Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger

Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect
 Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...

Facultate din Bucuresti posibil o...

Eroare steering
 Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...
 Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 

Linda Residence

- - - - -
  • Please log in to reply
1992 replies to this topic

#1963
ARocK

ARocK

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 02.01.2008
As vrea sa stiu cine, pe banii nostrii ai tuturor, cu munca investita de noi, si grija timp de 12 luni, a decis ca e bine sa distruga cei doi arbusti (lonicela si spirea) de la blocul 10A.

#1964
AlexSotir

AlexSotir

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 04.06.2011
Nu stiu cine i-a distrus, insa ideal ar fi fost ca arbustii aia sa fi fost ceva mai mari (cum planteaza primaria). Cred ca la 200 de apartamente ne permitem si noi cativa copaci mai inalti.
Ce rost are sa plantam din aia mici, sa asteptam ani sa creasca, si dupa cum vezi asteptam degeaba ca se distrug?

#1965
ARocK

ARocK

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 02.01.2008
pamantul nu permite plantarea de copaci prea mari in acele spatii
de aceea s-au luat acesti arbusti, sa fie verzi sa dea un aspect placut, sa faca si flori (atunci cand le e perioada)

iar ce planteaza primaria nu ne atingem noi
toti au impresia ca discuta cu primaria cand le ceri preturi: locuri de joaca minime (de la 5-10k euro in sus), artari si alte bazaconii de la 200 euro bucata de doar 2m ...

o sa punem palmieri si cocotieri ca prin sectoru 4 (stim noi cine)

oricum ideea de baza ramane ... s-au cheltuit bani si munca si intretinere si cineva decide ca isi poate batea joc de restu 99,9% din prooprietari

#1966
sferatus

sferatus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.07.2014
Pentru cei interesati sa cumpere un apartament in acest ansamblu:
Vand apartament tip 8 ca acesta: http://www.lindaresi...ament.php?tip=8 + boxa si loc de parcare.

Dezvoltatorul nu mai are acest tip disponibil.

Detalii la telefon 0766 132 120 - nu sunt de la agentie imobiliara.

Edited by sferatus, 04 July 2014 - 15:49.


#1967
danisplb

danisplb

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 05.08.2014
Salutare tuturor,


Am parcurs mare parte din paginile acestui topic si inteleg ca sunt cativa dintre voi care folositi mijloacele de transport in comun pentru a ajunge in complex. Ati avut vreodata probleme in/in drum spre mijloacele de transport in aceasta zona? Locuiesc in apropiere si stiu ca zona este destul de "colorata", acesta fiind motivul pentru care va intreb acest lucru.

Multumesc.

#1968
dannone2222

dannone2222

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 21.04.2010
:)))

View Postdanisplb, on 05 august 2014 - 08:49, said:

Salutare tuturor,

Am parcurs mare parte din paginile acestui topic si inteleg ca sunt cativa dintre voi care folositi mijloacele de transport in comun pentru a ajunge in complex. Ati avut vreodata probleme in/in drum spre mijloacele de transport in aceasta zona? Locuiesc in apropiere si stiu ca zona este destul de "colorata", acesta fiind motivul pentru care va intreb acest lucru.

Multumesc.
Nu cu coloratii sunt probleme! Cu locatarii din complex insa sunt!Sa vezi ce frumos e cand  iti urla pe strada cu tot cu copii pana pe la 24:00 ......si dupa aia se plang ca sunt deranjati de manelele din cartier! :)))Nu va cumparati fratilor aici daca vreti liniste si civilizatie! Cautati ca sunt alte locatii mult mai ok!
Aici oamenii nu sunt in stare sa arunce gunoiul in tomberon...e mai bine sa stea la usa cu zilele si sa puta pe casa scarii si apoi au pretentii sa fie curat si sa miroasa a trandafiri...

#1969
MariaMitulescu

MariaMitulescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 17.11.2011
Asta cu gunoiul e maxima si adevarata:))) acum 2 zile eram pe punctul de a le duce gunoiul vecinilor:))))))

Asta cu gunoiul e maxima si adevarata:))) acum 2 zile eram pe punctul de a le duce gunoiul vecinilor:))))))

#1970
crusoe

crusoe

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 26.06.2013
Apropo de manele, spre spatele complexului se aud la maximum acum

#1971
cipst

cipst

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 01.09.2012
Intrebare....
Stie cineva vreun apartament in complex, liber, care poate fi inchiriat? Ideal ar fi 3 camere.
Este destul de urgent, apartamentul in care stam acum ar urma sa se vand si trebuie repede eliberat.
Multumesc!

#1972
magic-gabi

magic-gabi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,925
  • Înscris: 04.07.2006

View Postcipst, on 19 august 2014 - 22:40, said:

Intrebare....
Stie cineva vreun apartament in complex, liber, care poate fi inchiriat? Ideal ar fi 3 camere.
Este destul de urgent, apartamentul in care stam acum ar urma sa se vand si trebuie repede eliberat.
Multumesc!
Ai putea sa incerci sa incerci la astia daca nu iti raspunde nimeni pe aici: http://secure-homes....nda-residence/.

#1973
amvenit

amvenit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 23.04.2010
Am înțeles ca unii proprietari si plimbători de câini, de exemplu un nene din al treilea bloc, este deranjat de copiii care se joaca in complex. Domnului respectiv ii atrag atenția ca sunt aceeiași copii care se joaca in căcații câinelui. Pt ca nu am văzut pe cineva sa strângă după ce javrele se caca prin nisipul pe unde copii se joaca. Iar noi, părinții lor, suntem proprietarii care plătim si cheltuielile comune pt javre.
Si așa cum am pus copil de câteva luni la întreținere la întreținere sa fie puse si jivinele.

Edited by amvenit, 12 September 2014 - 21:18.


#1974
MariaMitulescu

MariaMitulescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 17.11.2011
Cand prin joaca se intelege "a urla" intre orele 13:00-15:00 , nu este in ordine, mai ales copiii turci dar si cei romani mai au excese de urlete .nu le am nis nimic niciodata, Nu s absurda, dar copilul meu de un an care pescuieste cacatii de caine prin nisip si spatiu verde doarme la ora aia... Si peste tot e normal ca in orele se pranz sa se pastreze o minima decenta. Nu zic sa nu se miste frunza , insa una e sa te joci si alta e pur si simplu sa Zbieri . Problema mea e ca toate astea se intampla la orele pranzului.la fel era si anul trecut cand fii mea, bebelus se trezea urland speriata de "joaca " copiilor.

#1975
amvenit

amvenit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 23.04.2010
Cum se apropie iarna si inevitabilul (balta din boxe) o sa își facă simțită prezenta ca in fiecare an. Sătui fiind de veșnicele plimbări (spre constatare) ale administrație prin subsolurile blocurilor pentru a măsură nivelul apei si nimic mai mult si conștienți de teapa primita de la dezvoltator, am hotărât sa hidroizolez boxa pe cont propriu. Ceea ce am si făcut astăzi.
In eventualitatea unei izolări colective NU voi contribui in niciun fel la acel proces. Ma doare fix in cot de hotărârile așa zisei asociații.

Edited by amvenit, 18 September 2014 - 20:22.


#1976
madistrez

madistrez

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 20.09.2014

View Postdannone2222, on 05 august 2014 - 20:21, said:

Posted Image))
Nu cu coloratii sunt probleme! Cu locatarii din complex insa sunt!Sa vezi ce frumos e cand  iti urla pe strada cu tot cu copii pana pe la 24:00 ......si dupa aia se plang ca sunt deranjati de manelele din cartier! Posted Image))Nu va cumparati fratilor aici daca vreti liniste si civilizatie! Cautati ca sunt alte locatii mult mai ok!
Aici oamenii nu sunt in stare sa arunce gunoiul in tomberon...e mai bine sa stea la usa cu zilele si sa puta pe casa scarii si apoi au pretentii sa fie curat si sa miroasa a trandafiri...
No comment stimabile! In acest complex exista liniste si civilizatie! Copii urla?...pai se vede ca nu ai copii sau ai avut o copilarie nefericita! Este un lucru normal! Daca vroiai liniste de mormant...alegeai Delta Dunarii sau ...Izvorul Tamaduirii....acum tac! sa nu te deranjez.! PS - De ziua dumitale asculti la casti manelele?

#1977
madistrez

madistrez

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 20.09.2014

View PostA-Bogdan, on 18 ianuarie 2014 - 23:08, said:

Daca este cineva interesat ofer spre inchiriere loc de parcare cu nr.49 cu 1050 RON pentru 1 an - pret usor negociabil. Aceasta oferta este valabila o luna incepand cu data afisarii acestui mesaj.

Telefon: ... , plata se achita integral pentru un an intr-o zi stabilita de comun acord cu clientul interesat de aceasta oferta si evident tot in aceeasi zi se ia in folosinta locul de parcare ! Numai bine !
pai nu esti tepar? cu 960 RON gasesti la Administratie!

#1978
amvenit

amvenit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 23.04.2010
Aline, cand o sa fie urmatoarea sedinta a asociatiei?
Dar comunica in timp util pentru ca vreau sa particip.
Una din probleme ar fi curatenia in complex. Si contravaloarea ei.

#1979
madistrez

madistrez

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 20.09.2014

View Postamvenit, on 24 septembrie 2014 - 20:01, said:

Aline, cand o sa fie urmatoarea sedinta a asociatiei?
Dar comunica in timp util pentru ca vreau sa particip.
Una din probleme ar fi curatenia in complex. Si contravaloarea ei.
hei,hei,hei domnule am venit))....ai venit intr-un moment nepotrivit.....curatenia in complex e penibila....dar atat isi permite d-nul Alin cu efortul rudelor de gradul 1....

#1980
amvenit

amvenit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 23.04.2010
Nu, am venit de vreo 3 ani.
Era o fetiscana inainte. Chiar facea treaba. Toata ziua facea curat. Si facea bine. Dar nu era ruda. Asa ca neputand sa participe la bugetul familiei s-a dus pe copca.
Curatenia este doar una dintre probleme. Ca daca tot platim apartamentul pe spatele complexului macar sa stim si noi una, alta.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate