Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

Mixer audio sau alt amplificator ?

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Mause2k

Mause2k

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 11.09.2007
Va salut oameni buni.

Sunt un pasionat de audio si am un sistem audio compus din : Magnetofon Tesla B115, DVD Player IRyder (folosit mai mult pentru redare MP3), Casetofon deck AKAI GX F25, boxe S30. Ca amplificator folosesc o combina audio Wagner (am numai doua intrari - mufele de intrare sunt DIN - 5 contacte). Problema care se pune este urmatoarea : Doresc sa conectez toate aparatele de mai sus cu "amplificatorul". Cum ma sfatuiti sa fac ? Sa imi iau alt amplificator sau sa conectez un mixer ? De mentionat este faptul ca mai dispun si de o orga de lumini cu iesire pe audio (se conecteaza la iesirea audio - In principiu as avea nevoie de inca o iesire). De mentionat este faptul ca "amplificatorul" suna perfect. Din cand in cand mai inregistrez cate ceva si pe PC (Nu intotdeauna pentru ca mi-e foarte lene sa schimb cablurile).  Va multumesc anticipat.

Edited by Mause2k, 13 December 2009 - 23:02.


#2
korsar

korsar

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 26.07.2007
depind ce vrei sa faci: daca vrei sa mixezi semnalele de la toate sursele, ai nevoie de un mixer. daca vrei doar sa le asculti pe rand, fara sa tot schimbi cablurile,ajunge un comutator audio, pe care-l cumperi de-a gata, sau il faci singur, cu un comutator dublu si cateva mufe intr-o cutie.

#3
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,491
  • Înscris: 08.12.2006
Poți lua un amplificator, chiar second hand (de fapt de preferat, dacă e în stare bună), de regulă acestea au mai multe intrări comutabile. Eu asta aș face.
Evident, există și soluția cu un mixer (cu un număr de canale suficiente pentru necesitățile tale) însă eu aș înclina spre un amplificator. Părerea mea...

#4
Mause2k

Mause2k

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 11.09.2007

View Postantinari, on 17th December 2009, 19:29, said:

Poți lua un amplificator, chiar second hand (de fapt de preferat, dacă e în stare bună), de regulă acestea au mai multe intrări comutabile. Eu asta aș face.
Evident, există și soluția cu un mixer (cu un număr de canale suficiente pentru necesitățile tale) însă eu aș înclina spre un amplificator. Părerea mea...

Multumesc mult de sfat ! Dar nu prea stiu de unde sa iau amplificator second hand (pe str. Covaci nu stiu decat doua magazine - poate or mai fi dar nu stiu eu). Poate imi spui tu

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate