleg ca ne indreptam si noi spre era digitala ?

Edited by creatura85, 26 December 2009 - 10:07.


#5
bobdan

bobdan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,221
  • Înscris: 29.07.2004

 creatura85, on 26th December 2009, 10:07, said:

Nu stiu daca si in alte orase se intampla acest lucru dar in Pitesti grila de posturi s-a schimbat de cateva ori in ultimele 7 zile, posturi mutate de pe frecventa X pe frecventa Y . Sa inteleg ca ne indreptam si noi spre era digitala ?
Sa inteleg ca in Pitesti nu exista Digi Cablu Digital, ci numai analogic?

#6
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,941
  • Înscris: 14.10.2008

 Lopatar, on 25th December 2009, 16:45, said:

H.B.O.-ul, pe Analogic, poate fi foarte bine.. Codat, cu un Filtru la fiecare Abonat, strict pe acel canal. Asa se face in destule orase.

Si da, mai exista H.B.O. pe Analogic, de exemplu la R.C.S. ORADEA.
Negative Trap Filter pe S12- am vazut ca HBO pe analog e mai mereu pe S-12. :naughty:

#7
creatura85

creatura85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,684
  • Înscris: 19.07.2008

 bobdan, on 26th December 2009, 11:08, said:

Sa inteleg ca in Pitesti nu exista Digi Cablu Digital, ci numai analogic?
Din ce am putut auzi daca vrei digital trebuie sa te abonezi la Digi Satelit, faimosul kit compus din receiver + antena si cartela :)

#8
bobdan

bobdan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,221
  • Înscris: 29.07.2004
Cu alte cuvinte Pitestiul este printre singurele orase mari (daca nu chiar singurul) unde nu exista digi cablu digital? Adica sa poata fi prins la liber cu DVB-C? Nu e nimeni din Pitesti, Mioveni sau Curteas de Arges cu tv-uri DVB-C care sa ne confirme sau sa ne infirme?

#9
Ghepardi

Ghepardi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 812
  • Înscris: 23.02.2009
Cum sa nu existe? Tocmai pentru a mari numarul de canale din grila digitala au eliberat cateva frecvente ocupate pana acum de analogic.

Edited by Ghepardi, 27 December 2009 - 11:21.


#10
colcm

colcm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 14.10.2006
Cum sa nu existe. In Mioveni este Digi.Cablu. Aici este folosit pentru HBO.

#11
creatura85

creatura85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,684
  • Înscris: 19.07.2008
Prin Pitesti cum sta treaba cu posturile MTV si VH-1? sau ca sa fiu mai general, la noi ce canale lipsesc sau au fost mutate pe alte frecvente?

Edited by creatura85, 06 January 2010 - 11:15.


#12
dondhanny

dondhanny

    Master of WebTV

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,462
  • Înscris: 09.03.2007
vezi aici http://forum.softped...m...t&p=7551776

Edited by dondhanny, 17 January 2010 - 23:50.


#13
creatura85

creatura85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,684
  • Înscris: 19.07.2008
Zilele acestea am avut probleme cu internetul si in urma sesizarii mele un angajat RDS a ajuns la usa mea si m-a anuntat ca in Pitesti se modernizeaza reteaua de internet si TV. Aceasta modernizare ar dura 2 saptamani in oras. Exista cartiere in care aceasta modernizare s-a terminat? as fi interesat in legatura cu impresiile facute. :)

Din spusele individului ar fi inceput din Cartierul Razboieni, deci o persoana din acel cartier ar fi bine venita sa ne aduca la cunostiinta cateva impresii(desigur daca lucrarile lor s-au terminat deja in acel cartier).

Edited by creatura85, 27 February 2010 - 21:25.


#14
creatura85

creatura85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,684
  • Înscris: 19.07.2008
Iata ca a venit randul si strazii pe care locuiesc in ceea ce priveste lucrarile de imbunatatire a retelei. Astfel au venit baietii au mai plantat inca un tablou si au plecat. As fi incarcat pozele mai repede dar nu am avut internet timp de 3 zile. Frumos cadou... sa fie oare "blestemul panourilor de control" ? :P

Attached Files



#15
costi_ionita79

costi_ionita79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,366
  • Înscris: 18.08.2009

 creatura85, on 19th March 2010, 11:45, said:

Iata ca a venit randul si strazii pe care locuiesc in ceea ce priveste lucrarile de imbunatatire a retelei. Astfel au venit baietii au mai plantat inca un tablou si au plecat. As fi incarcat pozele mai repede dar nu am avut internet timp de 3 zile. Frumos cadou... sa fie oare "blestemul panourilor de control" ? :P
Am stat in TRIVALE I pana acum doi ani si cutiile astea erau deja. De cand le-au pus (acum trei ani) s-a schimbat calitatea semnalului semnificativ. Atunci nu au plasat doar cutiile, ci au schimbat si cablul, pna la usa apartamentului. REPET: M-am mutat din pitesti acum doi ani de zile, iar la vremea respectiva aveam TV tip CRT. Ceea ce vreau sa spun, de fapt, e ca poate abia acum au reusit sa termine modernizarea. Daca s-au facut alte imbunatatiri, cu mare drag astept sa imi spuneti. Ca, de altfel, orice noutate despre TV cablu in Pitesti.

#16
creatura85

creatura85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,684
  • Înscris: 19.07.2008

 costi_ionita79, on 19th March 2010, 12:58, said:

...
Cutia fara lacat are cam 3 maxim 4 ani, cea cu lacat este noua cutie in care se vor fi puse noile echipamente(din ce mi-a zis unul dintre cei care participau la lucrari, acum 3 saptamani).

Edited by creatura85, 19 March 2010 - 15:15.


#17
costi_ionita79

costi_ionita79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,366
  • Înscris: 18.08.2009

 creatura85, on 19th March 2010, 15:15, said:

Cutia fara lacat are cam 3 maxim 4 ani, cea cu lacat este noua cutie in care se vor fi puse noile echipamente(din ce mi-a zis unul dintre cei care participau la lucrari, acum 3 saptamani).
Bun. Multumesc de raspuns. Astazi mi-a spus cineva din interiorul rds ca se lucreaza la "ideea" (inca) de a putea oferi televiziune si la cei fara acoperire TV cablu, fara ca abonatul sa isi monteze antena de satelit. Era vorba de orasul Costesti. Sper sa se realizeze acest lucru, sa pot sa imi dau si eu farfuria jos :P
Inca odata iti multumesc pentru raspuns si sper sa mai postezi noutati.

#18
creatura85

creatura85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,684
  • Înscris: 19.07.2008

 costi_ionita79, on 19th March 2010, 15:33, said:

...
Sincer, momentan nu imi permit, dar o investitie intr-un sistem de receptie al posturilor FTA (+ suport ptr cartela de acces Digi daca este posibil), este ceva ce as face pe viitor. Sper sa se aplice ceea ce doresti tu la Costesti.Cu placere :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate