Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 

Sfat achiziție Media Player Non-Android/Non-Windows.

- - - - -
  • Please log in to reply
3288 replies to this topic

#3277
Grig

Grig

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 20.02.2005

View PostAxelRo, on 16 aprilie 2020 - 15:34, said:

Puțin probabil sa primești vreun răspuns la obiect de pe un topic despre mp-uri non android/Windows. Citește aici: https://forum.kodi.t....php?tid=252916

Dar prima parte a intrebarii este legata de mp-uri cu Android. Poate primesc un sfat legat de o posibila alegere.

#3278
AxelRo

AxelRo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,083
  • Înscris: 21.09.2006
Aici se discuta despre mp-uri cu alte sisteme de operare, altele decât Android sau Windows. Exista subiect dedicat pentru Android. Vei avea mai mari șanse acolo. Deschide link-ul din postarea anterioara și vei putea sa iei cea mai buna decizie în acord cu nevoile tale.

#3279
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
In afara de Apple ce alte mediaplayere 4K ar fi mai bune non android?

#3280
pauldemon

pauldemon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 26.12.2009
Un material intersesant despre playere sau mai bine zis despre kituri dev board  [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/uJvCVw1yONQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by pauldemon, 13 March 2023 - 20:51.


#3281
wather

wather

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,381
  • Înscris: 09.05.2018
Vezi ca intri pe alt domeniu , cel al SBC-urilor ( Single Board Computer )
Gen Raspebery si multitudinea de ''n'' variante ca el

Aici ar fi de preferat a se discuta despre modele de media playere cu soft propietar , cu toate ca vremea lor a cam apus ( Egreat , Zidoo , Zappiti , Dune , HiMedia )

#3282
skyeon

skyeon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 05.01.2005
In opinia mea cel mai bun player, strict pe partea de kodi, este Vero 4K+, asta daca nu ai facut alegerea pana acum.

#3283
AxelRo

AxelRo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,083
  • Înscris: 21.09.2006
Da, ar fi perfect daca ar merge și DV. Eu l-am cumpărat în 2018 pentru filme 3D ISO.

#3284
wather

wather

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,381
  • Înscris: 09.05.2018
Practic , nu exista media player care sa ii multumeasca pe toti userii
de aceea este indicat a se folosi device-uri complementare

#3285
ThePuiu

ThePuiu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,742
  • Înscris: 11.11.2003
Salutare!
As vrea o "scula" care sa poata sa redea un numar cat mai mare de formate video cu codarile specifice. Nu ma astept sa gasesc ceva pe care sa mearga orice, dar nici nu as vrea sa cumpar in fiecare an alta. Cred ca cea mai buna varianta ar fi un Apple TV 4K, dar aici am gasit cu 32G, 64G, si 128G. Ma puteti lamuri si pe mine care este diferenta intre ele? Este strict legata de spatiul de stocare sau au si alte diferente? Eu ma gindesc sa-l folosesc cu un HDD extern, asa ca spatiul intern nu ma intereseaza deloc.
Deci, ce ma sfatuiti? Sa cumpar un Apple TV sau altceva? Daca altceva, ce? (singura doleanta ar fi sa aiba telecomanda si sa fie 4k)
Multumesc!

#3286
dba

dba

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,275
  • Înscris: 06.12.2006
Diferenta dintre ele este doar spatiul de stocare.
Cum legi un HDD/SSD extern la Apple TV 4K, pentru ca nu ai port USB?
Apple TV 4K e bun pentru platformele de streaming oficiale, alt rost, eu nu-i vad.
Fisierele video le poti importa in Apple TV ca sa-ti apara in libraria media, de asta conteaza stocarea.
Opinia mea: nu este pentru rip-uri.
Pentru HDD/SSD extern se preteaza un media player cu android.

#3287
ThePuiu

ThePuiu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,742
  • Înscris: 11.11.2003

View Postdba, on 15 decembrie 2023 - 15:39, said:

Diferenta dintre ele este doar spatiul de stocare.
Cum legi un HDD/SSD extern la Apple TV 4K, pentru ca nu ai port USB?
Apple TV 4K e bun pentru platformele de streaming oficiale, alt rost, eu nu-i vad.
Fisierele video le poti importa in Apple TV ca sa-ti apara in libraria media, de asta conteaza stocarea.
Opinia mea: nu este pentru rip-uri.
Pentru HDD/SSD extern se preteaza un media player cu android.
multumesc pt informatie! nu stiam ca nu are port USB...
poti sa imi recomanzi un mediaplayer care sa faca ce vreau eu si sa fie cit mai simplu de utilizat? (nu toti membrii familiei sint foarte tehnici!)

#3288
dba

dba

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,275
  • Înscris: 06.12.2006
Depinde de buget:
Mi Box S 2 gen 270 lei, pe OLX sub 200 lei;
sau
Homatics BOX R PLUS Android TV™ 4K, cred ca il gasesti si pe emag, dar ceva mai scump;
sau
NVidia Shield 700 lei (model 2019).

Cumpara cu android/google TV oficial. Chinezariile vin cu un android (AOSP) de la dispozitivele mobile si sunt pline de malware.

Edited by dba, 15 December 2023 - 16:00.


#3289
wather

wather

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,381
  • Înscris: 09.05.2018
ThePuiu - Conversatia legata de media playerele cu android hai sa o discutam aici - https://forum.softpe.../page__st__7506

Nu de alta , dar daca continuam aici , vom face un ghiveci si nu se va mai intelege nimic din acest thread dedicat media playerelor non-android/windos

Aici fiind vorba doar de modele de media playere cu soft dedicat/facut de producatorul media playerului

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate