Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Ce se oferă la retenție?

* * * * * 11 votes
  • Please log in to reply
19799 replies to this topic

#14077
tigrulus

tigrulus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 13.03.2009
Se pare ca Orange fie favorizeaza, fie habar nu au ce e aia precomanda.
Am facut precomanda pe 28 Oct pt un Mate 20 Pro Twilight cu o prelungire (bine ca nu am semnat actele inainte sa vina telefonul). Pe site s-a epuizat de 2 ori stocul de pe 2 Nov pana azi, si precomanda tot nu a ajuns. Cand ii intrebi o dau din stanga in dreapta ca nu a trimis Huawei , dar azi dimineata le aparea in stoc pe site.

#14078
warchilde

warchilde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 24.09.2007

View Postemanu900, on 06 noiembrie 2018 - 12:30, said:

Vezi sa nu fie varianta single sim plus locked in Vodafone, dar daca nu te incomodeaza aspectele astea atunci nu vei suferi.
O sa fiu atent la treaba asta, mersi. Momentan nu ar fi foarte deranjant dar poate in viitorul apropiat or activa si ei esim-ul ala si atunci ar fi o treaba.

#14079
Robert13x

Robert13x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 01.03.2014
Salut..
AM un  abonament vechi de vreo 9-10 ani, credeti ca se poate sa primesc o oferta putin mai buna? M-ar interesa o reducere mai consistenta la un telefon ( Eventual Mi Mix 2S) dar sa nu platesc mai mult de 8euro la abonament.

#14080
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View PostRobert13x, on 11 noiembrie 2018 - 14:59, said:

Salut..
AM un  abonament vechi de vreo 9-10 ani, credeti ca se poate sa primesc o oferta putin mai buna? M-ar interesa o reducere mai consistenta la un telefon ( Eventual Mi Mix 2S) dar sa nu platesc mai mult de 8euro la abonament.
Salut,

Te rugam sa ne oferi numarul de telefon prin mesaj privat. Vom verifica situatia abonamentului tau, iar daca acesta este eligibil, vom trimite o solicitare colegilor nostri de la departamentul Oferte.

O zi buna,
Orange Helper

#14081
blotunga

blotunga

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,186
  • Înscris: 09.04.2008
Soția a primit cu 5 euro 5 giga de net (+bonus 512MB/an) + 400 de min internaționale, nelimitat în rest. Îmi vine să mă portez și eu la Orange dacă ar da oferta asta la nou veniți :D

#14082
warchilde

warchilde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 24.09.2007
Nou venitii in general primesc oferte mai bune decat cei de la retentie.

#14083
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,381
  • Înscris: 01.12.2001
Nici vorba.
La retentie sunt mai ok.
Ab nou nu gasesti cu 5€

#14084
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
A obținut cineva la fidelizare ofertele de pe site? Par interesante.

#14085
tudor_ionutz2000

tudor_ionutz2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,892
  • Înscris: 16.04.2007
La fidelizare poți obține oferte f bune, depinde de cât plătești acum și cât ești dispus sa plătești pe viitor.

#14086
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Era curios daca de Black Friday au oferte similare cu cele pentru clientii noi. Am (re)venit prin portare si nu mai stiu daca au la fidelizare o mana mai larga decat de obicei sau nu.

Inca nu ma incadrez in oferte (sunt revenit din ianuarie). Oricum, bugetul cred ca difera de la caz la caz, as vrea sa aduc si al treilea abonament (al soacrei) si astept raspunsul lor.

#14087
bombanitorul

bombanitorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 536
  • Înscris: 28.04.2014

View Postblotunga, on 14 noiembrie 2018 - 13:42, said:

Soția a primit cu 5 euro 5 giga de net (+bonus 512MB/an) + 400 de min internaționale, nelimitat în rest. Îmi vine să mă portez și eu la Orange dacă ar da oferta asta la nou veniți Posted Image
Ce volum de internet si minute are in roaming?

#14088
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,055
  • Înscris: 20.06.2009
1,40 GB și minute nelimitate.

#14089
tia_tivi

tia_tivi

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 29.04.2015
Iesit din perioada contractuala cu doua numere de telefon, am solicitat oferta la retentie pe perioada cat mai scurta si cu cost cat mai mic. Asta am primit:
bonamentul va ofera minute, conferinta si redirectionare nelimitate in reteaua Orange, nelimitat minute si mesaje scrise nationale, 100 minute internationale fix si mobil UE, SUA si Canada (pentru exceptii vezi https://www.orange.r...fixe-orange-me/), 50 GB trafic de date national la viteze 4G+/3G+ de pan la 500/43,2 Mbps download si pana la 150/5,76 Mbps upload, in functie de capabilitatile telefonului folosit. In plus aveti inclus: Antivirus, 10 GB Cloud. Traficul efectuat de aplicatiile incluse in pachet, cu exceptia aplicatiei Orange TV GO si a site-ului tvgo.orange.ro, este nelimitat si gratuit atata timp cat sunt disponibile resurse de internet in pachet. Dupa consumarea resurselor de internet incluse in pachet sau dupa depasirea limitei de consum servicii date in Roaming in SEE se va aplica tariful aferent serviciilor de date conform abonamentului pentru tot traficul, inclusiv traficul catre aplicatiile incluse in pachet. Cu abonamentul Orange Me aveti acces pe telefon, tableta sau laptop la 27 de canale TV, printre care si canalele PRO (PRO TV HD, PRO X HD, PRO CINEMA, PRO 2 HD, PRO GOLD si PRO TV INTERNATIONAL), precum si la o colectie de sute de filme si episoade de seriale disponibile in sectiunea Movie Go Unlimited. Pentru acces la canale si filme, descarcati aplicatia Orange TV Go, disponibila in Google Play si App Store sau accesati de pe laptop site-ul tvgo.orange.ro. Autentificarea in aplicatia Orange TV Go se poate face direct cu numarul de telefon sau cu datele contului Orange creat cu abonamentul Orange Me. Apelurile redirectionate si apelurile tip conferinta in alte retele sunt tarifate standard cu 0.20 euro/minut(TVA inclus) din primul minut. Apelurile redirectionate si apelurile tip conferinta in retea nu sunt tarifate, traficul de internet mobil national si in roaming in SEE se tarifeaza cu 1 euro / 200 MB (TVA inclus) si se taxeaza standard conform tarii vizitate pentru traficul de roaming in tari non SEE. Tarifele pentru destinatiile internationale, dupa terminarea resurselor incluse in abonament: Europa retelele fixe, SUA si Canada: 0.360 euro/min, Europa retelele mobile 0.540 euro/min, 0.144 euro/SMS. Inlocuirea abonamentului in perioada minima contractuala cu un abonament cu valoare inferioara nu este permisa.
+ 300 miniute internationale

Cost 7 euro pe fiecare abonament.

Pareri...

#14090
danutz06

danutz06

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 27.10.2018
Bun de aruncat.
50 GB se primeste si la 5 euro.

#14091
Therockstar

Therockstar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,194
  • Înscris: 07.03.2016
La Orange la 5euro mai greu perioada asta să primești 50gb,20gb se mai poate dar pe 24 de luni,pe 12 luni se pot da 10gb!

#14092
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,844
  • Înscris: 26.02.2010
E bun, dacă ai nevoie și de roaming.
50 Gb se da la cartela și costa 5,95 euro, nu e mare diferență pana la 7 euro.

#14093
parintily

parintily

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,571
  • Înscris: 08.01.2007

View Posttia_tivi, on 19 noiembrie 2018 - 17:58, said:

....
Dacă nu ai nevoie de atâta net cere-l pe cel de 5Euro (cu 20GB / luna pentru 24 luni).


#14094
CrysiZ

CrysiZ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 25.05.2012
Din cate am inteles cel de 5 euro nu mai este in oferta,sau cel putin asa mi s-a spus mie.Daca ar putea sa imi confirme cineva acest abonament in ultimele 2 saptamani,asta ca motiv sa ii sun,sa le fac putin scandal,deja mi se pare o bataie de joc.Tin sa mentionez ca nu am ceva doar cu orange,ci cu toti operatorii.Nu se poate sa ne targuim la telefon ca in piata.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate