Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
recomandare AC 2 dormitoare mici

Ce femeie are si zahar si miere

Vas wc care nu inchide

De ce este greu pentru microintre...
 Intrebari despre carucior electric

Tester pH-ul apei

Achizitionarea unui subwoofer auto

Aparat foto zoom mare
 Smecheri vs populime

La multi ani @Lieutenant!

La multi ani @xmanyacs77!

Tableta office
 Comanda Mobexpert - o zi inainte ...

Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC

Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...
 

INTERNET ORANGE

- - - - -
  • Please log in to reply
3646 replies to this topic

#109
Alex86

Alex86

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 16.01.2006
salut
am un abonament de date pe care vreau sa il inchid
stie cineva daca neaparat trebuie sa predau simul( ar cam fi o problema asta il foloseste varul mau care sta pe langa Iasi )
modemul a fost cumparat cu 1 eur deci nu trebuie returnat 100%

#110
lucienuk

lucienuk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,579
  • Înscris: 27.04.2007

View PostAlex86, on 18th August 2010, 09:28, said:

salut
am un abonament de date pe care vreau sa il inchid
stie cineva daca neaparat trebuie sa predau simul( ar cam fi o problema asta il foloseste varul mau care sta pe langa Iasi )
modemul a fost cumparat cu 1 eur deci nu trebuie returnat 100%
Eu inteleg din postul tau ca pe sim ai date+voce. Daca vrei sa dezactivezi numai abonamentul de date iti ramane simul cu partea de voce.
Daca ai numai date atunci degeaba ramane simul pentru ca nu se poate folosi.

Edited by lucienuk, 18 August 2010 - 08:33.


#111
Alex86

Alex86

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 16.01.2006
e SIM doar pt  trafic de date, serviciul voce fiind dezactivat de la inceput
credeam ca se subintelege din moment ce am mentionat si de modem
ms mult

#112
constantin28

constantin28

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,601
  • Înscris: 29.02.2008
"am un abonament de date pe care vreau sa il inchid
stie cineva daca neaparat trebuie sa predau simul"

daca reziliezi contractul nu mai poti utiliza sim-ul, dar nu e nevoie sa -l predai ca oricum nu mai poate fi utilizat...logic nu
modemul ramane la tine

daca a trecut perioada contractuala , dar nu ceri reziliere poti utiliza sim-ul cat vrei tu ... logic :P
modemul ramane la tine , e al tau , nu e luat in chirie

#113
@ndy

@ndy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 348
  • Înscris: 10.01.2006
Exista posibilitatea de a testa Internetul mobil de la Orange, cum este si la Vodafone?

#114
constantin28

constantin28

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,601
  • Înscris: 29.02.2008
da, se pot testa , uite aici  http://www.orange.ro...ate/try-ro.html

#115
@ndy

@ndy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 348
  • Înscris: 10.01.2006
Vreau sa testez Internetul mobil pentru PC. Imi poate oferi cineva mai multe detalii, in afara de cele de pe site?
Modemul se plateste, urmand sa primesc banii la sfarsitul perioadei de testare?

Edited by @ndy, 30 August 2010 - 15:12.


#116
ghitapg2

ghitapg2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,537
  • Înscris: 07.04.2005

View Post@ndy, on 30th August 2010, 16:06, said:

Vreau sa testez Internetul mobil pentru PC. Imi poate oferi cineva mai multe detalii, in afara de cele de pe site?
Modemul se plateste, urmand sa primesc banii la sfarsitul perioadei de testare?

Un var de-a meu a testat. Dupa cele 15 zile predai modemul. Nu a platit nimic, probabil il dau il custodie.

Vino în cel mai apropiat Orange shop sau la partenerii Orange pentru a lua pachetul de test.
Dacă dorești să navighezi în continuare pe internet și după perioada de testare, poți activa orice abonament de internet nelimitat..


In cel mai rau caz, te trezesti ca trebuie sa platesti abonamentul de internet pt o luna  :naughty:
Eram in Shop si un tip intreba de ce lui i-a fost facturat o luna ab. de internet, cu toate ca l-a predat dupa expirarea perioadei de testare. Raspunsul portocaliilor a fost sa plateasca ca ii va aparea pe urmatoare factura ca reducere ce a platit pt internet

#117
rasvan_p

rasvan_p

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 09.01.2009

View Post@ndy, on 30th August 2010, 16:06, said:

Vreau sa testez Internetul mobil pentru PC. Imi poate oferi cineva mai multe detalii, in afara de cele de pe site?
Modemul se plateste, urmand sa primesc banii la sfarsitul perioadei de testare?

Da, se incheie contractul, se plateste modem-ul. In plus, se semneaza o anexa la contract prin care te obligi sa restitui modem-ul si sim-ul cel mai tarziu in 15 zile de la semnare, in cazul in care serviciul nu te satisface. Daca depasesti cele 15 zile, contractul intra automat in vigoare.
Numai bine.

#118
senator

senator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,423
  • Înscris: 02.03.2006

View Postd-_-b, on 3rd September 2010, 08:13, said:

Am bagat tzeava din cartier si doresc sa cesionez(predau) gratuit abonamentul de internet Orange pentru ca nu-mi mai este de folos.
Cred că ai greșit aria. Aici nu sunt anunțuri de vânzări-cumpărări.

#119
d-_-b

d-_-b

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 09.04.2009

View Postsenator, on 5th September 2010, 21:53, said:

Cred că ai greșit aria. Aici nu sunt anunțuri de vânzări-cumpărări.
Aria unde am publicat este perfect valabila,nu cred ca ai inteles bine,nu vand si nu cumpar nimic,pur si simplu ajut pe cineva care are nevoie de internet prin modem,predau gratuit (pentru tine ca sa intelegi: FARA BANI) modemul si sim-ul cu oferta speciala (pe piata nu exista oferta mai buna).

#120
NoManele

NoManele

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 08.09.2010
Internetul mobil nu este destinat momentan pentru utilizare intensiva ... indiferent de provider, semnalul si viteza sunt foarte slabe ... daca aveti nevoie pentru e-mail si pt citit una alta pe net, este ok ... dar s anu va asteptati la rezultate prea bune, o sa mai dureze cel putin 5 ani pana cand va fi semnal HSDPA, cel putin in orasele mari!

#121
huafa

huafa

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 18.02.2006

View PostNoManele, on 9th September 2010, 01:10, said:

Internetul mobil nu este destinat momentan pentru utilizare intensiva ... indiferent de provider, semnalul si viteza sunt foarte slabe ... daca aveti nevoie pentru e-mail si pt citit una alta pe net, este ok ... dar s anu va asteptati la rezultate prea bune, o sa mai dureze cel putin 5 ani pana cand va fi semnal HSDPA, cel putin in orasele mari!
ce vorbesti ??
eu zic ca nu esti la curent cu realitatea uite aici test in trenul 652 suceava-bucuresti nord in gara bacau:
daca nici asta nu e viteza buna pentru internet mobil de la orange
testat cu option 515m, Attached File  net_bacau.jpg   161.02K   66 downloads

te rog mult nu generaliza...si mie imi mergea prost inainte insa am schimbat stick-ul si sunt foarte multumit de el
informeaza-te bine inainte de a arunca cu noroi in Orange internet mobil

#122
dragos_s

dragos_s

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 26.07.2010

View Postd-_-b, on 8th September 2010, 20:55, said:

Aria unde am publicat este perfect valabila,nu cred ca ai inteles bine,nu vand si nu cumpar nimic,pur si simplu ajut pe cineva care are nevoie de internet prin modem,predau gratuit (pentru tine ca sa intelegi: FARA BANI) modemul si sim-ul cu oferta speciala (pe piata nu exista oferta mai buna).
Da! Gratuit! Si pe cati ani e abonamentul respectiv? Cati ani ramane "legat" cel pe care "il ajuti" tu?

#123
d-_-b

d-_-b

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 09.04.2009

View Postdragos_s, on 13th September 2010, 15:10, said:

Da! Gratuit! Si pe cati ani e abonamentul respectiv? Cati ani ramane "legat" cel pe care "il ajuti" tu?
Nu te supara,dar te-ai bagat ca musca...daca citeai mai sus era ceva..

Cine nu poate sa inteleaga avantajul sa se abtina,inca odata prezint avantajul si mai detaliat pt tine:

-durata contract ramasa 10 luni (in momentul asta) plus o luna cadou din partea mea ,raman 9 luni de plata,deci dupa 10 luni contractul expira,daca viitorul utilizator doreste sa ramana mai departe cu abonamentul poate sa mearga,daca nu poate sa-l inchida.

Oferta de pe abonamentul meu este:
Cost lunar:12,4 euro/luna  tva inclus
Trafic inclus: 6GB CU 7,2 mb/s  (dupa consumarea traficului respectiv viteza scade la 128 kb/s fiind nelimitat)
Modem: gratuit
Durata contractuala :10 luni

Oferta actuala la orange la aceeasi bani pentru un abonament nou: Internet Unlimited 12
Cost: 13,54 euro/luna
Trafic: 3 GB CU 7,2 mb/s  (dupa consumarea traficului respectiv viteza scade la 128 kb/s fiind nelimitat)
Modem: 1 euro
Durata contractuala: 24 luni

Iar ca bonus,in februarie se poate lua telefon pe puncte,de exemplu se poate lua Samsung Galaxi S la pretul de 120 euro ...

Avantajele sunt foarte clare,este un ajutor pt cineva care doreste un abonament de internet cu oferta foarte buna.

Edited by d-_-b, 13 September 2010 - 17:22.


#124
dragos_s

dragos_s

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 26.07.2010

View Postd-_-b, on 13th September 2010, 18:19, said:

Nu te supara,dar te-ai bagat ca musca...daca citeai mai sus era ceva..

Cine nu poate sa inteleaga avantajul sa se abtina,inca odata prezint avantajul si mai detaliat pt tine:

-durata contract ramasa 10 luni (in momentul asta) plus o luna cadou din partea mea ,raman 9 luni de plata,deci dupa 10 luni contractul expira,daca viitorul utilizator doreste sa ramana mai departe cu abonamentul poate sa mearga,daca nu poate sa-l inchida.

Oferta de pe abonamentul meu este:
Cost lunar:12,4 euro/luna  tva inclus
Trafic inclus: 6GB CU 7,2 mb/s  (dupa consumarea traficului respectiv viteza scade la 128 kb/s fiind nelimitat)
Modem: gratuit
Durata contractuala :10 luni

Oferta actuala la orange la aceeasi bani pentru un abonament nou: Internet Unlimited 12
Cost: 13,54 euro/luna
Trafic: 3 GB CU 7,2 mb/s  (dupa consumarea traficului respectiv viteza scade la 128 kb/s fiind nelimitat)
Modem: 1 euro
Durata contractuala: 24 luni

Iar ca bonus,in februarie se poate lua telefon pe puncte,de exemplu se poate lua Samsung Galaxi S la pretul de 120 euro ...

Avantajele sunt foarte clare,este un ajutor pt cineva care doreste un abonament de internet cu oferta foarte buna.
La fel de clare sunt si avantajele pentru tine. CASTIGI 112 Euro. Deci VINZI ceva!

#125
medley

medley

    custom attitude

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,879
  • Înscris: 06.05.2005
Abonamentul e ok ca trafic si cost vs. Unlimited 14 de acum, modemul insa nu e chiar de elita. Am ceva indoieli in privinta posibilitatii de a achizitiona telefon la fidelizare pe numar de date. Trebuie sa presupun ca este exclusiv de date, caci ai spus 12.4 tva inclus, iar daca era pus pe numar de voce era evident mai scump. Ca sa nu mai zic de pretul acela indraznet la Galaxy S.  De n-as stii ce vobesc, as lua eu netul numai pentru telefonul la pretul spus de tine. Dar nu e asa.

Edited by medley, 13 September 2010 - 21:46.


#126
d-_-b

d-_-b

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 09.04.2009

View Postmedley, on 13th September 2010, 22:45, said:

Abonamentul e ok ca trafic si cost vs. Unlimited 14 de acum, modemul insa nu e chiar de elita. Am ceva indoieli in privinta posibilitatii de a achizitiona telefon la fidelizare pe numar de date. Trebuie sa presupun ca este exclusiv de date, caci ai spus 12.4 tva inclus, iar daca era pus pe numar de voce era evident mai scump. Ca sa nu mai zic de pretul acela indraznet la Galaxy S.  De n-as stii ce vobesc, as lua eu netul numai pentru telefonul la pretul spus de tine. Dar nu e asa.
Te inseli,eu am lucrat la dealer orange pana de curand,stiu foarte bine ce spun,nu are nicio importanta ca ai nr de date sau voce,trebuie sa ai un nr orange cu contract (nu prepay) ,daca nu esti convins poti intreba la un orange shop,iar oferta cu telefonul o am pe contul meu de pe orange.ro,in cazul in care nu vrea nimeni abonamentul,asta e,voi lua un telefon f performant in feb.
Pretul de mai sus la Galaxi S este cel momentan,dupa cum stiu politica orange,tin sa cred ca va fi mult mai ieftin peste 3-4 luni!

"dragos_s"-nu stiu care este problema ta!

Numai bine!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate