Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Mini-BURSA CB

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
Am primit aprobare de la conducere sa facem un topic DEDICAT cu vanzari/cumparari/oferte de statii, antene, monturi, fire, mufe, amp-uri, surse si alte cele.
Cateva reguli simple:
1. Au dreptul la vanzare doar userii cu indicativ SP si userii care au mai mult de 10-20 de posturi la activ. 
2. OBLIGATORIU se va specifica un pret pentru ca userii interesati sa nu fie nevoiti sa posteze doar pentru a intreba.
3. Oricine poate sa cumpere un produs.
4. SUNT STRICT INTERZISE mesajele tip UP, citarile propriului mesaj (doar in cazul in care faceti o reducere semnificativa de pret - adica nu 1 leu, de ex).
5. Sunt permise actualizarile o data la 7 zile (mai e valabil, am scazut pretul, s-a vandut colegului... , etc.).
6. Metoda de contact va fi PM/eMail (nu toti vor sa-si afiseze numarul de telefon online) , de aceea va rog sa va completati corect profilele.
7. TOATE OFERTELE, INTREBARILE SI MESAJELE SE VOR FACE PE PM, pe topic vor fi doar anunturi si atat!
8. Dupa ce scula va fi vanduta, postul va fi sters - preferabil ar fi sa dati un PM, REPORT post sau sa spuneti ce ati vandut.
9. Daca dupa mai mult de 4 saptamani produsul nu este anuntat ca vandut sau nu (Iuliutz:Va voi contacta pe PM ocazional pentru a intreba starea anunturilor) , postul va fi sters fara notificare, pentru a mentine topicul de actualitate!
10. Nu oferiti informatii false, in scopul de a da tepe, nu denaturati informatiile. Postati poze reale cu echipamentele, si oferiti detalii despre zgarieturi, lovituri sau orice alte interventii a suferit echipamentul. In caz contrar veti fi sanctionati!
Spor!

Edited by dannastase, 30 March 2011 - 14:06.
Numerotat regulile pentru o usoara identificare in cazul trimiterilor


#2
light_man

light_man

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 15.11.2006

View Postlight_man, on 28 iunie 2018 - 13:28, said:


Antena Sirio MegaWatt 4000 si talpa s-au dat! A ramas doar micul Intek M100. Daca il vrea cineva, e 70lei.. daca nu, intr-o punga va muri :)

#3
bizzu-TM

bizzu-TM

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,630
  • Înscris: 17.02.2008
Vand o statie CB LAFAYETTE TYPHOON II cu 240 de canale (6 benzi de frecventa), moduri de lucru FM/AM/SSB/CW, putere 12W/FM, 25W/AM, 40W/SSB si CW.
In FM, SSB si CW statia lucreaza conform specificatiilor originale. In AM statia este modificata COLT in Italia conform cerintelor comunitatii CB de acolo, avand urmatorul set complet de modificari:
- dublu modulator
- efect ecou elicopter Colt reglabil
- roger beep Colt
- monitor autoascultare.
Cu aceste modificari, statia este probabil unicat in Romania. Se vinde impreuna cu microfonul de mana original, cablul de alimentare 13,8V si brida de prindere auto originala.
Pret de vanzare 300 EUR + eventual transport.

Attached File  lt2.jpg   34.24K   59 downloads

#4
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 24.06.2008
Cumpar o talpa magnetica cat mai mica.Din ce am vazut cele de 90 ar cele mai mici.
Asa ca daca are cineva (mai ales de prin Bucuresti)...astept oferte.
Multumesc.

#5
ciolib

ciolib

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 14.02.2007
Vând statie President Thomas ,  vine cu toate accesoriile din cutie , cumpărată în 2015 .
650  ron. 0799664280
attachment=2153376:IMG_20150514_102755.jpg]

Attached Files



#6
valisfc

valisfc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 21.11.2011
Cumpar suport prindere/fixare pentru President HARRY III, sau ceva alternativ. Nu caut carcasa.
Merci.

#7
VIO47

VIO47

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 04.01.2009
Vand statie President William, in stare perfecta de functionare, nu a avut nici o defectiune sau reparatie. Cumparata in 2013 de la magazinul de pe Sos. Antiaeriana (Bucuresti), a fost folosita cam 2 ani si de vreo 3 ani sta nefolosita in cutie pentru ca nu am mai condus mult inafara orasului. Are toate accesoriile originale in stare foarte buna, inclusiv ambalajul original: suportul de fixare a statiei cu suruburile, suport microfon, cablu prelungitor pentru microfon, manual de utilizare. Cablul de alimentare este prelungit la 3 metri cu mufa de bricheta montata. Microfonul inca mai are folia de protectie pe display. Pe capacul de deasupra al statiei sint doua urme de uzura are vopselei (se observa in una din fotografii), nu sint zgarieturi profunde si nici lovituri, am avut statia montata in portbagaj si a mai fost atinsa de diverse bagaje. Pret de vanzare 750 RON.

Attached Files



#8
eftincanicusor

eftincanicusor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 537
  • Înscris: 20.01.2016

View PostVIO47, on 05 decembrie 2018 - 11:31, said:

Vand statie President William, in stare perfecta de functionare, nu a avut nici o defectiune sau reparatie. Cumparata in 2013 de la magazinul de pe Sos. Antiaeriana (Bucuresti), a fost folosita cam 2 ani si de vreo 3 ani sta nefolosita in cutie pentru ca nu am mai condus mult inafara orasului. Are toate accesoriile originale in stare foarte buna, inclusiv ambalajul original: suportul de fixare a statiei cu suruburile, suport microfon, cablu prelungitor pentru microfon, manual de utilizare. Cablul de alimentare este prelungit la 3 metri cu mufa de bricheta montata. Microfonul inca mai are folia de protectie pe display. Pe capacul de deasupra al statiei sint doua urme de uzura are vopselei (se observa in una din fotografii), nu sint zgarieturi profunde si nici lovituri, am avut statia montata in portbagaj si a mai fost atinsa de diverse bagaje. Pret de vanzare 750 RON.

Mai ai statia ? Un nr de tel PM.

#9
VIO47

VIO47

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 04.01.2009
Inca mai am statia President William, pret nou 700 RON.

#10
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 24.06.2008
Va salut....
Am facut zilele trecute curat si am gasit intr-o cutie o statie uitata de ani buni.
Este vorba despre o statie Motorola MTS 2000.Statia arata foarte ,bine chiar impecabil,dar cauciucul antenei e copt si crapat,iar acumulatorul e dus....
Pretul e de 100lei...
Ma puteti contacta aici sau la telefon 0764409905.
p.s: stiu ca e bursa de CB,dar majoritatea de pe forumul asta au tangenta si cu radioamatorismul,asa ca ama zis ca poate e cineva interesat.Daca incurca se poate sterge postarea cu scuzele de rigoare.
Toate cele bune!

Attached Files



#11
danco

danco

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 597
  • Înscris: 17.04.2006
Am de vanzare urmatoarele:

Statie Avanti Delta 4/8/18W, alimentare 12/24V: 360 lei;
Statie Storm Turboextreme 4/15W: 560 lei;
Antena Avanti carera 100 cm cu talpa magnetica: 120 lei;
Antena Megawat ML70 - 70 cm, cu talpa magnetica detasabila de 145 mm diametru: 100 lei;
Antena Megawat MW47 - 47 cm cu talpa magnetica ovala inclusa: 100 lei.

Se poate face pachet statie + antena cu discount. Sunt deschis la propuneri.

Toate sunt NOI.
Pentru interesati rog mail pe: [email protected]

233SP11 / YO3IDN, Dan

#12
danco

danco

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 597
  • Înscris: 17.04.2006
Revin cu preturile actualizate:
Statie Avanti Delta 4/8/18W, alimentare 12/24V: 320 lei;
Statie Storm Turboextreme 4/15W: 500 lei;
Antena Avanti carera 100 cm cu talpa magnetica: 80 lei;
Antena Megawat ML70 - 70 cm, cu talpa magnetica detasabila de 145 mm diametru: 80 lei;
Antena Megawat MW47 - 47 cm cu talpa magnetica ovala inclusa: 80 lei.

Astept propuneri.

#13
danco

danco

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 597
  • Înscris: 17.04.2006
Vandute.

View Postdanco, on 28 ianuarie 2020 - 13:53, said:

Revin cu preturile actualizate:
Statie Avanti Delta 4/8/18W, alimentare 12/24V: 320 lei;
Statie Storm Turboextreme 4/15W: 500 lei;
Antena Avanti carera 100 cm cu talpa magnetica: 80 lei;
Antena Megawat ML70 - 70 cm, cu talpa magnetica detasabila de 145 mm diametru: 80 lei;
Antena Megawat MW47 - 47 cm cu talpa magnetica ovala inclusa: 80 lei.

Astept propuneri.


#14
Maskatu

Maskatu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,315
  • Înscris: 30.05.2006
Daca intereseaza pe cineva (doar pe Buc):
-un PNI HP62 nou, fara cutie sau acte, fara antena, folosita de 2-3 ori
pret 330 lei

-un PNI 8000L, cu cutie + antena PNI de 45cm si garantie 1 an jumate. La fel, folosita foarte putin, inca are folia pe LCD.
pret 250 lei

-antena SH Midland ML145 la 100 lei

#15
Maskatu

Maskatu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,315
  • Înscris: 30.05.2006

View PostMaskatu, on 27 octombrie 2021 - 16:35, said:

Daca intereseaza pe cineva (doar pe Buc):
-un PNI HP62 nou, fara cutie sau acte, fara antena, folosita de 2-3 ori
pret 330 lei

-un PNI 8000L, cu cutie + antena PNI de 45cm si garantie 1 an jumate. La fel, folosita foarte putin, inca are folia pe LCD.
pret 250 lei

-antena SH Midland ML145 la 100 lei
Up. Daca este cineva le pot vinde impreuna ca pachet la 550 lei:
-statie PNI 8001L u garantie inca 1 an si jumatate
-statie PNI HP2
-antena PNI 45 cm
-antena Midland ML145
___
Separat la preturile notate sus.

#16
raresvintea

raresvintea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 13.06.2006
Vand Antena Albrecht DV27 1.4m lungime, prindere fluture, vine cu cablu de 4m. A fost folosita o singura data, se vinde la 75 lei in Bucuresti, Berceni. Precizez ca in cazul meu s-a acordat usor, fiind o situatie mai dificila dpdv swr, recomand cuiva ce cu greu reuseste sa scoata swr bun sau cuiva ce il intereseaza o antena ce se rabateaza foarte usor. La nevoie pot ajuta si cu calibrare cu swr-metru
Rares 0744672016

Attached Files



#17
protecties

protecties

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,190
  • Înscris: 06.11.2008
Vand o Statie radio CB President Bill ASC I, Roger Beep, Scan, 4W, 12V, folosita, in stare buna, la cutie, pret pentru forum softpedia 250 lei fix, predare personala in Bucuresti. Rog seriozitate, mai multe detalii in privat!

#18
cruiser71

cruiser71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 11.07.2010
Salut.
Cititi cu atentie anuntul!!!
Vand din colectia personala, statia CB President Teddy 2,cu factura si garantie pe numele meu pana Iulie 2024.
Statia este ca noua, toate accesoriile in cutie. Predare personala cu proba in fata clientului in Buc, sau judetele:BZ, VN, BC, BT, SV, IS, VS, GL, BR, fac curse in acele zone. NU TRIMIT prin curier sau Posta!. Pret FIX 350 ron.

Tel:0758094905

Specificatii :https://www.emag.ro/statie-radio-cb-president-teddy-ii-asc-am-fm-vox-nb-anl-12v-pni-teddy2/pd/D69GH2MBM/

Edited by cruiser71, 23 September 2023 - 09:26.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate