Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Schimbarea numelui firmei

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
arahne_dea

arahne_dea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 20.02.2005
Salutare,

Lucrez la o firma X care activeza din 2006. In 2007 m-am angajat la aceasta firma X. Ulterior am aflat ca firma si-a schimbat denumirea din X in Y, dar noi nu am semnat niciun act aditional la contractul de munca individual. Astfel ca, eu apar angajat tot pe firma X. Pana acum nicio problema. Incercand sa iau un credit bancar, am dus toate actele necesare la banca si... surpriza. Adeverinta de la firma apare cu denumirea Y si nu cu denumirea X (cea initiala la care am contractul de munca). Banca mi-a refuzat dosarul spunand sa reglementez situatia. Intors la firma, patronul mi-a spus ca nu trebuie nici un act aditional, ca totul e ok, ca sa verifice cei de la banca CUI si sa vada ca e corect tot. M-am intors la banca si dupa ce facut ceva verificari alta... surpriza. Atat firma X cat si Y au acelasi CUI, aceeasi adresa de sediu si... acelasi an al infiintarii. Prin urmare banca mi-a cerut sa aduc un act aditional prin care AGA a aprobat fuziunea/schimbarea numelui firmei, sau ce chestii o fi facut patronul. Eu am ramas in aer, dosarul mi-a fost refuzat, iar patronul sustine ca e in regula si ca cei de la banca sunt niste tampiti. Ba chiar s-a arata dispus sa ma ajute sa obtin un credit de la o banca la care are relatii.

Nu e ciudat? Sau sunt paranoic?

Cartea de munca este la zi, dar pe firma X, cea la care m-am angajat in 2007.

Multumesc.

#2
Ender1980

Ender1980

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 05.07.2008
Schimbarea de denumire a unei societati comerciale se poate realiza numai printr-o hotarare care se inregistreaza la Registrul Comertului. Celelalte date de identificare ale societatii raman la fel....codul unic. numarul de ordine in registrul comertului..etc. Nu pot exista doua societati comerciale care sa aibe acelasi cod unic de inregistrare. Daca patronul tau refuza sa iti puna la dispozitie hotararea AGA(act aditional) poti sa ceri la registrul comertului o copie certificata dupa ea...sau daca vrei mai mult chiar un istoric al societatii cu toate modificarile care au survenit de la infiintare si pana in prezent. Pentru copiua certificata se completeaza o singura cerere tip, costa in jur de 10 lei si in mod normal se elibereaza in aceeasi zi.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate