Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 

Ce se oferă la retenție?

* * * * * 11 votes
  • Please log in to reply
19802 replies to this topic

#19783
ColdFusion

ColdFusion

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 284
  • Înscris: 13.01.2005
Matusa mea are doua abonamente Fun 6 la care perioada contractuala a expirat in martie 2023 si recent au sunat-o de doua ori sa-i propuna trecerea la Fun 7, respectiv Fun 8, aplicandu-i o reducere de 1 eur in cazul Fun 7 pt 24 luni si 2 eur pt Fun 8 pe intreaga durata de viata a abonamentului (atata timp cat ambele sunt active).

Operatorii i-au comunicat ca abonamentul Fun 6 nu se mai regaseste in portofoliu si trebuie schimbat. Cat timp a fost sub perioada contractuala cu Fun 6, au fost vreo cateva incercari de a majora abonamentul, pe care le-am respins/contestat si tariful a ramas neschimbat.

Stiind de clauza referitoare la inflatie pe care Vodafone a introdus-o (si din exemplul regasit cu cateva pagini in urma, observ ca si Orange) am sfatuit-o sa nu accepte nicio varianta, cel mai probabil intentia Orange fiind de a obtine o noua perioada contractuala pt a putea majora ulterior tariful.

Prin retragerea unui abonament din portofoliu, este obligatorie schimbarea tuturor abonamentelor de acest tip? Sau tot ce incearca sa obtina de fapt este o noua perioada contractuala? Eu personal am acelasi Fun 6 cu perioada contractuala expirata in ianuarie si inca nu m-au contactat.

Poate mai sunt printre voi care ati trecut prin asa ceva, cum ati procedat? Nu a primit momentan nicio oferta cum am vazut mai sus de 4 eur, iar dpdv resurse, nu are nevoie de mai mult fata de ce are acum.

#19784
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,192
  • Înscris: 07.08.2003
E doar o vrăjeala. Nu se mai pot face contracte noi. Cele deja active rămân cat vrei tu. Da, dacă acceptă prelungirea va primi și clauza de indexare cu inflația.

Și ca să vezi cat sunt de mincinoși, Fun 6 este încă pe site la ei la contracte noi. Chiar redus la 3 euro la portare din altă rețea.

Dacă vrei să fie și mai simplu, ia-i Yoxo. Fără perioadă contractuală și având pret în lei.

Edited by daniel28, 13 March 2024 - 15:48.


#19785
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,167
  • Înscris: 06.02.2011

View PostColdFusion, on 13 martie 2024 - 14:33, said:

Matusa mea are doua abonamente Fun 6 la care perioada contractuala a expirat in martie 2023 si recent au sunat-o de doua ori sa-i propuna trecerea la Fun 7, respectiv Fun 8, aplicandu-i o reducere de 1 eur in cazul Fun 7 pt 24 luni si 2 eur pt Fun 8 pe intreaga durata de viata a abonamentului (atata timp cat ambele sunt active).

Operatorii i-au comunicat ca abonamentul Fun 6 nu se mai regaseste in portofoliu si trebuie schimbat. Cat timp a fost sub perioada contractuala cu Fun 6, au fost vreo cateva incercari de a majora abonamentul, pe care le-am respins/contestat si tariful a ramas neschimbat.

Stiind de clauza referitoare la inflatie pe care Vodafone a introdus-o (si din exemplul regasit cu cateva pagini in urma, observ ca si Orange) am sfatuit-o sa nu accepte nicio varianta, cel mai probabil intentia Orange fiind de a obtine o noua perioada contractuala pt a putea majora ulterior tariful.

Prin retragerea unui abonament din portofoliu, este obligatorie schimbarea tuturor abonamentelor de acest tip? Sau tot ce incearca sa obtina de fapt este o noua perioada contractuala? Eu personal am acelasi Fun 6 cu perioada contractuala expirata in ianuarie si inca nu m-au contactat.

Poate mai sunt printre voi care ati trecut prin asa ceva, cum ati procedat? Nu a primit momentan nicio oferta cum am vazut mai sus de 4 eur, iar dpdv resurse, nu are nevoie de mai mult fata de ce are acum.
Eu am Orange Me Start 6 si tot la fel au incercat sa ma forteze sa-l schimb dar nu am vrut pt ca minutele internationale inca le pot folosi catre UK, asta e singurul motiv pt care mai stau cu ei.

#19786
TybyMen

TybyMen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 28.12.2008
A luat cineva iPhone 15 Pro 256 la prelungire de abonament sau portare? sunt curios ce oferta a primit, daca a primit vreuna. Tks!

#19787
bogdangelu

bogdangelu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,064
  • Înscris: 16.07.2007
Cea mai tare ofertă de la ORANGE ???

Attached Files


Edited by bogdangelu, 15 April 2024 - 16:45.


#19788
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,216
  • Înscris: 26.06.2009

View PostTybyMen, on 14 aprilie 2024 - 12:06, said:

A luat cineva iPhone 15 Pro 256 la prelungire de abonament sau portare? sunt curios ce oferta a primit, daca a primit vreuna. Tks!
la i15 nu ofera preturi bune mai nimeni. E telefon nou...
La i14 (simplu, nu pro) au avut oferte foarte ok!

#19789
vladn2016

vladn2016

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 06.04.2018

 bogdangelu, on 15 aprilie 2024 - 16:44, said:

Cea mai tare ofertă de la ORANGE ???
Poți cere mai multe 😁🤣😂

#19790
paul_bh

paul_bh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 726
  • Înscris: 05.03.2006
Am vazut ca mai avantajoase oferte sunt cele de portare, la retentie reducerile la abonamente sunt mici. Se considera portare daca la sfarsitul perioadei contractuale se solicita trecerea pe prepay si apoi, in aceasi luna se solicita o oferta de portare de la prepay?

#19791
Mo_su

Mo_su

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 13.02.2024
La retentie reduci abonamentul la 50% , la abo  am prins Fun9 la 3 euro la trecerea de pe yoxo !
Nu prea mai sunt reduceri la terminale in schimb, trebuia sa cumpar terminal pe earlyupgrade si n-am ce asa ca merg inainte cu abonamentul la jumatate si strang puncte !

Edited by Mo_su, 23 April 2024 - 10:39.


#19792
sp3dia007

sp3dia007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 12.09.2009
Are cineva vreun voucher de 10 % cu ocazia,ia zilei numelui Gheorghe? Dacă nu îl folosiți va rog sa mi l dati mie pe pm.
Și ... La mulți ani!

#19793
paul_bh

paul_bh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 726
  • Înscris: 05.03.2006

Vizualizare mesajMo_su, pe 23 aprilie 2024 - 10:38, a scris:

La retentie reduci abonamentul la 50% , la abo  am prins Fun9 la 3 euro la trecerea de pe yoxo !
Nu prea mai sunt reduceri la terminale in schimb, trebuia sa cumpar terminal pe earlyupgrade si n-am ce asa ca merg inainte cu abonamentul la jumatate si strang puncte !

Eu am un smart. la vremea cand l-am facut a fost cu reducere mare,am sperat acum sa fie cu 50^, dar reducerea de 50& la smart-uri e doar la portare nu si la prelungiri.

#19794
UNBREAKABLE

UNBREAKABLE

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 885
  • Înscris: 07.12.2004
Daca am un abonament Smart Plus 15 redus la 7.5 EUR care expira in curand, ce ar fi de facut (stiu ca in mod normal va reveni la pretul intreg)?
Cam ce oferte as putea obtine? As vrea macar sa se pastreze reducerea, altfel nu cred ca mai raman la Orange.

Vad ca si in aplicatie au oferte "bune" la prelungirea pe 24 luni.

Attached Files


Edited by UNBREAKABLE, 24 April 2024 - 10:19.


#19795
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,216
  • Înscris: 26.06.2009
Suni la ORO si ceri oferta de la Departamentul Ofertare. Fie te preia instant, fie te suna in cateva zile. Daca vrei SIMO (adica fara telefon subventionat) sigur primesti ferta in acelasi pret (cel redus) ca pana acum.

#19796
catalin22

catalin22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 687
  • Înscris: 16.03.2006

View PostUNBREAKABLE, on 24 aprilie 2024 - 10:16, said:

Daca am un abonament Smart Plus 15 redus la 7.5 EUR care expira in curand, ce ar fi de facut (stiu ca in mod normal va reveni la pretul intreg)?
Cam ce oferte as putea obtine? As vrea macar sa se pastreze reducerea, altfel nu cred ca mai raman la Orange.

Vad ca si in aplicatie au oferte "bune" la prelungirea pe 24 luni.
SI la mine urmeaza sa expire aceeasi oferta peste vreo 3 luni. Daca nu reusesc sa pastrez ceva similar macar la maxim 10 EUR, plec de la ei, ma duc la Vodafone. M-as duce la Yoxo dar nu au NumberShare.

#19797
Mo_su

Mo_su

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 13.02.2024

 paul_bh, on 23 aprilie 2024 - 18:59, said:



Eu am un smart. la vremea cand l-am facut a fost cu reducere mare,am sperat acum sa fie cu 50^, dar reducerea de 50& la smart-uri e doar la portare nu si la prelungiri.
Eu am facut tura trecuta reducere de smart si a doua zi a mers din magazin si achizitie de terminal ! Am Smart 20 la 10 euro de atunci !

#19798
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,649
  • Înscris: 28.11.2001

Vizualizare mesajUNBREAKABLE, pe 24 aprilie 2024 - 10:16, a scris:

Daca am un abonament Smart Plus 15 redus la 7.5 EUR care expira in curand, ce ar fi de facut (stiu ca in mod normal va reveni la pretul intreg)?
Cam ce oferte as putea obtine? As vrea macar sa se pastreze reducerea, altfel nu cred ca mai raman la Orange.

Vad ca si in aplicatie au oferte "bune" la prelungirea pe 24 luni.
Urmărește când este oferta cu reducere 50% la prelungire și încearcă să faci prelungirea on-line, din contul tău.

#19799
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,666
  • Înscris: 21.03.2020
Vad ca au scos Fun12 din oferte, au bagat Fun11 si au scazut la jumate romingul de date...

Probabil ne considera idioti. Face Sulea prelungire in conditiile date.

#19800
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,672
  • Înscris: 21.03.2005

 GlCA_Contras, pe 25 aprilie 2024 - 09:44, a scris:

Vad ca au scos Fun12 din oferte, au bagat Fun11 si au scazut la jumate romingul de date...

Probabil ne considera idioti. Face Sulea prelungire in conditiile date.
Ti-am corectat "greseala".

Edited by MELODY, 25 April 2024 - 22:03.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate