Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 

Design & Script uCoz

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
cl2ud1u

cl2ud1u

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 06.09.2009
As vrea si eu sa stiu , daca mi-as face un site cu designuri , scripturi si altele ce tin de uCoz ( Free deisgur ), credeti ca as avea vizite ?
Cati dintre voi ati fii interesati ?

Mi-a venit ideea asta pentru ca sunt foarte multe persoane care folosesc uCoz , si m-am gandit ca poate imi va merge cu site-ul , da mai intai astept parerile voastre !

#2
luk4

luk4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,149
  • Înscris: 29.04.2008
Eu nu...

#3
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
scuza-ma, dar ucoz, piczo si alte rahaturi dinastea folosesc doar mucosii ce vor sa se laude cu ceva si nu stiu sa faca nimic.
90% din "saiturile" facute pe ucoz sunt oribile.

#4
cl2ud1u

cl2ud1u

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 06.09.2009
Am facut siteul de care vorbeam ( http://www.web-help.do.am ) , nu cred ca are un design "naspa" cum zici tu ca uCoz nu au designuri misto , teas ruga sa te uiti si peste celelalte designuri si sa imi spui daca arata chiar asa de rau .

#5
luntrarustefan

luntrarustefan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 08.04.2007
Fa teme wordpress , sau publica teme wp pt download . Usor de facut , cautate si voila. Visits :)

#6
stefanhellzone

stefanhellzone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 897
  • Înscris: 31.07.2008
Sunt si siteuri serioase pe ucoz .Dar majoritatea care isi fac site pe ucoz vor sa se dea mare ca au si ei site.Daca stii cum sa folosti ucoz-ul poti face ceva serios pe el.

Edited by stefanhellzone, 12 September 2009 - 15:28.


#7
cl2ud1u

cl2ud1u

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 06.09.2009
Dupa cum am observat , nu mai exista decat un singur site in limba romana care sa contina template uCoz . Sper sa am succes cu el :D .

#8
stefanhellzone

stefanhellzone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 897
  • Înscris: 31.07.2008
daca spui ca nu mai exista decat un site in limba romana cu templaturi ucoz si daca vei face o treaba serioasa vei avea succes.

#9
vipw

vipw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 351
  • Înscris: 20.09.2009
de ce va place voua cei ce lucrati cu ucoz sa puneti imagini cat casa pe pagina?....probabil neprofesionalismul,de ce spun asta? pentru am facut acum o saptamana un site unei firme de catering si clientul m-a obligat pur si simplu sa ii pun ofertele sa sara in ochi,am pus eu cat sa fie frumos,dar el a vrut si mai mari si mai multe,asa a iesit o pagina de index cu 90% imagine restul scris..nu am avut ce-i face,degeaba ii spuneam ca o pagina web nu e o reclama stradala sa fie cat mai mare si colorata,degeaba,el a vrut asa mare si....in fine....sa revenim....lucreaza putin daca doresti sa placa,un pic la marime.....chiar e ceva general la ucoz,am observat,puneti reclame,totul cat se poate de mare si neincadrat cu pagina....nu va obliga nimeni  sa incarcati o pagina cu 3 poze,presupun,nu?.....

#10
cl2ud1u

cl2ud1u

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 06.09.2009
Daca te referi la mine ca de ce pun imaginile asa mari spune si mie te-ai uitat cumva ce reprezinta imaginile ? Cum crezi ca poate descifra cineva daca o fac mai mica , poza fiind normala cat ecranul ? Gandeste inainte sa vb !

#11
vipw

vipw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 351
  • Înscris: 20.09.2009
.....atunci de ce nu le pui cat pagina?......
se poate da click pe imagine sa se mareasca....

Edited by vipw, 26 September 2009 - 21:59.


#12
cristian88

cristian88

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 502
  • Înscris: 22.08.2009
cl2ud1u daca vei adauga teme facute de tine si nu luate de pe net, fi sigur ca vei avea succes :)

#13
Cata.

Cata.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 623
  • Înscris: 06.12.2004
eu nici n-am auzit de ucoz!

#14
vladone1

vladone1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 08.02.2009
Mi se pare o platforma pentru site-uri, foarte ok.

#15
slownage

slownage

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 17.10.2010
Ucoz ofera posibilitate de a face un site design-arilor care nu stiu PHP, ASP.net, etc.,
    dar... in loc de designeri (care s-au mutat pe WP) au aparat in proportie de 90% TARANI! :angry:  
3 lucruri trebe sa stii ca faci lucruri bune din siteurile Ucoz:
1. Photoshop
2. HTML
3. CSS si inca putin HTML :D
Situri de calitate facute cu ucoz:
http://thefree3dmodels.com
http://blackopszone.com
..... si inca cateva in topul uCoz

#16
IonutEmi

IonutEmi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 18.01.2013
Imi pare rau sa spun asta, dar nu faci decat sa ingrosi randurile celor care dau uCoz o imagine nu foarte buna prin site-uri cu mari probleme de design. Eu am inceput sa lucrez la un director de link-uri in uCoz, e singura platforma ok de folosit pentru mine cu un modul foarte accesibil facut exact pe partea asta, pentru ca nu ma descurc foarte bine in cod. Si este intradevar lipsa de site-uri cu teme faine pentru ucoz, si eu am cautat o gramada. Cand am gasit postul tau m-am bucurat ca uite s-a gandit cineva si la asta. Numai ca am intrat pe link-ul tau si arata ingrozitor. Nu stiu cum de ti-a venit sa faci public site-ul in forma de acum. Nici nu inteleg ce acolo: rusa, romana, araba, o nebunie. Si, da, sunt foarte multe site-uri urate de-a dreptul si prost facute si gandite in reteaua uCoz si e pacat, dar e o retea in care se fac site-uri usor si gratis, asta e. Eu cel putin, in afara de reclama pentru care trebuie sa dau 3 dolari pe luna sa o scot, nu am avut probleme. Si am ajuns pe uCoz de pe Wordpress unde m-am lovit de niste costuri suplimentare pentru customizare, ca sa nu mai zic de parte de export a blogului cand te gandesti ca poate vrei sa-l pui pe un domeniu al tau si sa-ti iei gazduire cand vrei sa te dezlipesti de platforma. Asa incat, fiecare isi evalueaza costurile si beneficiile si alege ce are nevoie ca e de unde si daca tii mortis sa faci site-ul ala de teme, ai face un mare bine, dar dupa cum ai inceput nu stiu ce sa zic.

Edited by IonutEmi, 18 January 2013 - 12:06.


#17
blue_wings

blue_wings

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 945
  • Înscris: 24.05.2007
1. Site-ul tau este oribil, mie mi se afiseaza spart pe doua coloane, cu niste caractere chirilice...sigur nu ai fost hackuit de rusi?
2. Site-ul $$ro ofera acelasi rahat ca si weebly.com, angelfire.com, blog.com, wordpress.com etc... lista este imensa. Daca vrei un site gen nume.$$ro este ok... dar la fel de bine si frumos ai putea sa il faci de forma nume.blogspot.ro
Gresesc cumva?
3. Daca vrei un site pe propriul tau domeniu, atunci renunti la orice fel de serviciu ca cel oferit de $$ro & CO si te apuci matale sa instalezi Wordpress sau alt CMS (Joomla, Drupal, etc) si iti faci singur site-ul... gasesti o gramada de teme free si premium... Daca nu te pricepi, apelezi la o companie de web design, un freelancer sau la un prieten. Din categoria "un prieten" cred ca face parte iwp.ro care ofera site-uri web gratuit... servicii de companie de web design fara costuri. Nu cred ca mai am alt exemplu similar pe .ro. In afara am mai gasit ceva...dar greu. O firma prin Canada si una din SUA... si cam atat.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate