Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 

Scoala de antrenori sau arbitri

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
crysty_23

crysty_23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 07.04.2009
Salut
As dori sa va intreb daca stie cineva cum se pot absolvi cursurile scolii de antrenori de fotbal sau de arbitri miar place sa urmez aceste cursuri daca se poate.Este cineva care a incercat macar?:D.In ce localitate se tin cursurile cum poti prinde un loc si etc...:)

Multumesc anticipat

#2
Taquito

Taquito

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 497
  • Înscris: 18.10.2007
sunt si eu curios despre arbitrii...
am vazut ieri Steaua 2 - Petrolul la care arbitrul a dat 2 penalty-uri absolut aiurea in prelungirile meciului...la primul, faultul incepuse din afara careului dar jucatorul a cazut in careu si la al 2-lea a fost duel umar la umar la care un jucator a cazut, nu l-a impins...
eu pariasem prin min 85 ca nu se mai dau goluri. primul penalty a fost ratat de Steaua..am zis ca am scapat.. la al 2-lea imi venea sa sparg ceva prin casa...
oricum, exemple sunt destule, intrebarile mele sunt:
cum se ajunge arbitru ? trebuie sa ai un nr minim de clase ? se verifica in vreun fel inteligenta candidatilor ? se verifica daca au vreo treaba cu fotbalul ? se poate ajunge arbitru pe relatii ?

Edited by Taquito, 17 May 2010 - 15:04.


#3
doctorino

doctorino

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 11.12.2009

 crysty_23, on 12th October 2009, 18:33, said:

Salut
As dori sa va intreb daca stie cineva cum se pot absolvi cursurile scolii de antrenori de fotbal sau de arbitri miar place sa urmez aceste cursuri daca se poate.Este cineva care a incercat macar?:D.In ce localitate se tin cursurile cum poti prinde un loc si etc...:)

Multumesc anticipat

Daca n-ai mai fost legitimat inainte la niciun club de fotbal sau club sportiv, trebuie mai intai sa termini cursurile de instructor sportiv de fotbal daca vrei ulterior sa devii antrenor de fotbal. Cursurile de instructori de fotbal, in Bucuresti se tin de catre AMFB.

Despre arbitrii nu stiu.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate