Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Culori fire la boxele de jogger

Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...
 M-am culcat cu un tip și apo...

Facultate din Bucuresti posibil o...

Eroare steering

Recomandare service pentru repara...
 Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...
 

problema pozitionare CSS

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
Sunseeker

Sunseeker

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 23.11.2009
m-am apucat de un template pentru joomla si am o problema cu pozitionarea in CSS (vezi atasamentele)
este vorba despre modulul din dreapta, cel cu newsletterul si categoriile, care este pozitionat cu position:absolute si margin-left
am incercat cu position:relative si float, ca sa se aseze dupa modulul cu stirile (amandoua fiind in acelasi div), insa n-a mers, iar cu position:absolute intra peste modulul de jos (cel gri, vezi poza 2)

intrebarea e simpla, cum as putea sa il fac sa nu intre peste modulul de jos

si inca o intrebare: titlurile modulelor apar cateodata cu blur in partea de jos a textului (cum e in poza 2 la login)
textul este defapt intr-o imagine, m-am gandit ca poate sa fie de la aliasing, insa am incercat si jpg, si png si gif si la fel face
problema nu este numai la login, apare la toate, iar dupa un refresh se rezolva

Attached Files



Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate