Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

INTERNET ORANGE

- - - - -
  • Please log in to reply
3646 replies to this topic

#19
capuera

capuera

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 467
  • Înscris: 15.10.2006

 domnesti-sa-traiesti, on 15th September 2009, 22:33, said:

si eu am abonament internet de la orange cu 10 euro (night and week-end); din 15 august nu mai merge deloc. il folosesc de 1 an si jumatate si a mers f. bine. am sunat la ei si m-au pus sa fac testul de viteza pe www.test-viteza.ro si la 'download' aparea 956kbps...si a zis tipu' de la cablu ca e o viteza buna...asa ca voi plati ca fraieru inca 9 luni ca sa expire cei 2 ani de contract si BASTA...ca orange nu considera necesar interventie tehnica la problema mea. poate problema e de calculator, desi testez constant de o luna modemul pe 2 calculatoare si nu merge neam.

daca in testul de viteza ti-a iesit ca iti merge cu aproape 1Mbps nu stiu cum poti sa spui ca nu merge neam...inseamna ca functioneaza cam la o treime din maximul pe care il poti atinge tu.

#20
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,867
  • Înscris: 25.01.2007
asta nu se pune. si io prind cu netul de acasa si 8 mega curat de pe net, dar la antivir update-ul dureaza mult. atat poate serverul lor.

#21
domnesti-sa-traiesti

domnesti-sa-traiesti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 15.09.2009

 capuera, on 16th September 2009, 11:04, said:

daca in testul de viteza ti-a iesit ca iti merge cu aproape 1Mbps nu stiu cum poti sa spui ca nu merge neam...inseamna ca functioneaza cam la o treime din maximul pe care il poti atinge tu.


Nu merge neam = descarcarea oricarei pagini de net (de ex. a paginii de google) nu se realizeaza. deloc.

#22
angel74dm

angel74dm

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 06.12.2007

 ionutzradu, on 14th September 2009, 20:15, said:

adica daca eu am inteles bine tu dai 11 euro pe luna (aprox 40 ron) ai legare gratuita ,si ti-a fost oferit si un laptop gratis (sau pe asta ai dat bani???)si ce inseamna trafic inclus de 1.5 gb pe luna inseamna cumva ca platesti in plus daca treci peste si nu ar fi cumva o optiune ca sa imi scada viteza si sa nu mai platesc in plus la abonament ((((e criza financiara)


11,9 euro sunt 50,4 roni, daca tot e criza financiara...

#23
truthman

truthman

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 641
  • Înscris: 01.05.2006

 huafa, on 14th September 2009, 20:10, said:

nu stii ce vorbesti
eu am incercat vodafone (unde ai 3g e ok dar unde e gprs e jale)
mai apoi zapp (1x bunicel si evdo acceptabil)
acu sunt pe orange (3g+/3g/edge) si sunt aproape multumit
bai gogule, nu-mi vinde mie gogosi, internetul de la Orange este EXECRABIL!!! Si de 2 zile nici macar nu-mi mai merge! abia de astazi a inceput sa merga dupa zeci de telefoane! As rezilia contractul fara sa stau pe ganduri dar nu vor sub nici o forma sa-mi rezilieze contractul fara sa platesc o caruta de bani pentru nimic.
pana sa inchei contractul cu cei de la orange am avut internet de la vodafone si vreau sa zic ca a mers super bine. intr-un an de zile cat am avut contractul cu ei nu am avut absolut nici un fel de probleme. conexiunea stabila, semnal chiar in metrou spre deosebire de orange, viteza buna pentru upload si download nu ca la orange  cand ai semnal full  abia reusesti downloadezi cu 70-80kb/s ........  pe metropolitan.

uite un test  cu un abonament de 3,6Mb/s la Orange cu 3 linii la semnal si 3G+, pe un server din bucuresti, eu fiind tot din bucuresti, fara sa depasesc limita de trafic.
http://www.speedtest...t/577652579.png

si inca un test tot pe metropolitan dar de data asta prin cablu  la un alt provider!
http://www.speedtest...t/577661483.png

Attached Files


Edited by truthman, 29 September 2009 - 10:15.


#24
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
asta e viteza dupa depasirea traficului.....

#25
truthman

truthman

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 641
  • Înscris: 01.05.2006

 rich1974, on 29th September 2009, 13:56, said:

NU VREA NIMENI UN ABONAMENT DE DATE DE LA VODAFONE? MAI AM 12 LUNI DE CONTRACT......
AS VREA SA-L TRANSFER ALTEI PERSOANE.

nu ai vrea sa facem schimb de abonamente? iti dau un abonament la Orange (contract inca 12 luni) + modem bonus + 30 de puncte fidelitate  si imi dai abonamentul tau de 12 luni la Vodafone (doar sim-ul fara modem).  si mai ofer si o diferenta de bani  :thumbup:

Edited by truthman, 29 September 2009 - 15:14.


#26
aum

aum

    In sfarsit, NEFUMATOR!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,209
  • Înscris: 06.12.2006
@rich1974: eu zic sa te bagi, e o oferta f. buna. :)

#27
macette

macette

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,549
  • Înscris: 19.09.2008
Imi spune si mie cineva care sunt setarile pt. a folosi internetul de la Orange ? Am imprumutat o cartela de la cineva care are modem E160 (deci activa si cu acces la internet mobil) si vreau sa testez doua modemuri E220. Deci ma intereseaza numarul de access, APN-ul si daca se folosesc user si password si eventual alte setari ce trebuie facute. Multumesc anticipat.

#28
constantin28

constantin28

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,601
  • Înscris: 29.02.2008
numar *99#
apn internet
fara parola sau user
ip si dna pe automat


bafta  :)

#29
macette

macette

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,549
  • Înscris: 19.09.2008

Quote

numar *99#
apn internet
fara parola sau user
ip si dna pe automat

Imi da error 619 :(.

Edited by macette, 23 March 2010 - 16:15.


#30
constantin28

constantin28

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,601
  • Înscris: 29.02.2008
setariile sunt OK,  suna la ei sa-ti verifice numarul

bafta si acolo  :thumbup:

#31
macette

macette

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,549
  • Înscris: 19.09.2008
Intradevar astea sunt setarile reale. Primul modem nu mai era activ insa am gasit la cineva unul platit la zi si a merge OK. Multumesc !

#32
irinel20

irinel20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 12.03.2009
Salut baieti.
Am si eu internet de la orange si am o problema. Cand am facut abonamentul mi-au dat un modem cu cablu care se baga in placa de retea. Pe acest modem se pot lega 4 pc-uri pt ca are 4 sloturi pt cablu. V-am zis treaba asta ca sa va dati seama cum arata modemul meu:)
Problema mea este urmatoarea: Am 2 pc-uri in casa dar internetul acesta de la orange il folosesc decat la unu. Dar de la un timp netul merge jalnic la pc-ul pe care il folosesc. Am incercat la celalalt pc si acolo merge muuult mai bine. De ce? Am reinstalat sistemul acum vreo 3-4 saptamani. Trebuie facuta vreo setare ceva, o fi de la placa de retea sau este de la modem? Semnal am 4 lini din 5.
Sper sa ma puteti ajuta. Multumesc

#33
constantin28

constantin28

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,601
  • Înscris: 29.02.2008
in primul rand , ce folosesti tu se numeste router

in al doilea rand , pe pc-ul pe care merge greu net-ul incearca urmatoarele :

1. scaneaza cu un antivirus "cunoscut" gen bitdefender, nod32 , kaspersky ... poti sa le iei sub forma de trial 30 zile, dar atentie, sa-l dezinstalezi inainte pe cel care il ai acum,
de exemplu http://www.bitdefend.../antivirus.html

2. verifica daca atunci cand se deschide windows-ul nu se incarca si programe pt download gen utorrent, bitorrent, odc samd

3. verifica  setariile si modifica-le ca in imaginiile atasate:

pt local area connection
Attached File  1.jpg   36.34K   59 downloadsAttached File  2.jpg   34.36K   46 downloads

pt internet explorer
Attached File  3.jpg   38.37K   40 downloadsAttached File  4.jpg   75.47K   41 downloads

#34
v_condratovici

v_condratovici

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,788
  • Înscris: 21.03.2009
La ora asta nu merge netul Orange pe EDGE în Mehedinți, ce să zic, rușine..

#35
porcusoru

porcusoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,433
  • Înscris: 04.04.2008
Viteza orange caracal/olt

[ http://www.speedtest.net/result/772806868.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#36
fabytm

fabytm

    4G+

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,643
  • Înscris: 30.06.2009
In afara de faptul ca ai un ping destul de mare, viteza este OK!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate