Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 

schimbare IRQ in win2000

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
jeffe

jeffe

    Banned

  • Grup: Banned
  • Posts: 234
  • Înscris: 29.11.2001
bibicu: imi pare rau ca trebuie sa iti spun, dar confunzi. Daca nu ai device-uri USB sau nu vrei sa folosesti controller-ul integrat in placa de baza poti sa dezactivezi intreg controller-ul USB. Eu folosesc intensiv USB-ul, fara sa ii atribui un IRQ controller-ului.
Am un 815EP iar pe USB am multe device-uri: HDD Extern, CDRW Extern, Joystick, HUB USB, cablu de date, mouse, scanner, camera digitala, TV Tuner. In afara de cablul de date, scanner si camera digitala pe care nu le folosesc asa des, restul sunt conectate non-stop.
Pe de alta parte implementarea de USB pe 440BX pare-mi-se, este doar 1.0, si cam instabila.

#20
[mx]n0b0dy

[mx]n0b0dy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 08.03.2003

Quote

Originally posted by EndLess_Point
Intre timp am testat cu Driver Verifier, tot ce este implicat in problema mea. Testarea am facut-o, driver cu driver, si in momentul in care sistemul a startat cu acpi.sys sub observatie, bootarea s-a oprit intr-un mare ecran albastru.


rau off-topic:
EndLess_Point , suna f interesant ce ai spus. In ce este inclus Driver Verifier asta?  In DDK? Am luat si eu de la Microsoft un iso cu Microsoft Hardware Compatibility Test (HCT) 11.1a (DDK-ul nu se mai downloadeaza free), l-am instalat, nu am gasit Driver Verifier asta si mi-am cam prins urechile pe acolo. Poti sa spui asa in linii f mari cum se procedeaza, ca mai departe ma descurc (sper), sau daca ai niste linkuri ceva cu info ...Thanx.

#21
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
nu mama, lasa ddk-ul in pace. Drive Verifier vine integrat in 2000 si XP (nu stiu home edition, eu am pro).

Il startezi din Start - Run ... scrii acolo verifier.exe si starteaza un wizard care te ajuta sa faci ce vrei tu ... de la afisarea datelor despre ce ruleaza atunci, pana la testele pe care le vrei efectuate.

Sunt multe de scris despre, si este suficient de mare, asa ca dupa ce il testezi discutam daca vrei specific pe problema.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate