Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 

conversatie limba franceza

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
ralucanicola

ralucanicola

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.10.2009
Salutare!

Stiti cumva daca exista grupuri de conversatie in limba franceza? (mai exact oameni care sa se intalneasca si sa vorbeasca in franceza ca sa isi imbunatateasca nivelul..ceva gen clubul francofonilor anonimi  :D )
Am vazut ca exista cursuri de conversatie la Institutul francez dar pe langa faptul ca sunt scumpe se organizeaza foarte rar.

O zi frumoasa,
Raluca

#2
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006
Ai o idee foarte buna ! Eu stiam foarte bine limba franceza, dar din pacate am 6 ani de cand am conversat ultima data si am uitat . Rau de tot.
  Ma descurc sa citesc o revista sau un ziar, dar sa ma exprim greu mai reusesc.

#3
yvonna

yvonna

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 29.01.2008

 ralucanicola, on 9th October 2009, 16:07, said:

Salutare!

Stiti cumva daca exista grupuri de conversatie in limba franceza? (mai exact oameni care sa se intalneasca si sa vorbeasca in franceza ca sa isi imbunatateasca nivelul..ceva gen clubul francofonilor anonimi  :D )
Am vazut ca exista cursuri de conversatie la Institutul francez dar pe langa faptul ca sunt scumpe se organizeaza foarte rar.

O zi frumoasa,
Raluca
Ar fi super un forum pe tema asta. Nu numai in franceza, in toate limbile de circulatie internationala.

#4
simion

simion

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 28.02.2007
Salut

Stiu ca-i foarte vechi topicul, dar eu as fi foarte interesat de un grup de conversatie in limba franceza. Sper ca mai sunt si alte persoane care ar dori. Daca da, spuneti :)

Andrei

#5
Tarzy

Tarzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,637
  • Înscris: 28.11.2001
si eu sunt interesat,
eventual poate ne organizam noi sa "parlim" una alta :)

#6
Sanym

Sanym

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 04.08.2015
On pourrait communiquer ici par écrit, ainsi on va exercé aussi bien le domaine "production écrit "  qui intègre dans une certaine mesure le domaine "production oral ".

Je vais commencer moi-même, parce que je me casse la tête pour traduire un devis tortueuse pour moi et je vous propose de faire la traduction ensemble (plusieurs traduction = mieux, ainsi interaction deviendra plus animé) et de l'analyse/commenté.
Donc le devis:
"Je n'ai jamais eu de chagrin qu'une heure de lecture n'ait dissipé."

Le but/objectif de cette interaction: améliore notre niveau. Tous les commentaires constructifs seront plus utile si ils seront écrits en français.
Je vous en prie ! ��

#7
petit_christian

petit_christian

    Homo mirabilis

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,829
  • Înscris: 15.08.2014
Vous avez une tres bonne ideé. J'espere que le monde rejoignera ce group de discution.
Mais permmetez moi un humble avis.
Pour accomplir mieux votre but, il vaut mieux si vous essayez d'activer directement sur les forums français.

#8
razdelyon

razdelyon

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 30.05.2016

 petit_christian, on 04 august 2015 - 16:32, said:

Vous avez une tres bonne ideé. J'espere que le monde rejoignera ce group de discution.
Mais permmetez moi un humble avis.
Pour accomplir mieux votre but, il vaut mieux si vous essayez d'activer directement sur les forums français.

Je me permets de corriger un peu:
"Vous avez une très bonne idée. J'espère que beaucoup de monde rejoindra ce groupe de discussion.
Mais permettez-moi de donner mon humble avis:
Pour atteindre votre but, il vaut mieux essayer d'aller directement sur des forums français. "

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate