Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 

expeditie asia

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
sibiu

sibiu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 21.12.2009
Pentru toamna anului 2010 doresc sa fac o calatorie cu masina(Land Rover Defender110Td5) pe ruta Romania,Bulgaria,Turcia,Iran,Pakistan,Nepal (eventual trecere in Tibet),India un parcurs care se vrea de 5-6 luni si care poate suferi modificari de traseu si de durata din motive administrative(vize,asigurari etc.) Caut parteneri de calatorie cu masina,pentru a forma un convoi de cel putin 2-3 masini.

#2
tssarad

tssarad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 27.05.2008
Stimate "sibiu"

si eu ma pregatesc pt. acest traseu si tot anul viitor in toamna (Octombrie). Perioada potrivita este Octombrie - Februarie, datorita musonului.  
Este visul meu.  Am un Nissan Patrol 3.0tdi echipat pentru ture/expeditii.  Eu imi propun o tura de aprox. 3-4 luni. Tinta mea este Nepal si binenteles Tibet (aici nu cred ca putem intra cu masinile insa putem lua permisul de trecere din Nepal). Pacat sa ajungi aproape de platoul lumii si sa nu pui piciorul acolo.
Si eu sunt in cautarea unor parteneri.  Am nevoie si de o persoana cu mine si cu care sa pot imparti cheltuielile (care sunt ceva). Parerea mea este ca trei masini este suficient.  Daca sunt prea multi o sa fie greu de realizat o unitate.  
Astept raspunsul si sa vedem cum formam grupul cat si detaliile expeditiei inclusiv traseu.

#3
sibiu

sibiu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 21.12.2009
Salut tssarad,

  La multi ani ! Ma bucur ca esti interesat de tura ,sant de acord 3 masini sant suficiente. Nu am intreprins nimic organizatoric in afara de pregatirea masinii si cateva discutii vagi cu oameni care au mai fost aproximativ in aceasi zona. Cred ca formarea echipei e foarte importanta si apoi organizarea expeditiei sa se faca in grup si sa participe fiecare la cate ceva, asta fiind si un bun mod de a proba "hotararea" fiecaruia. Cred ca avem sanse sa realizam ceva deosebit.
email:[email protected] Pe curand, An nou fericit!

#4
tribalRO

tribalRO

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.03.2010
Salut,
si eu am format o echipa pentru mongolia , baikal
:)

#5
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,563
  • Înscris: 15.06.2007

View PosttribalRO, on 15th March 2010, 11:47, said:

Salut,
si eu am format o echipa pentru mongolia , baikal
:)
No! si v-ati mai strans? ati mai pus ceva la cale? Mai mergeti sau a picat planul?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate