Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...
 Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?
 Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...

Care este cel mai bun mod de a pr...

Recomandare centrala termica apar...
 

Internet MOBIL nelimitat RCS RDS

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
611 replies to this topic

#19
marius_ar

marius_ar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,085
  • Înscris: 14.01.2007

View Postchupa, on 21st December 2009, 00:39, said:

si la abonamentul de 10 ron pe telefonul mobil ce viteza este ? se face limitare la viteza dupa depasirea unei anumite limite de trafic?
Ai aici un test de viteza internet pe mobil. Telefonul stie HSDPA 3,6 Mbps.

Edited by marius_ar, 21 December 2009 - 08:37.


#20
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,752
  • Înscris: 10.05.2008

View Postghineabogdan07, on 20th December 2009, 13:30, said:

Sigur va fi disponibila oferta cu stick in buzau in ianuarie?

uite un raspuns de la o persoana care se ocupa cu vanzarile pe buzau :

Quote

Salutare,

O data sigura sigura nu avem insa am inteles ca e vorba de luna ianuarie.... acum nu au precizat anul :D...


maistoru wrote:
> buna,
> stii ceva despre oferta pe stick in buzau? adica aveti vre-o data promisa sau ceva de genul asta?


#21
KENSINGTON

KENSINGTON

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,535
  • Înscris: 30.03.2005
Am internet activat pe cartela de fixmobil (03XXXXXXXX) - 384kb/s. Daca bag cartela de fixmobil intr-un tel mobil cu 3G, serviciul de voce functioneaza perfect, in schmib net-ul nu. Pt cei cunoscatori, care ar fi explicatia ?
Multumesc

#22
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,995
  • Înscris: 16.05.2009

View PostKENSINGTON, on 21st December 2009, 10:06, said:

Am internet activat pe cartela de fixmobil (03XXXXXXXX) - 384kb/s. Daca bag cartela de fixmobil intr-un tel mobil cu 3G, serviciul de voce functioneaza perfect, in schmib net-ul nu. Pt cei cunoscatori, care ar fi explicatia ?
Multumesc
Nu setezi telefonul corect? Mie cu cartela din fixomobil îmi merge internetul atât cu huawei u1220 conectat la computer pe usb cât și sub formă de internet mobil pe telefon cu symbian.

#23
KENSINGTON

KENSINGTON

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,535
  • Înscris: 30.03.2005

View Postkineceler, on 21st December 2009, 10:52, said:

Nu setezi telefonul corect? Mie cu cartela din fixomobil îmi merge internetul atât cu huawei u1220 conectat la computer pe usb cât și sub formă de internet mobil pe telefon cu symbian.

Am inteles ca setarile ar trebui lasate default, deci nu am facut nicio setare. Tel mobil folosit e un Samsung U800. Stie careva ce setari ar trebui facute?

#24
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,995
  • Înscris: 16.05.2009

View PostKENSINGTON, on 21st December 2009, 11:30, said:

Am inteles ca setarile ar trebui lasate default, deci nu am facut nicio setare. Tel mobil folosit e un Samsung U800. Stie careva ce setari ar trebui facute?
Păi parolă și username nu este nevoie să pui dar trebuie să îi specifici la număr *99# să știe și bietul telefon la ce face dial-up. Nu știu cum este la samsung, nu cred că este cu access point, poate este cu profile de internet. Faci un profil nou și introduci la număr *99#.

Edited by kineceler, 21 December 2009 - 12:14.


#25
KENSINGTON

KENSINGTON

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,535
  • Înscris: 30.03.2005

View Postkineceler, on 21st December 2009, 12:11, said:

Păi parolă și username nu este nevoie să pui dar trebuie să îi specifici la număr *99# să știe și bietul telefon la ce face dial-up. Nu știu cum este la samsung, nu cred că este cu access point, poate este cu profile de internet. Faci un profil nou și introduci la număr *99#.

E cu profil, dar n-am unde baga nr. Am de setat doar:

- setare nume
- nume acces
- tip autentificare
- protocol
- adresa proxy
- port
- timp intraziere.

Si atat...

Edited by KENSINGTON, 21 December 2009 - 13:03.


#26
boggie

boggie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 384
  • Înscris: 20.09.2004
Se pare ca nici pentru noiembrie traficul de date de pe cartela de voce nu a fost contorizat de RDS. In schimb mi-a aparut o rubrica noua "Internet Mobil Dec.2009 - Ian.2010" cu 0 lei, ceea ce cred ca se refera la modemul 3G.

#27
tonee

tonee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 742
  • Înscris: 30.06.2006

View Postboggie, on 21st December 2009, 13:17, said:

Se pare ca nici pentru noiembrie traficul de date de pe cartela de voce nu a fost contorizat de RDS. In schimb mi-a aparut o rubrica noua "Internet Mobil Dec.2009 - Ian.2010" cu 0 lei, ceea ce cred ca se refera la modemul 3G.

Confirm si eu! Nici la mine nu s-a contorizat traficul de date facut prin cartela de voce nici pe luna octombrie nici pe noiembrie!

Da, Internet Mobil Dec.2009 - Ian.2010 este internetul mobil prin modemul 3G.

Edited by tonee, 21 December 2009 - 13:24.


#28
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,629
  • Înscris: 30.04.2005
Norocosilor :) , mie mi-au contorizat traficul de date pe cartela de voce pe noiembrie, in schimb lipseste altceva din factura :D ... o fi vreun cadou de mos cracila  :lol:

Edited by Bobby_ro, 21 December 2009 - 14:00.


#29
bogdan_ea

bogdan_ea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 21.03.2008
Salutare
INTERNET NELIMITAT PE MOBIL:
O data cu extinderea serviciului sau de internet mobil de 7,2 Mbps, compania face o oferta speciala abonatilor la telefonia mobila de 2 euro, care pana acum dispuneau de tarif per trafic de 0,05 euro/1 Mb. RCS & RDS ofera de-acum acestor clienti noile abonamente de 10 lei (inclusiv TVA), cu trafic nelimitat.

SAL
Ca sa va conectati la net direct de pe cartela din DIGI fix-mobil :

- setare nume : orice doriti voi
- nume acces : internet foarte important
- tip autentificare
- protocol
- adresa proxy
- port
- timp intraziere.

RESTUL LE SASATI NECOMPLETATE

Indiferent ce telefon folositi tot ce trebuie sa faceti e sa scrieti internet t la APN -acces point name
Eu folosesc cartela din fixmobil pe un E51 si imi merge cu viteza 3G+ atunci cand intru pe internet

#30
boggie

boggie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 384
  • Înscris: 20.09.2004

View PostBobby_ro, on 21st December 2009, 13:58, said:

Norocosilor :) , mie mi-au contorizat traficul de date pe cartela de voce pe noiembrie, in schimb lipseste altceva din factura :D ... o fi vreun cadou de mos cracila  :lol:
Ai vreo idee cam cat trafic ai facut? Ti-ai tinut vreo evidenta? Din niste calcule reies cam 38-39 MB

#31
rmg

rmg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 25.12.2006
Nu m-am prins la faza cu mobilul. Daca am doar serviciu de cablu, in Bucuresti, pot lua SIM cu Digi Net Mobil care sa mearga si intr-un telefon 3G si intr-un modem atasat la laptop? Eu am inteles ca pot, cu 10RON + custodie modem 3G, trafic nelimitat. E corect?

#32
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,752
  • Înscris: 10.05.2008

View Postbogdan_ea, on 21st December 2009, 14:21, said:

Eu folosesc cartela din fixmobil pe un E51 si imi merge cu viteza 3G+ atunci cand intru pe internet

vorbesti despre cartela de fix cu nr 03...... ?????????? ziceau unii ca au testat si ca era limitat la 384Kbps.

#33
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,995
  • Înscris: 16.05.2009

View Postmaistoru, on 21st December 2009, 15:30, said:

vorbesti despre cartela de fix cu nr 03...... ?????????? ziceau unii ca au testat si ca era limitat la 384Kbps.
Păi așa zic și eu. Am un telefon hsdpa dar cu cartela cu 0314xxxxxx nu intră în hsdpa, stă pe umts.

Edited by kineceler, 21 December 2009 - 15:40.


#34
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,629
  • Înscris: 30.04.2005

View Postboggie, on 21st December 2009, 14:41, said:

Ai vreo idee cam cat trafic ai facut? Ti-ai tinut vreo evidenta? Din niste calcule reies cam 38-39 MB
Dupa aritmetica mea elementara: 16.24 lei = 3.86 E = 386 Ec : 5 Ec/MB = 77 MB


View Postkineceler, on 21st December 2009, 15:39, said:

Păi așa zic și eu. Am un telefon hsdpa dar cu cartela cu 0314xxxxxx nu intră în hsdpa, stă pe umts.
Subscriu!

#35
Gabyyy93

Gabyyy93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 17.12.2009
Daca imi apare la tel Huawei U120S scrie 3G in patrat albastru inseamna ca am HSDPA si daca apare doar 3G scris cu alb nu am?  :notangel:

Edited by Gabyyy93, 21 December 2009 - 15:55.


#36
wfnse

wfnse

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,956
  • Înscris: 12.06.2007
A facut cineva pana acum un abonament de 10 lei - Internet nelimitat pe mobil ?!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate